Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Koncz Zsuzsa - Mama kérlek
64
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Nem a kerekesszékért, hanem annak ellenére érdemelte ki az ösztöndíjat

- 2014. július 15. 8:55 - 3896 megtekintés

Balog Zoltán miniszter első ízben a Széchenyi-egyetem végzős hallgatójának, Hegedüs Petrának adta át a Vásáry-ösztöndíjat. A fiatal, mozgássérült nő fellépett az Öt Templom Fesztiválon is.

A Kisalföld c. lap rendszeres olvasói már találkozhattak Hegedüs Petrával, az egyetemista kerekesszékes lánnyal, akinek szemszögéből bemutatták többek között az akadálymentesítésre évek óta váró győri vasútállomást tavaly ősszel.

Első ízben a győri klarinétos vehette át a Vásáry Tamásról elnevezett díjat

Hegedüs Petra tavaly ősszel a Széchenyi-egyetem klasszikus klarinétművész mesterszakos hallgatója volt.

Arról azonban nem esett szó, hogy személyében az egyik legtehetségesebb fiatal művésznek örülhetünk a magyar komolyzenében. Idén tavasszal elsőként nyerte a világhírű zongoraművész és karmester, Vásáry Tamás tiszteletére alapított, több mint egymillió forintos ösztöndíjat.

„Óriási érzés volt, hogy első ízben nekem szavaztak bizalmat a díj alapítói. Ennél már csak az esett jobban, amikor az átadó ünnepségen Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere hangsúlyozta: ezt az ösztöndíjat olyan embereknek szeretnék ítélni most és a jövőben, akik valamilyen formában adni tudnak az embereknek” – elevenítette fel a minisztériumi ünnepség legszebb pillanatát Hegedüs Petra.

Egy barátom pedig azt mondta: „nem a kerekesszékért, hanem annak ellenére érdemeltem ki az ösztöndíjat”.

Az év eddigi másik csúcspontját az Öt Templom Fesztiválon való fellépés jelentette. „Nagyon megtisztelő volt, hogy a győri Zsinagógában kétszáz ember előtt tarthattam a diplomahangversenyemet.

Egy évek óta nívós rendezvényen Mozart klarinétversenyét előadni úgy, hogy közben a Győri Egyetemi Zenekar kísért: ennél szebben talán nem is búcsúzhattam volna az iskolától.

Mozart az egyik nagy kedvencem. Pedig a könnyednek ható műveit, különösen a klarinétversenyt, a nehéz technikai megoldások és a súlyos gondolatok, érzelmek miatt óriási feladat előadni” – mondta Hegedüs Petra.

Irány Brno és Újvidék!

„A diplomaosztó után igyekszem kicsit feltöltődni, majd nyáron szeretnék felkészülni két nemzetközi versenyre. Az egyiket a csehországi Brnóban, a másikat Újvidéken rendezik.

Mindkettő fontos megmérettetés, melyeket komoly műhelymunkák előznek meg. Az itt szerzett szakmai kritikákból sokat meríthetek, a díjak is értékesek. Mégis ami talán a leglényegesebb: szeretem a kihívásokat, az olyan helyzeteket, amikor a legtöbbet tudom magamból kihozni” – búcsúzott a tehetséges győri zenész.

Forrás a kisalfold.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ nyolc = 17

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Zenei visszatekintő Baluval
    Utazz velünk az időben a Back in Time-mal! Minden adásban egy-egy különleges évszámot veszünk górcső alá 1970-től egészen 2022-ig, hogy újraéljük a korszak legmeghatározóbb zenei pillanatait. Felcsendülnek a feledhetetlen slágerek, amelyek generációk életérzését formálták meg. Legyen szó a diszkó fénykoráról, a 90-es évek dance-lázáról vagy a közelmúlt listavezetőiről, nálunk minden dal egy időkapszula. Tarts velünk, és nosztalgiázzunk együtt a múlt legnagyobb kedvenceire! Kapcsolódj be, és hagyd, hogy a zene visszarepítsen a kedvenc éveidbe!
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. április 4. szombat, Izidor napja van.
Az év 14. hete és 94. napja.
Holnap Vince napja és Húsvét hétfő lesz.

1490. Mátyás király Bécsben Virágvasárnapon a Szent István templomából hazaérkezése után, csemegéül nyűves fügét kapván, felháborodott és rögtön rosszul lett.


1945. A Vörös Hadsereg felszabadítja a Vas megyei Nemesmedvest és 194 napos küzdelem után az utolsó német egységeket is kiverték az ország területéről.


Juhász Gyula / 1883. ápr. 4. - 1937. ápr.6. /

Egy hangszer voltam ...

Egy hangszer voltam az Isten kezében,
Ki játszott rajtam néhány dallamot,
Ábrándjait a boldog szenvedésnek,
Azután összetört és elhagyott.
Most az enyészet kezében vagyok.
De fölöttem égnek a csillagok.

Időjárás

2026-04-04, 23:10
Clear sky
NW
Clear sky
13°C
4.9 m/s
Apparent: 8°C
Nyomás: 1016 mb
Páratartalom: 40%
Szél: 4.9 m/s NW
Széllökések: 10.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:16
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy szorozva öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com