Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Tankcsabda - Rock a nevem
65
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Megkezdődött a lakossági koronavírus-szűrés Debrecenben

- 2020. május 4. 19:57 - 1628 megtekintés

Megkezdődött a lakossági koronavírus-szűrés a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. Az intézmény munkatársai a következő két hétben négyezer embert tesztelnek négy megyében. A Kenézy Kórházban jelenleg három koronavírussal fertőzött beteget ápolnak.

Délelőtt háromnegyed 10-re érkezett a koronavírus-szűrésre Bartók Attila. Ő az egyik a 355 debreceni lakos közül, akik részt vesznek a szűrésen. A férfi örült a megkeresésnek, és rögtön vállalta az önkéntes tesztet.

– Telefonon hívtak fel tegnap délután. Elmondta egy hölgy, hogy miről lenne szó és hogy vállalom-e. Én meg természetesen vállaltam. Örültem neki, hogy egy ilyen lehetőség adódik, mert ki ne szeretné tudni, hogy volt-e már fertőzött – mondta Bartók Attila.

A négy állomásból álló tesztelés során a cseppfertőzés veszélye miatt az orvosok teljes izolációs felszerelésben dolgoznak.

Aki a lázmérésnél pozitív tesztet produkál, a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba küldik további vizsgálatokra. A lázmérés és a betegtájékoztató után következik a vér-, majd a mintavétel az orrgaratból.

– Ez a munkaállomás szolgál arra, hogy fül-orr-gégész szakorvos, vagy szakorvos jelölt az orrgaratból vesz úgy mintát, hogy lehetőség szerint minél több sejtet tartalmazzon, mert a magas sejttartalmú mintából tudunk elegendő minőségű Sars2 vírusnak az izolálásához szükséges anyagot nyerni – emelte ki Rezes Szilárd, a DE Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika megbízott igazgatója.

A Debreceni Egyetem Klinikai központja négy megyében végez szűréseket a következő két hétben. Hajdú-Biharon kívül Szabolcs-Szatmár, Borsod és Heves megyében összesen négyezer, egy reprezentatív felmérés alapján kiválasztott állampolgáron végzik el a koronavírus tesztet. A több mint száz településre szűrőmikrobuszokkal érkeznek majd a szakemberek.

– A kocsik hétfőn indulna korán és mennek minden megyébe. Minden ilyen szűrőmikrobuszon lesz fül-orr-gégész orvos, asszisztens, adminisztrátor és előre egyeztetett helyekre és előre egyeztetett időpontokra érkeznek mind a négy megyében – hangsúlyozta Berényi Ervin, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke.

A szűrőkocsik kétszer keresik fel az összes helyszínt május 15-ig. A tesztelt páciensek az eredményeket 24 órán belül meg tudják nézni az erre a célra létrehozott ügyfélkapun. A DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban jelenleg három koronavírussal fertőzött beteget ápolnak.

A teljes riport az alábbi videóban tekinthető meg: https://www.dehir.hu/videogaleria/klinikai-kozpont-koronavirus

(Forrás: Dehir.hu)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


négy + = 6

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. május 31. vasárnap, Angéla, Petronella napja van.
Ma van a(z) Nemdohányzó világnap.
Az év 22. hete és 151. napja.
Holnap Tünde napja lesz.

1440. Erzsébet, özvegy királyné, csecsemő fia koronázása után, a bölcsőbe csomagolt koronával Győrbe vonult.


1943. Könyvnapok kezdete Budapesten. Megjelent 80 könyv, valamennyi magyar szerző műve. Köztük: Babits Mihály: Az európai irodalom története, Bartók Béla-Kodály Zoltán: Erdélyi és magyar népdalok c. könyve.


Lesznai Anna: Elviharzott május

"...Május, be jó, hogy elmúlsz!
Gyötrelmes ünneped
Öröklétszomjazó,
Száguldó pillanat.

Most tisztább lesz a menny,
Sötétebb lesz a lomb
Lassúbb a szívverés,
Az árnyas fák alatt..."

Időjárás

2026-05-31, 12:16
Overcast
NNW
Előjelzés
25°C
3.7 m/s
Apparent: 24°C
Nyomás: 1013 mb
Páratartalom: 35%
Szél: 3.7 m/s NNW
Széllökések: 10.1 m/s
UV-Index: 6.2
Rövid leírás: 0mm /16% / Rain
Napfelkelte: 04:51
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc mínusz egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

  • 2026.05.31 17:00 - Művészet, Spiritualitás, Reiki - Sztárvendég: Laár András - Karinthy-gyűrűs magyar humorista, költő, énekes, zeneszerző, színész, dalszövegíró, buddhista pap
    Program részletei (Kattintson a megnyitáshoz)
    17:00
    Érkezés, kapunyitás, az érdeklődők fogadása.
    18:00
    Laár András és Varga Szilárd Beszélgetés művészetről, spiritualitásról és a Reikiről.
    18:50
    Mantra-praxis Zenés szertartás és közös rezgés Laár Andrással.
    19:30
    Energia kör Csoportos kezelés Reikivel.
    Kötetlen beszélgetés 21:00 óráig Részletek itt olvashatóak!
  • 2026.06.03 17:00 - Áramszünet (érzékenyítő program) - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.06.12 18:00 - Az éjszaka tapintása - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.06.13 17:00 - Magán rendezvény - Színházterem foglalt
  • 2026.06.17 17:00 - Áramszünet (érzékenyítő program) - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com