Látássérültek az Állatkertben
Egyedülálló, nagy sikerű kezdeményezés meghosszabbításáról írtak alá együttműködési megállapodást a Veszprémi Állatkertben még júliusban.
A Veszprémi Állatkert 2008-ban Magyarországon elsőként lehetővé tette a vakok és gyengénlátók különlegesen kiképzett kutyáinak, hogy bármikor elkísérhessék gazdáikat a vadasparkba. Mintegy három évvel ezelőtt született megállapodás a Vakok és Gyengénlátók Veszprém Megyei Egyesülete, a Kittenberger Kálmán Növény és Vadaspark és a veszprémi Lions Club között, miszerint a látássérültek a Lions Club jóvoltából térítésmentesen látogathatják az Állatkertet, illetve előre bejelentett csoportoknak az Állatkert speciális vezetést biztosít, melynek során a láthatatlan láthatóvá válik, megsimogathatnak vagy kézbe vehetnek bizonyos állatokat. Az együttműködésnek köszönhetően számos látássérültnek sikerült feledhetetlen kalandban részesülni a Veszprémi Állatkertben az elmúlt évek során, így nem is volt kérdés, hogy a megállapodás meghosszabbítása mellett döntenek a felek.
Forrás: www.veszpremzoo.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Egynapos Szolgáltatási Szünet a Louis Braille Támogató Szolgálatnál
Látássérült tekések sikere az országos versenyen!
Fehér Bot nap
Kiemelt kormányzati támogatás a látássérült embereknek – csaknem egymilliárd forintból újul me...
Megható: árva kutyák között váltották valóra a fogyatékkal élő István álmát
Létezhet még új látásmód több tucat megvalósult EU-finanszírozású fogyatékosügyi program után?
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
18°C







Vélemény, hozzászólás?