Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Szegf* Katalin interjúja Farkas Lászlóval - Szociális otthon bemutatása
61
hallgató

„Szeretnénk új embereket megismerni, a közösség tagjai lenni és boldogok lenni!”

- 2025. május 11. 14:25 - 82 megtekintés

2025. május 5-én online önérvényesítő konferenciát tartott az ÉFOÉSZ. az Önálló Életvitel Európai Napja alkalmából.

A rendezvényen szó esett arról, hogy ki és hogyan támogathatja a fogyatékossággal élő embereket, hogy önállóan tudjanak élni.

Bercse László, az ÉFOÉSZ társelnöke bemutatta az önérvényesítők javaslatait az önálló életvitel és befogadás kapcsán. Hangsúlyozta, hogy minden fogyatékossággal élő embernek joga van az önálló életvitelhez és a közösségbe való befogadáshoz. Ehhez megfelelő támogatásra van szükség. Intézmények helyett több támogató szolgáltatás kell, az ország minden részén, egyenlően. Hozzátette: „A szociális szolgáltatásokban a fogyatékos emberek vágyai és igényei számítsanak! Hogy ők hol, hogyan és kivel szeretnének élni.”

A Bélapátfalvai Bérces Otthon támogatott lakhatásának lakói arról meséltek, hogyan költöztek ki az intézményből és hogyan fogadta őket a helyi közösség. Jelenlegi helyzetükről elmondták: „Önállóak vagyunk és szabadok, megvan a segítő háttér.” A kiköltözés előtt felkészítő képzésen vettek részt, azóta pedig folyamatos támogatást kapnak az önálló élethez. A legtöbben dolgoznak, a munkába önállóan jutnak el tömegközlekedéssel, kezelik a saját pénzüket és párkapcsolatban élnek. „Ehhez akarat kellett és segítség.” – tették hozzá. A jövőbeni terveiket így határozták meg: „Szeretnénk új embereket megismerni, a közösség tagjai lenni és boldogok lenni.”

Nevenka Kos, Szlovén önérvényesítő hat évet élt intézményben, mielőtt albérletbe költözött. Most egyedül él, és egy személyi asszisztens támogatja napi nyolc órában. Nevenka beszámolt róla, hogy az intézményben nem volt lehetősége a magánéletre és a nyugalomra. Szerencsére többen is támogatták, hogy ki tudjon költözni. A segítőivel egyéni tervet készítettek, amiben leírták, mit szeretne elérni Nevenka az életében. Végül az önkormányzat támogatásával talált magának albérlet. Így foglalta össze tapasztalatait a személyi asszisztenciáról: „Az asszisztensem segít nekem olyan feladatokban, amelyeket egyedül nem tudok elvégezni. Azt csinálhatom, amit akarok, oda mehetek, ahová akarok, és megtervezhetem a napi programjaimat. Közösen tervezzük meg, hogy mikor, miben van szükségem segítségre. A személyi asszisztensem nem csinál meg helyettem dolgokat, hanem abban támogat, amiben szükségem van rá.”

Csángó Dániel, a Freekey szervezet tagja a személyi asszisztencia működéséről beszélt. Kiemelte: „A személyi asszisztencia segít, hogy mi dönthessünk az életükről, és arról, hogy milyen támogatást kapunk. Mi döntjük el ki és miben segít minket.”

„A személyi asszisztencia szolgáltatás abban is segít, hogy a fogyatékos emberek a saját otthonaikban kapjanak támogatást és ne kelljen intézményben élniük. Így a személyi asszisztencia fontos az intézményi kiváltáshoz is.” Dániel hangsúlyozta, hogy a személyi asszisztensek mindenkinek abban segítenek, amire szüksége van. Legyen az a bevásárlás, tanulás, ügyintézés, vagy éppen az önállátás és a személyes higiénia.

Gyene Piroska, az ÉFOÉSZ elnöke záró beszédében megerősítette, hogy az intézmények kiváltáshoz elengedhetetlen a személyi asszisztencia és a támogatott lakhatás. Az ÉFOÉSZ azért dolgozik, hogy ezek a szolgáltatások elérhetőek legyenek és jól segítsék a fogyatékossággal élő embereket. Az önálló életvitel része az is, hogy az ember dönthet az életéről. A szövetség egyik legfontosabb célja, hogy minél többen ismerjék és használják a támogatott döntéshozatalt. Szeretnék elérni, hogy a támogatott döntéshozatal valós alternatívája legyen a cselekvőképességet korlátozó gondnokságnak.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ hat = 12

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. június 1. vasárnap, Tünde napja van.
Az év 22. hete és 152. napja.
Holnap Kármen, Anita napja lesz.

1485. Mátyás király a kiéheztetett Bécs városában június 1-én délben tartja fényes bevonulását. Nyolcezer főnyi válogatott had kíséretében, magyar öltözetben, igen fényes udvara által környezve. A polgármester a tanáccsal s a város kulcsaival, a papság Szent István temploma ereklyéivel, és a főiskola tanítói mentek elébe.


1816. Ferenc császár pátens által olyan pénzügyi műtétet rendelt meg, mely alapjává lett a birodalom financiális állapotának 1848-ig, s egyszersmind a felállított osztrák nemzeti banknak ötven éves kiváltságot adott.


Vasadi Péter / 1926.jún.1. - /
Egy éj, egy nap

"...S elébem jő a nappal.
Karját lógatja combja
mellett. Elnyűvött szolga,
akit bár senki sem kíván,
beállít reggelente.

Én kedvelem. Nem téveszt
meg, hogy hallgatag. Sovány
testében, beomlott tüdeje
mögött törvény dobol.
Hellyel kínálom s vallatom."

Időjárás

2025-06-01, 20:33
Overcast
SSW
Előjelzés
28°C
3.6 m/s
Apparent: 23°C
Nyomás: 1019 mb
Páratartalom: 53%
Szél: 3.6 m/s SSW
Széllökések: 8.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /16% / Rain
Napfelkelte: 04:50
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét plusz kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 327

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com