Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Movie and music - filmajánló m*sor
61
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Meghalt Alfie Evans, a kisfiú, akit szülei akarata ellenére kapcsoltak le a gépekről

- 2018. május 1. 7:22 - 2221 megtekintés

A 23 hónapos kisfiú egy titokzatos neurológiai betegségben szenvedett. Szülei az utolsó pillanatig reménykedtek, hogy megmenthetik gyermeküket.

https://nlc.p3k.h…20×180.png

„Az én kicsi gladiátorom ma hajnali 2 óra 30 perckor úgy döntött, leteszi a fegyvert. Nincsenek rá szavak, amik kifejezhetnék, mit érzek most. Összetört a szívem. Szeretlek” írta szombat hajnalban a közösségi oldalán Alfie Evans 21 éves édesapja Tom. Alfie, akinek nevét az elmúlt hónapokban egy egész világ ismerhette meg, öt nappal azután halt meg, hogy kezelőorvosai a szülei akarata ellenére lekapcsolták az őt életben tartó gépekről.

Ahogy arról korábban az nlcafe.hu-n írtak bővebbenhttps://www.nlcaf…os-kisfiu/, Alfie szülei az elmúlt hónapokban elkeseredett harcot vívtak a fiukat kezelő Alder Hey Gyerekkórház orvosaival és a liverpooli bírósággal is azért, hogy a kórház életben tartsa gyermeküket. Hitték, hogy a kísérleti kezelés, amit a római Bambino Gesu Gyerekkórház felajánlott Alfie számára, segíthet azon a titokzatos degeneratív betegségen, amiben Alfie féléves kora óta szenvedett, és amit az orvosok egészen a haláláig nem tudtak pontosan diagnosztizálni.

Csakhogy a kisfiú kezelőorvosai máshogy látták. Ők a vizsgálati eredményekre hivatkozva úgy döntöttek, a gyerek érdekeit egyedül az szolgálja, ha lekapcsolják a gépekről. Alfie szülei, Tom és Kate a döntést követő hónapokban számtalan bírósági kérvényt jutottak be azért, hogy felülbírálhassák az orvosok döntését. Mindhiába.

Április 23-án, hétfőn az Alder Hey Gyerekkórház orvosai lekapcsolták Alfie-t a gépekről, sőt a 23 hónapos fiú ügyében eljáró bíró a napokban azt is elutasította, hogy a szülők Olaszországba vigyék a gyereket. Hayden bíró elismerte ugyan, hogy a kisfiú igazi harcos, ám úgy vélte, élete az utolsó fejezetéhez érkezett, ahol nem újabb kezelésekre, hanem békés és nyugodt környezetre van szüksége.



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


kettő + = 11

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. április 29. szerda, Péter napja van.
Az év 18. hete és 119. napja.
Holnap Katalin, Kitti napja lesz.

1838. A Pesti Magyar Színházban Laborfalvy Róza elszavalja Vörösmarty Mihály WesselényiMiklósról szóló költeményét, Az árvízi hajós-t.


1849. Görgey stratégiai baklövése. Ő a komáromi csata után nem üldözte az ellenséget, hanem Buda ostromára indult. Ezt a lépését Ő maga nevezte stratégiai baklövésnek.


Vörösmarty Mihály: Petike

"...Ármányadta Péterkéje,
Még mi nem volt a bibéje:
Sem kalapja, sem mentéje,
Sem a sarkantyú zenéje,
Nem kell neki róka málja,
Sem a szomszéd bibliája;
Nem kell neki bor, galuska,
De bezzeg kell a Juliska,
Bár negédes és hamiska,
De vidor és szép piroska,
Sem ehetnék, sem ihatnék,
Csak Julcsával nyájaskodnék..."

Időjárás

2026-04-29, 09:16
Mainly clear
NNE
Mainly clear
12°C
3 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1021 mb
Páratartalom: 34%
Szél: 3 m/s NNE
Széllökések: 18.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /2% / Rain
Napfelkelte: 05:30
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét mínusz nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com