Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Unisex - Szebb Holnap
54
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Több ezer cukorbeteg élete válhat könnyebbé

- 2017. március 14. 11:01 - 1967 megtekintés

Már Magyarországon is elérhető az egyik legkorszerűbb mobiltelefon technológián alapuló diabétesz kezelést támogató eszköz.

A Medtronic Hungária Kft. február végén egy zárt körű szakmai tájékoztatón bejelentette, hogy már a magyar cukorbetegek számára is elérhető a korszerű, okostelefon alkalmazással működő Guardian Connect folyamatos glükózmonitorozó rendszer, ami azon cukorbetegek mindennapjait könnyíti meg, akik kénytelenek naponta több alkalommal is inzulininjekciót használni. A rendszer óriási biztonságérzetet nyújthat a betegnek, mert valós idejű információt ad használójának aktuális cukorértékéről, így akár a váratlan rosszullétek is elkerülhetővé válhatnak. A technológia azt is lehetővé teszi, hogy a cukorbeteg hozzáférést biztosítson cukoradataihoz, azt akár az orvosával is megoszthatja. Ez a magas szintű kontroll hozzájárulhat ahhoz, hogy a diabétesz hosszú távú szövődményei és azok kockázatai csökkenjenek. A rendszerrel a naponta több alkalommal inzulininjekciót használók valós idejű betekintést kapnak a szenzor segítségével glükózadataikhoz közvetlenül az okostelefonjukon. Személyre szabható értesítéseket kaphatnak, ha glükózszintjük az előre beállított szint fölé vagy alá megy. A fejlesztés lehetővé teszi, hogy a betegek bármikor ellenőrizhessék a cukorszintjüket a mobiltelefonjukon. Ez az első és egyetlen mobil glükózmonitorozó rendszer személyre szabható értesítésekkel, mellyel a kezeléssel megbízott személyek riasztást kaphatnak a túl magas vagy alacsony glükózértékekről a csatlakoztatott készülékükön. A rendszer naponta automatikusan feltölti az adatokat a CareLink terápiakezelő szoftver adatbázisba, melynek köszönhetően a cukorbeteg és a kezelőorvosa is mentesül a napi adatfeltöltés terhe alól. A szoftver az adatokból könnyen értelmezhető jelentéseket készít a kezelés optimalizálásához. A rendszer szenzora a vércukorszintet 5 percenként méri, az adatokat az okostelefon alkalmazásba küldi, hogy a cukorbeteg könnyedén ellenőrizhesse azokat. A használó ugyanakkor riasztásokat állíthat be az alkalmazásban, mellyel valós időben értesítéseket kap, ha cukorszintje túl magas, túl alacsony, vagy esetleg rendkívül gyorsan ingadozik. A mobilalkalmazás egyelőre iOS mobiltelefonokon érhető el, de a fejlesztők már dolgoznak az Android verzión is. Forrás: MedicalOnline

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


6 * három =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. október 8. szerda, Koppány napja van.
Ma van a(z) Madárfigyelő világnap.
Az év 41. hete és 281. napja.
Holnap Dénes napja lesz.

1490. II. Ulászló és Beatrix özvegy királyné Esztergomban titkos házasságot köt Bakócz Tamás győri püspök előtt. (Ulászló később a házasságot kényszerre hivatkozva érvénytelennek nyilvánítja - 1500. április 2.)


1848. A honvédelmi bizottság átveszi az ország kormányát és elnökévé Kossuth Lajost teszi.


Rónay György / 1913. okt.8. - 1978. ápr.8. /

Kígyó

"Tanulj élni, mint a kígyó,
Mint a kígyó éltem én.
Tekeregtem lent a csilló
porban és a fák közén.
Tölgyek odva volt a fészkem,
fészkemet sziszegve védtem
s ébren alva éjszakán
csillagom volt a magány..."

Időjárás

2025-10-08, 18:52
Mainly clear
NW
Mainly clear
16°C
2.7 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 77%
Szél: 2.7 m/s NW
Széllökések: 7.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:53
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat szorozva négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com