Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Szignál
61
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Párizsba ért a látássérült tandemesekkel a cseszneki tolmács – veol.hu

- 2024. augusztus 29. 9:17 - 589 megtekintés

Főzőshow a bevásárlóközpont parkolójában, erdei földútra irányító térkép, viharban az útra keresztben kidőlt fa, minden ruhát átáztató eső – ilyen és sok más kalandot átvészelve, 1686 kilométert lekerekezve megérkezett a párizsi paralimpia helyszínére a Győrből elindult kis csapat, a látássérült tandem kerékpárosok és sporttársaik.

Önkéntesként, főleg idegennyelv-tudása révén a cseszneki Rónaszéki Katalin segíti őket.
Csesznekről az olimpiára – Kata megint tandemező gyengénlátókat segít tolmácskodással címmel írtunk a cseszneki kétgyermekes édesanya tervéről korábbi cikkünkben. Nagy kaland – így jellemezte az önkéntes feladatot, amit idén nyáron vállal. Elhihetjük ezt neki, mert egyszer már részt vett egy ilyen küldetésben. Ahogy 12 évvel ezelőtt Londonba, most Párizsba kísérte el a tandemező látássérülteket, akik kerékpározva indultak el a paralimpia megnyitójára. Már oda is értek a francia fővárosba, nemrégiben átszakították a célszalagot, amit társaik tartottak kezükben a párizsi szállásuk előtt.
Győrből indult el a gyengénlátók és segítőik csapata a párizsi paralimpia megnyitójára, szeretnék a látássérültekre és más fogyatékossággal élőkre felhívni a figyelmet, a gyengénlátókat pedig szeretnék emlékeztetni arra, mennyi mindenre képesek, mennyiféle élményben lehet részük
Győrből indult el a gyengénlátók és segítőik csapata a párizsi paralimpia megnyitójára. Szeretnék a látássérültekre és más fogyatékossággal élőkre felhívni a figyelmet, a gyengénlátókat pedig szeretnék emlékeztetni arra, mennyi mindenre képesek, mennyiféle élményben lehet részük
Forrás: Tandem-Szem Egyesület
A Tandem-Szem Egyesület csapatának küldetése különleges: szeretnék a látássérültekre és más fogyatékossággal élőkre felhívni a figyelmet, a gyengénlátókat pedig szeretnék emlékeztetni arra, mennyi mindenre képesek, mennyiféle élményben lehet részük. A Duna mentén is haladtak, a francia vidéki idill pedig kacsákkal lepte meg őket. Franciaországban, Saint-Dizier után megtréfálta őket az online térkép. Mindenféle földutakon vágták át magukat. Szép volt, nyugis volt, de nagyon lassan haladtak. Aki bringázott már tandemmel, az tudja, hogy nem kifejezetten terepbicikli. Ám vaddisznódagonyán több helyen kellett átkelniük és az sem volt kis kihívás, amikor a kerékpárútra keresztben fákat döntött a vihar, azokon kellett átverekedniük magukat és a kétüléses tandemeket kellett átemelni azokon. Ez sem volt azonban nekik áthághatatlan akadály. Mégis elég vidámak voltak ahhoz a kerekezők, hogy egy-egy körforgalomban a videófelvétel kedvéért több kört is megtegyenek.
A Duna mentén haladt egy darabig a tandemesek és segítőik csapata, képünk jobb oldalán a tolmácsolást vállaló cseszneki Rónaszéki Katalin látható
A Duna mentén haladt egy darabig a tandemesek és segítőik csapata, képünk jobb oldalán a tolmácsolást vállaló cseszneki Rónaszéki Katalin látható
Forrás: Tandem-Szem Egyesület
Előfordult, hogy bőrig áztak az esőben, minden ruhájukat az utánfutó oldalára kellett kiteregetniük száradni, máskor sokáig nem találtak boltot vagy ivókutat, hogy kulacsaikat megtölthessék. Kata Párizs elővárosában egy bevásárlóközpont parkolójában az utánfutó tetején, biciklikerekek szomszédságában készített nekik paprikás krumplit, német burgonyából, francia hagymából és magyar kolbászból, szalonnából.
Párizsba ért a látássérült tandemesekkel a cseszneki tolmács
Párizsba ért a látássérült tandemesekkel a cseszneki tolmács
A XXXIII. nyári olimpiai játékokat Párizs rendezte meg július 26. és augusztus 11. között. A fogyatékossággal élő sportolók legrangosabb eseménye, a paralimpia augusztus 28-án kezdődik és szeptember 8-ig tart.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


6 - = három

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. december 24. szerda, Ádám, Éva napja van.
Az év 52. hete és 358. napja.
Holnap Eugénia, Karácsony napja lesz.

1775. Elkészült a székesfehérvári székesegyház főoltárképe, Vinzenz Fischer alkotása: Szent István felajánlja a koronát.


1926. Budapesten a Nagykörút és a Rákóczi út sarkán felállították az első közlekedési villanylámpát. A váltást rúddal végezte a lámpa alatt kis dobogón álló rendőr.


Ady Endre: Kis karácsonyi ének

Tagnap harangoztak,
Holnap harangoznak,
Holnapután az angyalok
Gyémánthavat hoznak.

Szeretném az Istent
Nagyosan dícsérni,
De én még kisfiú vagyok,
Csak most kezdek élni.

Isten - Dícséretre
Mégis csak kiállok,
De boldogok a pásztorok
S a három királyok.

Én is mennék, mennék,
Énekelni mennék,
Nagyok között kis Jézusért
Minden szépet tennék.

Új csizmám a sárban
Százszor bepiszkolnám,
Csak az Úrnak szerelmemet
Szépen igazolnám.

/Igy dúdolgattam én
Gyermek hittel, bátran,
1883
Csúf Karácsonyában./

Időjárás

2025-12-24, 23:13
Overcast
NNE
Előjelzés
2°C
3.7 m/s
Apparent: -2°C
Nyomás: 1028 mb
Páratartalom: 66%
Szél: 3.7 m/s NNE
Széllökések: 9.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /100% / Rain
Napfelkelte: 07:30
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat mínusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com