Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Jazzklub - Zsuffa Péter m*sora
47
hallgató

Táncol és falat mászik a kislány, aki másfél évesen nyaktól lefelé lebénult

- 2018. április 12. 15:26 - 1586 megtekintés

Az orvosok alig hisznek a szemüknek. A kislány példátlan kitartásának köszönheti a felépülését.

A kanadai Seattle Lennoix 15 hónapos volt, amikor egy megfázás után gerincvelő-gyulladást kapott, és nyaktól lefelé teljesen lebénult. Az orvosok azt mondták, soha nem tud majd újra lábra állni. A most 9 éves kislány mégis felállt a tolószékből, sőt: csodával határos módon fut, falat mászik, táncol és úszik is – mindezt pedig javarészt a kitartásának köszönheti.

A kis Seattle orvosai eleinte azt hitték, a kislány túl sem fogja élni a betegséget. A myelitis transversa gyerekeknél nagyon ritka, de olyan súlyos, hogy legjobb esetben is bénultságot okoz, még a felnőtteknél is. A kislány az orvosok legnagyobb meglepetésére mégis legyőzte a lehetetlent.

Persze azért szó sincs róla, hogy Seattle teljesen kigyógyult volna a betegségből. Bár úgy játszik, mint a többi gyerek, nagyon hamar kifárad, az izmait ugyanis csak korlátozottan képes használni. A kislány emiatt folyamatosan a határait feszegeti, addig hajtja magát, amíg már a szó szoros értelmében képtelen mozgatni a lábait a kimerültségtől. Nagyon nehezen fogadja el, hogy mások még akkor is mozognak és játszanak, amikor ő már képtelen erre – de nagyon sokat köszönhet ennek a makacs kitartásnak.

Figyeli, mit csinálnak a testvérei és a barátai, ő is kedvet kap hozzá, és addig próbálkozik, amíg nem jár sikerrel. Egyszerűen bármit megpróbál, annyira elszánt. Ezért volt képes erre az egészre. Néha addig erőlködik, amíg össze nem esik a fáradtságtól

– mesélte a kislány édesanyja, aki szerint a kislány futni is imád, nyáron pedig órákon keresztül képes úszni – sőt, egyenesen ő a legjobb úszó a családban. Az orvosok alig hisznek a szemüknek.

A kislány egyébként az orvosi kezeléseket is meglepően jól bírja. Szeptemberben például a lábát kellett műteni, de két hónap helyett csak egy hónapot maradt otthon, olyan hamar felépült.

Édesanyja most a világhálón is megosztotta lánya történetét, hogy más, hasonló cipőben járó betegeknek adjon reményt vele. „Több család is írt már, hogy megköszönjék a történetünket, mert őket is nagyon inspirálja. Már a világ legkülönbözőbb tájairól vannak myelitis transversában szenvedő barátaink.”

Persze a kislány mindezt figyelembe véve sincs egyszerű helyzetben: sajnos bármilyen kisebb betegség nagyon rossz hatással van rá, időlegesen egy egyszerű megfázás is visszakényszerítheti a tolószékbe. Sőt, orvosai szerint ilyenkor a sclerosis multiplex veszélye is fennáll, éppen ezért édesanyja kiemelten figyel a betegségekre. A kislány jókedve persze továbbra is töretlen.

Forrás:NLCAFÉ/METRO angol hírportál

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


- három = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. június 22. vasárnap, Paulina napja van.
Az év 25. hete és 173. napja.
Holnap Zoltán napja lesz.

1526. A véres kard körülhordozása elrendeltetik. Szulejmán április 23-a óta útban volt roppant hadával Magyarország ellen. A kormánytanács tehát június 22-én a vármegyékre hírnököket küldött, hogy a főispánok véres kardot hordassanak körül, jelül mindenkinek a fölkelésre.


1771. XIV. Kelemen pápa Mária Terézia kérelmére az ünnepeket, a vasárnapokon kívül, azon 15 napra kevesbítette, amelyek sokáig fennálltak.


Weöres Sándor / 1913. jún.22. - 1989. jan.22. /

W.S. Csöngén 1943 - ban

Ez én vagyok. Alvó egészen kicsi fej,
mellette bögre tej,
és nincsen égbolt.
Rég volt.

Kálnoky László: A 70 éves Weöres Sándornak,
baráti hódolattal /1983 /

Sándor, bármire nézz is, lényege tiszta poézis.
Serlegem óborral van tele. Rád emelem.
Mit kezed ír, sose gyönge. Rím a dalod tüze,
gyöngye.
Zengje ma Csönge fiát ünnepi csöngedelem.

Időjárás

2025-06-22, 22:36
Overcast
W
Előjelzés
27°C
2.3 m/s
Apparent: 21°C
Nyomás: 1023 mb
Páratartalom: 29%
Szél: 2.3 m/s W
Széllökések: 6.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 04:46
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat mínusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 327

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com