Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Jazzklub - Zsuffa Péter m*sora
52
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Nemzetközi színvonalú gyermekhospice ház

- 2015. július 27. 18:51 - 3460 megtekintés

Mérföldkőhöz érkezett a Szemem Fénye Alapítvány, a gyermekhospice mozgalom hazai alapítója. Régi álma válik most valóra az új, nemzetközi színvonalú gyermekhospice ház megépítésével. Július 30-án, 11 órakor, Romonyán, a meghívott elöljáróságokkal, ünnepélyes keretek között az alapkőletételre is sor kerül.

A romonyai új gyermekhospice ház egy több mint 20 ezer négyzetméteres telken, festői környezetben épül, s egy 1700 négyzetméteres alapterületű, pillangó alakú épületegyüttes lesz. Az ünnepélyes alapkőletételre elfogadta a meghívást Dr. Hoppál Péter, kultúráért felelős államtitkár, akik az alapítvány küldetésének régi pártfogójaként egy rövid beszéd után az időkapszula és az alapkő elhelyezésében fog segédkezni. Gyura Barbara, a Szemem Fénye Alapítvány elnökének köszöntője mellett, Romonya polgármesterének, Herman Józsefnek szavait is meghallgathatja a közönség. Az esemény fővédnöke Dr. Herczegh Anita, Magyarország köztársasági elnökének felesége, aki hivatali elfoglaltságai miatt személyesen ugyan nem tud részt venni az eseményen, ám az alapítvány és a gyermekhospice küldetését folyamatosan nyomon követi. A beszédek után bemutatásra kerül a Pillangó Ház 3D-s látványterve és makettje, melyről bővebb információt is megosztanak a jelenlévőkkel az illetékesek. Az ünnepélyes megnyitó és az alapkő letétele után az alapítvány fogadással egybekötött beszélgetésre invitálja a jelenlévőket; az alapítvány a romonyai lakosokat is szeretettel várja ünnepélyes alapkőletételükre, július 30-án, 11 órakor, a romonyai Halastónál.



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


hét + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 5. vasárnap, Emese, Sarolta napja van.
Az év 27. hete és 186. napja.
Holnap Csaba napja lesz.

1044. Aba király ménfői veresége és halála. III. Henrik, miután Aba király a béke némely föltételeit nem teljesítette, harmadszor tört be az országba, s Ménfőnél a pápailag kiátkozott Aba felett árulás segélyével nagynehezen győzelmet nyert. Aba a Tisza vidékére futott a ott azon magyarok által, kiknek rokonait agyonverette, meggyilkoltatott.


1683. Az Udvari Haditanács alelnöke Pozsonyban átveszi a koronaőröktől a Szent Koronát, hogy Thököly és a törökök elől Ausztriába menekítse.


Apáti Miklós / 1944. júl.5. - /

Szakállosodván

"...Átlátván mindenen, én azt akarom:
barát és ellenség már lásson át rajtam.
Boromat kidöntöm, poharam megőrzöm,
hogy eszembe jusson, mit is akartam:

halottnak emléket, a dolgosnak munkát,
hazát a szegénynek, napsütést a rabnak,
jövőt a jelennek, a testnek diadalmát,-
s magamnak maradjak még kicsit fiatalnak."

Időjárás

2026-07-05, 10:00
Partly cloudy
W
Partly cloudy
24°C
2.1 m/s
Apparent: 21°C
Nyomás: 1019 mb
Páratartalom: 31%
Szél: 2.1 m/s W
Széllökések: 11.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /10% / Rain
Napfelkelte: 04:53
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt szorozva kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com