Megváltozott munkaképességűek: nagy horderejű változás jön
Új ellátási formát vehetnének igénybe a megváltozott munkaképességű személyek, ha az Országgyűlés megszavazza a 2018. évi költségvetési törvény megalapozásáról szóló törvényjavaslatot, amely az érintett jogszabály módosítását is tartalmazza.
A T/15429. számon benyújtott indítvány alapján a megváltozott munkaképességű személyek ellátásáról szóló 2011. évi CXCI. (Mm.) törvény két pontban – meglehetősen széles kört érintően – módosulhat.
A javasolt változások egyike a jogszabály 7. § (6) bekezdését írná át. A jogszabályi hely jelenleg hatályos szövege szerint a rehabilitációs ellátás a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett, azt követően bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén ismételten megállapítható. Másként fogalmazva a rehabilitációs ellátás folyósításának lejártát követően (36 hónap) csak a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett egészségkárosodás esetén állapítható meg újra.
A módosítás szerint azonban az ellátás „a rehabilitációs hatóság komplex minősítésében foglalt körülményekre tekintettel” ismét megállapíthatóvá válhatna. E szerint, ha a komplex minősítés keretében a szakértő bizottság azt állapítja meg, hogy a rehabilitációs szolgáltatásokra továbbra is szükséges az érintett személynek tartós munkaerő-piaci integrációjához, akkor egészségi állapotváltozás nélkül is megállapítható lesz az ellátás.
Forrás: adózóna.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
ENSZ konzultáció a kiváltásról és a közösségi lakhatásról
Debrecenben kezdte meg működését az első helyi élelmiszerbank
Tájékoztató a rokkantsági nyugdíj és ellátás folyósításának öregségi nyugdíjnál történő figyelembe v...
Jótékonysági Duna-parti „randevú” az Ismerős Arcokkal
Az Orbit immár harmadszor támogatta az SOS Gyermekfalvakat –A szervezet idén 11 243 788 forintot kap...
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
13°C







Vélemény, hozzászólás?