Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Gépház - Informatikai magazin - a mikrofonnál Bojtor Zoltán Rauch Róbert és Szakács Máté
49
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Minden fogyatékossággal élő gyermek maga egy csoda!

- 2022. március 11. 20:05 - 2516 megtekintés

Vince egy 11 éves mozgáskorlátozott kisfiú, aki nem tud beszélni. Érzéseit, gondolatait mégis el tudja mondani. Szülei teremtették elő számára ugyanis azokat az eszközöket, amelyek a hangzó beszédét pótolják. Vince így iskolába jár, szülinapi meglepetést készít, de ha beülnek egy étterembe gond nélkül megrendeli azt is, amit enni, inni szeretne. Sőt! Ő adja le hetente az online bevásárlás rendelését is. Óriási jelentősége van annak, amikor egy gyermek mondatokat formál, mert így nem kitaláljuk, hogy mit szeretne mondani, hanem ő maga szól hozzánk a neki tetsző szavakkal.

Ha kisgyermek korban kezdődik a fejlesztés, akkor a tanulás is sokkal hatékonyabb lesz, hiszen az írás-olvasás elsajátítása már ezekkel az eszközökkel történhet.  Mindezek előteremtése azonban nem kis erőfeszítésbe és még annál is nagyobb összegbe kerül.  Törnek, elhasználódnak, s ahogy a gyermek fejlődik, úgy az egyéni igényekhez igazodva mindig újabbak kellenek.

Óriási terhet ró ez a szülőkre, és keveseknek adatik meg. Az állam nem biztosítja alanyi jogon, holott törvényi kötelezettsége lenne. Így van olyan szülő, aki soha nem hallja gyermekétől, hogy Anya! Apa! Minden gyermek egy csoda, a fogyatékossággal élő gyermek különösen! Vince édesanyja azt mesélte, hogy amikor Vince a kommunikációs szoftver segítségével megszólít valakit az utcán, egy pillanatra csend lesz. Egy ilyen pillanatra hajtsunk most fejet a fogyatékossággal élő gyermekek és szüleik előtt!

A Te döntésed az Én esélyem! Az állam minden érintett gyermeknek alanyi jogon biztosítson államilag támogatott kommunikációs eszközöket, melyek fejlődésük során mindvégig az egyéni szükségleteikhez igazodnak. Ha egyetértesz ezzel, kérjük segítsd egy megosztással a MEOSZ munkáját,  hogy a fogyatékossággal élő gyermekek ne szenvedjenek hátrányt!

A teljes riport az alábbi videóban tekinthető meg:https://youtu.be/ZPSRBn-NRJ4

(Forrás:MEOSZ)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


9 * = hetven kettő

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. június 28. vasárnap, Levente, Irén napja van.
Az év 26. hete és 179. napja.
Holnap Péter, Pál napja lesz.

1366. Nagy Lajos Erdélyben rendeletében biztosította úgy a nemesek, mint a jobbágyok személyes szabadságát, továbbá az úriszéket.


1763. Nagy földrengés volt a Duna mentén, főleg Komáromban és Budán. Budán megsérült a Mátyás-templom, a ferencrendiek várbeli és vízivárosi temploma és az újlaki templom.


Tóth Bálint: Nyárra forduló

"...Esztendő legszebb szaka,

nyár is, tavasz is,
bodzavirág koronázta első teli fészkek,
még szól a kakukk, s hallgatnak a tücskök,
rigók hangolnak fémfeketében,
narancsszín pikulán a lucfenyők tetején,
s rá sárgadolmányos aranymálinkók népi danája:
Kell-e dió, fiú?"

Időjárás

2026-06-28, 13:39
Clear sky
SSW
Clear sky
39°C
2.4 m/s
Apparent: 34°C
Nyomás: 1019 mb
Páratartalom: 27%
Szél: 2.4 m/s SSW
Széllökések: 9.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /6% / Rain
Napfelkelte: 04:49
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc mínusz nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com