Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Gépház - Informatikai magazin - a mikrofonnál Bojtor Zoltán Rauch Róbert és Szakács Máté
46
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Lásd meg az embert a fehér boton túl is!

- 2024. október 15. 9:09 - 2098 megtekintés

Október 11-én, pénteken a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete és a Fényforrás Alapítvány egy kulturális rendezvény keretében hívta fel a figyelmet a Fehér bot napjára, amelyet hivatalosan október 15-én tartanak világszerte.

Az esemény helyszínéül a hagyományoknak megfelelően az akadálymentesített Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézmény szolgált.
A fehér bot a látássérültek jól ismert, közlekedést segítő eszköze, illetve a jelképe a nemzetközi napnak, amely a társadalom figyelmét kívánja felhívni a vakok és gyengénlátók sajátos, embert próbáló élethelyzetére.
Az ünnepségen felolvasták Lukács Ágota Bottal ütött gondolatok című novelláját: az írás egy fehérbot szemszögéből mutatta be a látássérült emberek életét, nem kevés humorral fűszerezve. Ágota születése óta vak, az egyesület egyik leglelkesebb tagja, valamint több, mint tíz éve a szervezet munkatársa.
A rendezvény háziasszonya ezúttal is a Fényforrás Alapítvány kuratóriumi elnöke, Őszi Anna Mária volt. Társaihoz hasonlóan elkötelezett a látássérült személyek iránt azon dolgozik, hogy javítson az életminőségükön.
„2007-ben kerültem kapcsolatba a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesületével. Akkor egy egészségnapi rendezvényen hastáncoltam, amit az átlagemberek furcsállottak is, nekem pedig természetes volt, miért is ne élvezhetnék látásproblémával élők is a hastáncot. Ott elindult egy folyamat a lelkemben és ma már adónarrátora vagyok, ezáltal még több mindent megmutathatok a magam módszereivel. Két éve  már a Fényforrás Alapítvány kuratóriumának elnökeként is tevékenykedem. Fontos számomra, hogy embertársaimnak segítsek. Úgy gondolom, hogy a fehérbot mögött meg kell látnunk a vak embert. A célom, hogy a tevékenységeim révén segítsem a boldogulásukat, és jobbítsam életminőségüket” – mondta.
A rendezvényt a látássérült tagokból álló amatőr színjátszókör, a Varázsszínpad zenés, verses műsora színezte, illetve a program zárásaként Bernhardt József interaktív előadása következett. A mozgássérültként született, majd később látását elveszítő József nemcsak szívhez szóló történetét osztotta meg, hanem gitárjátékával is meglepte a közönséget. Cipészként dolgozott, amíg egy betegség meg nem fosztotta látásától, de a sorsát nem akadálynak, hanem lehetőségnek tekinti. Verseket ír, pszichológiát tanul, és előadásában azt hangsúlyozta, hogy számára a világ akkor nyílt meg igazán, amikor elveszítette a látását, amit egyfajta ajándékként fogadott el. Inspiráló gondolatai sokakat mélyen megérintettek.

 

Forrás: szol24.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


nyolc + 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 18. vasárnap, Piroska napja van.
Az év 03. hete és 18. napja.
Holnap Sára napja lesz.

1271. IV. Béla leánya, Margit hercegnő halála.Ő domokosrendi apáca volt a budai, utóbb rólanevezett Margit szigeten és itt hunyt el 29éves korában. Életéről fontos kultúrtörténetikútfő, a Margit legenda, maradt fenn.


1576. Báthory István lengyel király lesz. Azandzrejovi országgyűlés Báthory Istvánnak,Erdély fejedelmének, lengyel királlyáválasztását megerősítette, ez pedig aföltételeket elfogadta.


Vas István: Piroska

"Piroska jaj Piroska
Piroslik még a rózsa
Habár a haj megőszül
Zöld láng lobog alatta
Arcod szemed a szád sem
Felejtett el nevetni..."

Időjárás

2026-01-18, 13:42
Clear sky
N
Clear sky
1°C
1.6 m/s
Apparent: -3°C
Nyomás: 1035 mb
Páratartalom: 46%
Szél: 1.6 m/s N
Széllökések: 4.3 m/s
UV-Index: 2
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:24
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét plusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com