Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Napsugár Anna - Soha ne mondd hogy soha
52
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Látássérült felhasználók számára készített ingyenes hangszerkesztői tananyagot az INFOALAP

- 2014. november 14. 10:28 - 3044 megtekintés

A számítógépek és szoftverek fejlődésével lehetővé vált, hogy komolyabb hangszerkesztési feladatokat végezzenek el a felhasználók a személyi számítógépeken. A hangszerkesztés mára megjelent a munkahelyeken, az oktatásban és a szórakozásban is. Ez a lehetőség adott a vak és gyengénlátó emberek számára is, hiszen a képernyőolvasó szoftverek segítségével kezelni tudják a különféle hangszerkesztő alkalmazásokat.

Hangszerkesztési szakkönyvek és oktatóanyagok már eddig is léteztek, azonban a vak és gyengénlátó emberek számára ilyen anyag nem készült. A látássérült emberek a hangszerkesztési ismereteket eddig a program súgójából vagy ismerősöktől szerezték be. Ezt a hiányt felismerve az „Informatika a Látássérültekért” Alapítvány elkészítette a magyar nyelvű, ingyenes és népszerű Audacity program speciális tananyagát. Az Audacity 2.0.5 program billentyűzet centrikus használatát ismertető tananyagot Túri Tamás írta Herczeg Lajos szakmai irányításával. Mostantól az oktatóanyag szöveges és felolvasott formátumban is elérhető. A felolvasás a Miks Csaba stúdióban készült. Az Audacity egy mindenki által egyszerűen és ingyenesen használható, több platformos digitális audió-szerkesztő program. Szabad szoftverként az Audacity népszerű az oktatásban, a fizika- és informatikaórák mellett egyetemi hangtechnikai és rádiós kurzusok segédeszközeként is. A program fejlesztői weboldala (http://audacity.sourceforge.net) további hasznos információkat tartalmaz. A program főbb jellemzői: Az Audacity-vel importálni és exportálni lehet WAV, AIFF, MP3, Ogg, Vorbis és más hangfájl formátumokat Hangrögzítés és lejátszás Szerkesztés: vágás, másolás, beillesztés (korlátlan Visszavonás funkcióval) Több hangsávos keverés Digitális effektek és effekt bővítmények Amplitudószerkesztő Zajszűrés Többcsatornás mód támogatása, a mintavételezés akár 100 kHz-ig is terjedhet, 24 bites mintákkal A zene lejátszási idejének pontos meghatározása a hangmagasság megtartásával Bővítmények nagy számban érhetőek el a programhoz Többplatformos (Microsoft Windows, Linux és Mac operációs rendszereken is használható) Az Audacity tananyag elektronikus dokumentumként, MP3 és DAISY formátumban is ingyenesen letölthető a www.infoalap.hu/letoltesek oldalról. Az Audacity programcsomag, amely a telepítőkészletet és a tananyaghoz készített példafájlokat is tartalmazza szintén az alapítvány honlapjáról tölthető le. Forrás: www.infoalap.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


3 + kilenc =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Szilágyi János és Frenkl András szórakoztató műsora két órán keresztül
    Sorozatok, technika, tudományok, közlekedés, zene, bulvár, informatika, egészség, közösségi média, rövid interjúk TV-s celebekkel, énekesekkel, zenészekkel. www.intimreszek.hu
    Keresd Facebook-on is
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. október 25. szombat, Blanka, Bianka napja van.
Az év 43. hete és 298. napja.
Holnap Dömötör napja lesz.

1956. Megalakul a Nagy Imre-kormány. Tagjai: a minisztertanács elnöke-helyettesei: Apró Antal, Bognár József, Erdei Ferenc; államminiszter: Tildy Zoltán)


Csukás István: Dalocska

Csengő szól: gingalló,
röppenj már, pillangó!
Pillangó messze jár,
volt-nincs nyár, vége már.

Züm-züm-züm, zúg a szél,
táncol a falevél,
züm-züm-züm, ez a szél!
Egy reggel itt a tél.

Időjárás

2025-10-25, 02:45
Clear sky
W
Clear sky
8°C
2.4 m/s
Apparent: 6°C
Nyomás: 1012 mb
Páratartalom: 69%
Szél: 2.4 m/s W
Széllökések: 9.8 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /51% / Rain
Napfelkelte: 07:17
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat szorozva egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com