Számítanak a szülők a FECSKE Szolgálatra
A szociális ellátórendszerünk pillanatnyilag egyáltalán nem igazodik a közel 80.000 fogyatékos gyermeket nevelő család igényeihez.
Az általános társadalmi vélekedés az, hogy a fogyatékos emberek társadalmi terheit a szülőknek, a családnak kell viselni. Ez legtöbbször azt jelenti, hogy a fogyatékos gyermeküket otthon nevelő szülők életét – elsősorban az édesanyáét – a gyerek gondozása tölti ki, ami miatt nem tud munkát vállalni és nincs önálló jövedelme. Mivel ezekben a családokban csak egy kereset van, ezért az átlagnál szegényebbek.
Pedig egy fogyatékos gyermek nevelése, ápolása, gondozása, az életben való kísérése egy szükségszerűen speciális, sokféle támogatást, segítséget igénylő élethelyzet és nem feltétlenül kellene együtt járnia a társadalmi kirekesztettséggel vagy az elszegényedéssel.
A FECSKE Szolgálat egyik fontos célkitűzése, hogy az időszakos tehermentesítéssel erősítse a szülők munkavállalási esélyét és ezzel növelve a családok gazdasági stabilitását.
Évente végzett kérdőíves felmérésben vizsgáljuk a FECSKE Szolgálat eredményességét, a szolgáltatást igénybevevő családok helyzetét és annak változását. Megkérdezzük a szülőket, hogy elégedettek-e a szolgáltatás minőségével és mennyiségével.
A 2014. évi felmérésre adott válaszok is igazolják a korábbi évek tapasztalatait
A családok több mint 40%-a azért veszi igénybe a szolgáltatást, hogy a munkahelyi időbeosztás és a fogyatékos gyermek gondozási feladatai közötti időbeni ütközéseket, átfedéseket megoldja. A válaszokból azonban egyértelműen kiderül, hogy a szolgáltatás jelenlegi kapacitása sajnos nem minden családnak tud elegendő órában segítséget nyújtani.
„Egyedül nevelem gyermekeimet. Nem tudom kisfiamat vinni-hozni az iskolába. Nagyon sokat segít a Fecske Szolgálat. Bízom benne, hogy még sokáig igénybe tudjuk venni.”
„Ha van segítő, az rettentően sokat jelent, nagyon nagy könnyebbség a mindennapokban. Küzd az ember a munkahelyén, a gyerekekkel az iskolában.”
„A legfőbb értéke a Fecske szolgálatnak maga a segítség. Ha valaki egyedül neveli sérült gyermekét és segítségre van szüksége, nélkülözhetetlen a Fecske szolgálat.”
„Óriási segítség! Vannak helyzetek, amelyeket nem tudnék megoldani a Fecskénk segítsége nélkül. Abszolút megbízom benne, nyugodt vagyok, ha vele vannak a gyerekek, rövid idő alatt teljesen kompetenssé vált az ellátásukban.”
„Heti két kísérés is iszonyú nagy segítség, mivel általában nem olyan iskolába járnak ezek a gyermekek, ahova szeretnénk, hogy járjanak, vagy ahova jó lenne a lakóhelyhez közel, hanem speciális iskolát kell a részükre keresnünk. Megbízható, nagyon jó szolgáltatásnak tartom.”
„Amióta igénybe veszem a szolgáltatásukat rugalmasan és kedvesen állnak a kérésemhez és próbálnak a lehető leghamarabb megoldást keresni rá. Nagyon-nagyon elégedett vagyok a szolgáltatással, mert segítségük nélkül még most se lenne munkám.”
„Felszabadul az állandó „készenléti állapot” alól a család, a Fecske átveszi e teendőket és jó hangulatban és biztonsággal, aggodalom nélkül tudunk havonta egy hétvégi napon 10 órát együtt tölteni a párommal kettesben.”
„A Fecske segítségével időnként végre alhatok 3-4 óránál többet egy éjszaka, illetve olykor még kettesben is lehetek a férjemmel és elmehetünk egy-egy közös programra.”
„A FECSKE Szolgálaton kívül nincs más segítségünk, s nem mindig ér rá a segítő, amikor szükségünk lenne rá. Nem mindig tudjuk előre, hogy hány órát vehetünk igénybe, mert ez időszakosan változik. Ha nem vagyunk erről időben tájékoztatva, nem nagyon tudunk előre tervezni. A legfontosabb, hogy ezek csak apróbb nehézségek. Ennek a szolgáltatásnak nagyon-nagyon örülünk, s hálásan köszönjük!”
Forrás:rehabportal.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Tudnivalók az elhalasztott műtét miatt lejáró táppénz meghosszabbításának igényléséről
Kapaszkodók nélkül – Kovács Vera szociológus az akadálymentesítésről
Elkezdődik a gyermekvédelemben és szociális alapszolgáltatásban dolgozók tesztelése is
Szociális munkásokat köszöntöttek Szegeden
Esélyegyenlőségi szakmai napok
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-1°C
Vélemény, hozzászólás?