Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Sinéad O'Connor - No Man's Woman
57
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Önálló közlekedés látássérültként

- 2018. február 2. 7:07 - 2332 megtekintés

Vakokkal sétáltak Törökőrön, hogy megtudjuk, milyen akadályokba ütközik – gyakran szó szerint! – egy látássérült a mindennapi közlekedés során. Nos, annyit előre elárulhatunk, hogy a jegyzetfüzeteink hamar beteltek.

A kis csapat az indulástól alig 200 méterre, a Mexikói út -Thököly út kereszteződésénél állt meg először, ahol a kanyarodást gátló, a gyalogosokat védő betonelemekre hívták fel a figyelmet vezetőik. Kiderült, hogy ami a látóknak biztonságot ad, egy látássérült számára inkább megtévesztő. Ők ugyanis a járdaszegélyek alapján tájékozódnak, a betonelemek nem nyújtanak elég információt a biztonságos átkeléshez. A jó és biztonságos megoldás megfelelő jelzésekkel ellátott lámpás zebra lenne.

A Francia út járdaszegélyéből kijáró macskakövek is veszélyesek lehetnek azoknak, akik nem látnak jól, de ez az idősebbek, nehezen közlekedők számára is probléma, akárcsak a járdákra sok más helyen is jellemző töredezettség, bukkanók. A feladat egyértelmű, a járdák, szegélyek javítása, akadálymentesítése, megfelelő jelzésekkel való ellátása.

Sétájuk következő megállóhelye Zugló vasútállomása volt, ahol az általános gondokon túl, a vakok számára fontos, fehér bottal érzékelhető vezetősávok hiánya okoz veszélyt. Különösen problémás ez a peron szélén, ahol a biztonsági sávot csak egy festett fehér vonal jelzi, itt életvédelmi kérdés lenne a taktilis jelek (a járdán elhelyezett térbeli mintázatok, pl. szabályos kis dudorok, csíkok) alkalmazása.

A séta során kiderült, hogy a buszmegállók megközelítését is nagyban segítené a járdákon elhelyezett vezetősáv, ami a buszok első ajtajához tudná navigálni a látásukban korlátozottakat.

Átérezhették azt is, milyen kellemetlenséget, sőt balesetveszélyt jelentenek a járdák közepére kihelyezett, az autók felhajtását akadályozó karók és a reklámcélú megállítótáblák.

Egy kis empátiával megérthető, miért lenne fontos a hibák javítása, de hogy még élőbb legyen a dolog, ki is próbálhatták, milyen bekötött szemmel, fehér bottal róni az utcákat. Nem könnyű.

Egy apró fejleményt azonban közösen könyvelhették el: a buszmegálló melletti járdán álló postaláda, ami sok korábbi ütközés forrása volt, kikerült a gyalogos útvonalról. Egy fokkal könnyebb lett közlekedni.

A január 18-ai tematikus séta a Sunrise projekt szakmai programjának része volt.

Forrás:mizuglonk.hu



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


hét * = 21

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. augusztus 2. vasárnap, Lehel napja van.
Az év 31. hete és 214. napja.
Holnap Hermina napja lesz.

1521. Nándorfehérvár ostroma. Szulejmán körül táborolta a várat.


1945. A négy győztes nagyhatalom potsdami konferenciája kimondja: Lengyelország nyugati határa az Odera-Neisse, keleten a Curzon-vonal. A konferencia elutasítja a csehszlovák kormány azon javaslatát, hogy országából a magyarok kerüljenek kitelepítésre.


Kiss Anna: Hő

Harangok bronza áthevül,
sötétebb, rózsa mélyek,

kutak dühével habzanak
alá a kőedények.

Időjárás

2026-08-03, 00:04
Clear sky
NNE
Clear sky
31°C
2.5 m/s
Apparent: 30°C
Nyomás: 1014 mb
Páratartalom: 23%
Szél: 2.5 m/s NNE
Széllökések: 11.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /10% / Rain
Napfelkelte: 05:23
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc plusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com