Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Napi Evangélium - István atya rovata
52
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Láthatatlan valóság: hogy igazodnak el a mindennapokban a látássérültek?

- 2017. október 22. 15:43 - 1900 megtekintés

Láthatatlan valóság címmel szerdától újabb rendezvényt szervez a vakok és gyengénlátók somogyi egyesülete a Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtárban. Somogyban 2645 gyengénlátó él.

– A fehér bot napja október 15-én volt – mondta a S-Online-nak Dányádiné Molnár Cecília, a somogyi egyesület elnöke. – A nemzetközi ünnep felhívja a társadalom figyelmét a vakok és gyengénlátók helyzetére, s ehhez kapcsolódva októberben is megtartjuk azokat az érzékenyítő programokat, melyek korábban is nagy érdeklődést váltottak ki.

Szerdán öt napra sötétségbe borul a megyei könyvtár kamaraterme: a látogatókat kreatív játékok, logikai és ügyességi feladatok várják. Melyek segítségével megtapasztalhatják, hogy a vakok és gyengénlátók miként igazodnak el a mindennapi életben. A kisebbek számára izgalmas feladatot jelenthet a tárgyak felismerése, míg a nagyobbak részben hangok alapján tájékozódnak. Dányádiné Molnár Cecilia azt mondta: számos szolgáltatást biztosítanak a tagságnak, fontos feladat az önálló élethez visszatérés elősegítése.

– A sorstársak egy része ügyesen ellátja magát, otthonosan mozognak például a konyhában – tudtuk meg. – Főznek, mosnak és vasalnak is a gyengénlátók, azt gondolom, számos házi és ház körüli munkát is viszonylag könnyen elsajátíthatnak, de ehhez nélkülözhetetlen, hogy rászánják magukat erre. Egyesületünk igyekszik minden segítséget megadni, így a támogatásokkal kapcsolatos információk szolgáltatásától kezdve a közösségi összejövetelek szervezésén át az érdekvédelmi feladatokig seregnyi feladatot elvégzünk. Igény esetén megoldjuk a kórházba, rendelő intézetbe kísérést, de a fiatalok pályaválasztását is szeretnénk megkönnyíteni, a rendelkezésére álló lehetőségeket csokorba gyűjtjük. Egyesületünk 16 megváltozott munkaképességű dolgozót is alkalmaz.

Somogyban 2645 gyengén, illetve alig látó él, s a 298 vak emberen kívül 121 siket, vak személyt regisztrálnak. Dányádiné Molnár Cecília szerint eredményesen szólították meg a sorstársakat, idén 25-en csatlakoztak a 500 tagú egyesülethez, s a közlejövőben további belépők jelentkezésére számítanak. Kedvező fogadtatásra talált legújabb kezdeményezésük: a látássérült gyermeket nevelő szülőknek alapítottak egy közösséget.

Forrás:sonline.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ 8 = tíz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. március 25. szerda, Irén, Irisz napja van.
Az év 13. hete és 84. napja.
Holnap Emánuel napja lesz.

1467. Mátyás király a márciusi budai országgyűlésen az állam jövedelmei közül a régi kincstári nyereséget és harmincadot újonnan szabályozta.


1780. Mária Terézia nagy kiváltságlevelet ad a Magyar Királyi Tudományos Egyetemnek. Az egyetemet Nagyszombatról az ország középpontjába, saját királyi várpalotájába helyezte át, újonnan szervezte, nagyszerű könyvtárral, gyűjteményekkel, kertekkel, és csillagdával látta el.


Faludi Ferenc / 1704. márc.25. - 1779. dec.18. /

Tavasz

Királyi múlatság erdőkben sétálni,
Árnyékos utcáin fel s alá járkálni,
Fülemile éneklésén,
Gyönge szellő legyezésén
Örömet nevelni,
Kedve szerint élni..."

Időjárás

2026-03-25, 07:30
Overcast
ENE
Előjelzés
10°C
0.8 m/s
Apparent: 8°C
Nyomás: 1017 mb
Páratartalom: 43%
Szél: 0.8 m/s ENE
Széllökések: 9.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /8% / Rain
Napfelkelte: 05:36
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő mínusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com