Új hatóanyag-keverék izomszövetek regenerációjához
A UCLA kutatócsoportja a Nature Biomedical Engineering folyóiratban közölt cikkében olyan eljárásról számol be, amellyel sikeresen serkentették izomszöveti őssejtek képződését.
Ezt a hatást az indiai csalán gyökeréből kivont forskolin (koleonol) és a RepSox készítmény együttes használatával érték el.
Először sejtkultúrában adagolták a bőr miogén sejtjeihez, amelyek a kezelést követően izomsejtekké alakultak, ám ekkor ezeket az újonnan képződött sejteket transzplantálni kellett az izomszövetbe. Egerekben ez a módszer hatásosnak bizonyult, de hamarosan rájöttek, hogy a készítmény sokkal egyszerűbben, nanopartikulumok alkalmazásával is bejuttatható a sérült izmokba, ahol aktiválják a nyugalmi, alvó állapotban lévő őssejteket.
A kezelés a jövőben használható lehet trauma vagy öregedés miatt izomtömeg-veszteséget elszenvedő betegeknél, illetve egyes izomsorvadással járó genetikai betegségek terápiájában, bár az alapvető okot nem szünteti meg, a felépülési folyamatot azonban felgyorsíthatja. (Forrás: Rehabportál)
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Mikuláscsomagot kaptak a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház dolgozói
Már öt koronavírus-fertőzött van Magyarországon
Az önismeretfejlesztést és egészségtudatosság erősítését célzó kezdeményezés nyert a 2025-ös Richter...
609 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 114 beteg
Szlávik: heten vannak intenzív osztályon
A stroke-ot nem elég túlélni: a felépüléshez szakmai segítség kell
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
13°C






