Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Delhusa Gjon és Kunovics Katinka - Téged átölelve
59
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Nem viszi ki a levélküldeményeket a posta

- 2017. december 13. 9:33 - 1649 megtekintés

A csomagfeladási limit után itt az újabb év végi intézkedés a Magyar Postától: nem kézbesíti a lakásokhoz a levélküldeményeket a társaság, legalábbis az ország egyes részein biztosan nem – derült ki az RTL Klub csütörtök esti híradójából. A rejtett kamerás felvételek tanúsága szerint felsőbb szinten meghozott döntés korlátozásról a decemberi túlterheltség, többek közt a nyugdíjasoknak kézbesítendő Erzsébet-utalványok miatt lépett életbe. Így az embereknek maguknak kell bemenni a postára, ha át akarják venni a levélküldeményeket.

A Posta azonban közölte, ebben nincs semmi új, egy áprilisban hozott kormányrendelet alapján járnak el, és csak azt nem viszik ki, ami nem fér be a postaláda nyílásán.

A levélküldemények elmaradására panaszkodtak az RTL Klub nézői, a híradó egy Budapest környéki településen utánajárt a dolognak. Rejtett kamerával forgatott stáb az egyik postán, ahol egy dolgozó elmondta, központi utasítás, hogy a túlterheltség miatt, nem viszik ki ezeket a küldeményeket. Helyettük csak az előre megírt értesítőket dobja be a postás, és a postahelyen adják ki a levelet – árulta el egy postás dolgozó.

A posta szerint valóban van torlódás, de a szabályok szerint járnak el
Az Index kereste kérdéseivel a postát, a cég az alábbiakat közölte válaszában:

„A Magyar Posta határozottan cáfolja, hogy felsőbb utasításra nem kézbesítenek háznál leveleket, vagy nemzetközi küldeményeket. A munkatársak a hatályos jogszabályok alapján járnak el. Az viszont valóban igaz, hogy a karácsonyi időszakban nagyobb a munkateher a postai dolgozókon, ezért is fordulhatott elő, hogy munkatársunk félreérthetően válaszolt a feltett kérdésre.

Az is a valóságot tükrözi, hogy a posták és a logisztikai üzemek tele vannak csomagokkal, hiszen a karácsonyi csúcsszezon van, átlagosan 20-30 százalékkal több csomag érkezik a Postára, mint tavaly ilyenkor. Ezért, sajnos, előfordulhat, hogy a megszokottnál többet kell várakozni egyes postákon, hogy átvegyék ügyfeleink a csomagjaikat. A megemelkedő csomagforgalomra ugyanakkor a Posta felkészült, bővítette a logisztikai kapacitásait, és azokon a településeken, ahol ez szükséges szombati kézbesítést is elrendelt.”

A levélküldemények házhoz nem kézbesítésének hátterében egy idei jogszabályváltozás áll a posta válasza szerint:

„A Magyar Posta a nemzetközi közönséges leveleket csak akkor köteles háznál kézbesíteni, ha annak mérete nem haladja meg a levélszekrények bedobónyílásának méretét. Erről egy idén áprilisban hatályossá vált jogszabály, a 81/2017. kormányrendelet rendelkezik. Eszerint a Posta a 324×229×24 mm-nél nagyobb, közönséges küldemények címre kézbesítését mellőzheti, a postás ebben az esetben egy értesítőt dob a levélszekrénybe, hogy a küldemény mikor és hol vehető át.

A jogszabályi rendelkezést az indokolta, hogy a külföldről (főleg Távol-Keletről) érkező küldemények nagy része nem csomagként, hanem közönséges postai levélként érkezik (jellemzően ingyenes szállítási költség mellett), amelyet szabály szerint a levélszekrénybe kell bedobni a postásnak. Ugyanakkor ezek az árutartalmú küldemények sok esetben egyszerűen nem férnek bele a levélszekrényekbe, sőt gyakori, hogy a postás táskájába sem fér bele. Amennyiben ezeket a külföldről érkező termékeket csomagként rendeli meg az ügyfél, úgy azt továbbra is háznál kézbesíti a Magyar Posta, ám ennek a díja magasabb.

Megjegyezzük továbbá azt is, hogy belföldön a korábban említett, 324×229×24 mm-nél nagyobb „leveleket” csak csomagként adhatják fel az ügyfelek, így ezek házhoz kézbesítése más csomagokkal együtt a szokott módon történik.

A fentebb említett változásról az ügyfeleket a Magyar Posta a honlapján elhelyezett ismertetőben, valamint A postai szolgáltatások Általános Szerződési Feltételei 2017.04.24-ével hatályos dokumentumában tájékoztatta.”

Forrás:index.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


7 + = tizenöt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. október 31. péntek, Farkas napja van.
Ma van a(z) Takarékossági világnap, Reformáció emléknap.
Az év 44. hete és 304. napja.
Holnap Marianna napja lesz.

1847. Nemeskéri Kiss Pál apát-kanonok, magyar akadémiai tiszt. halála. Legfőbb érdeme abban állott, hogy Ferenc Károly főherceg gyermekeit őt tanította a magyar nyelvre, és így Ferenc József tőle tanulta oly jól, oly szabatosan a magyar nyelvet.


1956. Nagy Imre beszédet mond az Országház előtt az egybegyűlt tömeghez. (Magyarország kilépéséről a Varsói Szerződésből.) Újjáalakulnak a volt koalíciós pártok: a Független Kisgazdapárt, Szociáldemokrata Párt, Petőfi Párt néven a Nemzeti Parasztpárt.


Weöres Sándor: Valse Triste

"Hűvös és öreg az este.
Remeg a venyige teste.
Elhull a szüreti ének.
Kuckóba bújnak a vének.
Ködben a templom dombja,
villog a torony gombja,
gyors záporok sötéten
szaladnak át a réten.
Elhull a nyári ének,
elbújnak már a vének,
hűvös az árny, az este,
csörög a cserje teste.
Az ember szíve kivásik.
Egyik nyár, akár a másik...."

Időjárás

2025-10-31, 16:19
Overcast
S
Előjelzés
17°C
1.8 m/s
Apparent: 11°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 75%
Szél: 1.8 m/s S
Széllökések: 3.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:26
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat mínusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com