Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Zanzibár - Táncolunk
54
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Megújult a Bárczi Gusztáv Módszertani Központ Kaposváron

- 2021. február 16. 8:52 - 1214 megtekintés

Megújult a sajátos nevelési igényű gyermekeknek fenntartott Bárczi Gusztáv Módszertani Központ Kaposváron, a mintegy 412 millió forintból korszerűsített épületet hétfőn mutatták be a sajtó képviselőinek.

Szita Károly (Fidesz-KDNP), a város polgármestere az eseményen azt mondta, az ingatlan korszerűtlen volt, az önkormányzat a fejlesztéssel régi adósságát törlesztette az iskola száz pedagógusának, háromszáz tanulójának és a gyermekek szüleinek.

A Kaposvár néhai polgármesteréről, Németh Istvánról elnevezett több mint 180 milliárd forintos helyi fejlesztési programból finanszírozott beruházásnak köszönhetően 60 százalékkal csökkent a központ működési költsége – hangsúlyozta.

Jelezte, hogy a projekt illeszkedik Kaposvár zöld város programjába, értékét növeli, hogy megvalósítására a koronavírus-járványban elrendelt veszélyhelyzet idején került sor.

Ma az egészség megóvása mellett ugyanolyan fontos szempont, hogy megmaradjanak a munkahelyek, ezért a város nem állította le egyetlen beruházását sem – mutatott rá. Hozzátette: a központ felújításán helyi kivitelező, több száz szakember dolgozott.

Benczéné Csorba Margit, a központ főigazgatója arról szólt, hogy az 1987-ben épült intézményben enyhe és középsúlyos értelmi fogyatékos, valamint súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekek pedagógiai, gyógypedagógiai ellátása folyik az óvodától a szakképzésig.

A munkálatok részeként korszerűsítették a fűtési, az elektromos rendszert és a világítást, kicserélték a nyílászárókat, megvalósult a homlokzat hőszigetelése, 500 kilowattos napelemrendszer telepítettek és akadálymentesítették az épületet – ismertette.

A Főigazgató a változást érzékeltetve azt mondta: korábban huzat volt az épületben, a gyerekek gyakran fáztak, előfordult, hogy a kollégiumban plusz takarókat kellett kiosztani nekik.

Az akadálymentesítés, a liftek üzembe helyezése előtt a pedagógusok a mozgáskorlátozott gyermekeket az ölükben vitték le az ebédlőbe és ki az udvarra – mondta. Hangsúlyozta: “ez a helyzet megoldódott”, ma már jó a gyerekek és a dolgozók komfortérzete. (Forrás: Rehabportál)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 21. szerda, Ágnes napja van.
Az év 04. hete és 21. napja.
Holnap Vince és Artúr napja lesz.

1266. IV. Kelemen leckét ad IV. Bélának ajogegyenlőségből. IV. Béla a megválasztott ésa pápailag megerősített püspököt, Timótot, nemakarta elfogadni, mert alacsonysorsú szülőktőlszármazott. A pápa a gőgöt ekképp lobbantottaa király szemére: "A mindenek bölcs elrendezője azt akarta, hogy mindnyájanmeztelenül jöjjenek a világra és úgy távozzanak innen; nem különböztetve meg a gazdagot a szegénytől. "


1188. Plantagenet Henrik angol király tájékoztatja III. Bélát, hogy részt kíván venni a harmadik keresztes hadjáratban és ezért kéri, hogy biztosítsa hada áthaladását hazánkon. Időközbeni halála meghiúsítja a tervet, fia, Oroszlánszívű Richárd nem a Magyarországon átvezető utat választja.


Madách Imre: Az ember tragédiája
/1823. jan.21. - 1864. okt.5. /

"Minő csodás kevercse rossznak és nemesnek
A nő, méregből s mézből összeszűrve.
Mégis miért vonz? Mert a jó sajátja,
Míg bűne a koré, mely szülte őt."

Időjárás

2026-01-22, 00:34
Overcast
NNE
Előjelzés
-3°C
1.2 m/s
Apparent: -7°C
Nyomás: 1010 mb
Páratartalom: 69%
Szél: 1.2 m/s NNE
Széllökések: 4.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /4% / Rain
Napfelkelte: 07:21
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy szorozva kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com