Okostelefonos applikációt készítettek brit gyerekek hallássérült társaik segítségére
Az Amazon Web Services (AWS) pályázatán egy olyan okostelefonos applikáció kapta meg az első díjat, amely írott szöveggé alakítja át a tanárok által elmondott tananyagot. A programot brit diákok készítették, hogy segítsék hallássérült társaikat.
A BBC által bemutatott program lényege, hogy a tanárok mikrofont hasznának, s a mikrofon kapcsolatban áll azzal az okostelefonnal, amelyre telepítették a hallássérülteket segítő applikációt. A mikrofon használata miatt a hang minősége jobb, mint egy átlagos felvételé, s az applikáció rendszerezi is a szövegeket. Az app csak Nagy-Britanniában 46 ezer hallássérült iskolásnak segíthet. A programozó diákok elmondták, hogy az app még nem működik száz százalékos pontossággal, s ezért még szükség van néhány javításra. A programot bemutató videó az alábbiakban tekinthető meg
https://www.bbc.com/news/av/technology-50729363/the-prize-app-designed-to-help-deaf-children-in-school
(Forrás: hvg.hu)
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Jelnyelv került a Forza Horizon 5-be a siket és hallássérült gamerek kedvéért
Audionarrációval akadálymentesít a Filmio hét magyar filmet
„A kutyám az én fülem” – ismerjük meg Loványi Eszter hallássérültet
Kárpitos, asztalos, üvegező és bútorfényező a hallássérült ezerm
Siketnéma szülei helyett hívott mentőt bátyjához egy tízéves kislány Romániában
Magyarországon elsőként kapott okosimplantátumot egy hallássérült kisfiú Szegeden
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
17°C







Vélemény, hozzászólás?