Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Omega - Ismertem egy lányt
46
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Új fejezethez érkezett a látássérültek támogatása

- 2021. február 5. 13:52 - 1161 megtekintés

Új fejezethez érkezett a látássérültek támogatása Magyarországon – hangsúlyozta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

Fülöp Attila közölte:

januárban lépett életbe az a törvény, amely szerint minden 16. életévét betöltött látássérült személy jogosult az államilag támogatott látásrehabilitációs szolgáltatás igénybevételére.

Ha valakinek sérül a látása, legyen esélye olyan szolgáltatást kapni, amelynek segítségével vissza tud illeszkedni a társadalomba – mondta, hozzátéve: a látássérültek rehabilitációja végső soron az önálló élet lehetőségének megteremtéséről szól.

Az ehhez szükséges – évente 600 millió forint összegű – pályázat csütörtök reggel jelent meg a Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ honlapján – közölte az államtitkár, azt is jelezve, hogy az összeg ötszöröse a korábbi években erre a célra fordított támogatásnak.

Tájékoztatása szerint pályázni március 14-éig lehet a szociálpolitikai központ honlapján, ahol minden további információ is megtalálható. Várják az egyházi és civil szervezetek, valamint alapítványok, egyesületek, szövetségek pályázatait – jelezte Fülöp Attila.

Nagy Sándor, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöke kifejtette: a látássérülés okozta rendkívül nehéz helyzetet kezelni kell, erre a rehabilitációs folyamat kínál lehetőséget. A látásukat felnőttkorban elvesztő emberek nehezen jutnak információkhoz, ezért nehezen tudnak közlekedni és munkát végezni. Az új élethelyzet elsajátításában segít a rehabilitációs folyamat.

Példaként említette, hogy a látásukat elvesztőknek meg kell tanulniuk nem látva közlekedni, tisztálkodni, öltözködni, takarítani, rendet rakni, főzni, valamint számítógépet, okoseszközöket használni.

Az új jogszabály és pályázati kiírás ezt könnyíti meg, megteremti a rehabilitáció személyi és anyagi hátterét – hangsúlyozta.

Kedves Éda, a Siketvakok Országos Egyesületének ügyvezetője a többi között arról beszélt, hogy a jogszabály és a pályázat olyan embereket is támogat, akik a látássérültség mellett egyéb fogyatékossággal is élnek, ami rendkívül megnehezíti a kommunikációjukat, információszerzésüket.

Programjukban új kommunikációs módszerekre, számítástechnikai és okoseszközök használatára tanítják őket, illetve pszichológiai segítséget is nyújtanak nekik – ismertette.

Kedves Éda a program egyik legfontosabb elemének nevezte, hogy visszavezessék az érintetteket a munkaerőpiacra.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. szeptember 19. péntek, Vilhelmina napja van.
Az év 38. hete és 262. napja.
Holnap Friderika napja lesz.

1333. I. Károly király fiát, Endrét Nápolyba vitte, s ott az eljegyzés a 6 éves Endre és a nápolyi trón örököse, Johanna közt létrejött.


1853. I. Ferenc József császár megtekintette a Bécsbe szállított Szent Koronát, majd elrendelte annak a budai várban való őrzését.


Petőfi Sándor: A gólya

"...Kívánt időszak az ősz a gyermekeknek,
Mint anya jön elé,
A ki fiainak számára kosarát
Gyümölccsel terhelé.
Én ellenségemül néztem az őszt, s szólék,
Ha gyümölcsöt hozott:
Tartsd meg ajándékod, ha kedves madaram,
A gólyát elcsalod..."

Időjárás

2025-09-19, 09:01
Clear sky
SE
Clear sky
20°C
0.6 m/s
Apparent: 18°C
Nyomás: 1026 mb
Páratartalom: 63%
Szél: 0.6 m/s SE
Széllökések: 6.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:27
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt mínusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com