Szakpolitikai kézikönyvek az otthonápolás segítésére
Már elérhetőek a kórházfenntartó honlapján az innovatív otthonápolási termékek és szolgáltatások fejlesztését szolgáló szakpolitikai kézikönyvek.
A HoCare2.0 projekt célkitűzése, hogy a közös értékalkotás, mint módszertan alkalmazásával segítse az új innovatív otthonápolási és gondozási szolgáltatások és termékek fejlesztését. Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ a projektben az úgynevezett négyes (Quadruple) helix módszernek megfelelően működik együtt az állami egészségügyi és szociális (szolgáltató) hálózat, a kkv-k, (gazdasági), a kutatási intézmények, egyetemek (tudományos) és a (végfelhasználók), vagyis az idősebb generáció és családtagjaik képviselőivel. Ezek a szereplők együttesen alkotják azokat a munkacsoportokat, amelyek közösen hozzák létre és tervezik meg az új termékeket és szolgáltatásokat.
A teljes tervezési és fejlesztési szakasz támogatására és elősegítésére a projektpartnerek útmutatóként két szakmapolitikai kézikönyvet készítettek, egyet a közszolgáltatók részére, az otthonápolási szolgáltatások közös értékalkotással történő létrehozásához, a másikat pedig a KKV-k számára az innovatív otthonápolási termékek létrehozásához.
“A kézikönyvek lépésről lépésre adnak útmutatást a közös értékalkotás módszeréhez, meghatározva a végfelhasználói szükségleteket, bevezetést nyújtva a négyes helix képviselőivel történő együttműködéshez, továbbá ahhoz hogy miként értékeljék az egyes szereplők visszajelzéseit az elvárt eredmény megszerzéséhez”, mondta Bende Csaba, a kézikönyv egyik szerzője, aki a projekt vezető partnerének, a Közép-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökségnek (KDRIÜ) a projektmenedzsere.
A kézikönyvek 4 részre tagozódnak. Az első rész bemutatja az olvasó számára az értékalkotás folyamatát, ismerteti annak előnyeit és hátrányait és megvilágítja, hogy mire használható a módszer. A második rész a közös értékalkotás lehetőségeit ismerteti az egészségügy területén, és bemutatja az otthonápolást és annak területen alkalmazható megoldásokat. A harmadik rész különböző módszereket ismertet, amelyek segítik az idősektől kapott visszajelzések értelmezését a termékfejlesztés egyes eltérő szakaszaiban. A negyedik rész a legjobb gyakorlatokat gyűjti össze, illetve jó példákat hoz a sikeres közös értékalkotásra. A kézikönyvek egy ellenőrző listával végződnek, amelyek a termék/ szolgáltatás fejlesztés terén megtenni szükséges következő lépéseket fogalják össze.
A kézikönyveket 7 uniós nyelvre: angol, német, magyar, olasz, lengyel, szlovén és cseh nyelvre fordították le. A kézikönyvek bárki számára ingyenesen letölthetők “available for free” linkről, segítséget nyújtva mindazoknak, akik versenyelőnyre kívánnak szert tenni, és növelni szeretnék piaci részesedésüket, annak érdekében, hogy teljesen új, a piacon ma még nem elérhető termékeket és megoldásokat nyújthassanak.
Az új Hocare 2.0 projekt az ÁEEK számára a 2018-ban hazai forrásból megvalósítani tervezett alapellátási programhoz kapcsolódó otthoni szakápolás, valamint az egynapos sebészet és más, a fekvőbeteg ellátás időtartamát lerövidítő ellátások szempontjából kínál majd hosszabb távon hasznosítható eredményeket.
Projekt honlap:
ÁEEK Hocare 2.0
(Forrás: Rehabportál)
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C