Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Szignál
59
hallgató

Újdonságokkal indulnak az idei Astellas-díj pályázatok

- 2015. november 3. 7:35 - 2352 megtekintés

A betegtörténettel felterjesztett orvosok pályázati esélyeit idéntől a korábbi években érkezett jelölések és az idei történetek száma egyaránt növelni fogja – fogalmazott a kilencedik alkalommal elindított Astellas-díj – Az év orvosa 2015 pályázat sajtótájékoztatóján Dr. Kókai-Nagy Ákos, az Astellas Pharma ügyvezetője. Mint hozzátette: az elmúlt nyolc esztendőben sok olyan orvost ismerhettünk meg, akiket betegeik – emberségük és példás hivatásszeretetük alapján – évről-évre a legjobbak közé emeltek. Fontos jelzés ez számunkra, amely a jelöltek hosszú távon is bizonyított kiválóságát és a betegek töretlen bizalmát egyaránt tükrözi. Méltányos, hogy ezt a példás együttállást az értékelés során figyelembe vegyük.

A legkiválóbb és legemberségesebb hazai orvosok felkutatására és elismerésére létrehozott Év orvosa pályázatot az alapító Astellas Pharma, a MOTESZ, a Magyar Kórházszövetség és a négy hazai orvosképző egyetemi klinikai központja idén is közösen hirdette meg. A pályázaton – immár hagyományosan – a páciensek hálája, és a szakma elismerése egyformán kitüntetett szerepet kap. A közönségdíjra a betegek saját kezelőorvosaikat, illetve a gyógyulásuk során megismert osztályt történetük megírásával és beküldésével jelölhetik. Szakmai jelölést az egészségügyi intézmények, a gyógyító és ápoló tevékenységet folytató szervezetek, a kompetens civil szervezetek, az országos és regionális szakfelügyelő főorvosok, valamint a korábban szakmai Astellas-díjat nyert orvosok kezdeményezhetnek. Idei újdonság, hogy szakmai jelölésre az alapellátás, az orvosi diagnosztika, a sebészeti jellegű területek, a konzervatív területek, a rehabilitáció és krónikus ellátás, valamint a klinikai gyermekgyógyászat mellett mostantól a (helyszíni- és klinikai) sürgősségi ellátás területén is lehetőség nyílik. Az Astellas-közönségdíj sorsáról – a közönségdíjas orvosokból álló zsűri értékelését követően – ezúttal is internetes közönségszavazás dönt. Az Astellas szakmai díjakról a hazai orvosszakma kiválóságaiból álló bíráló bizottság tagjai határoznak. Az aktuális pályázati felhívások és egyéb információk a www.astellasdij.hu/evorvosa oldalon érhetők el.
A tavalyi pályázat egyik újdonsága volt a csoportos közönségjelölés bevezetése, amely az emberséggel végzett csoportmunkára, a betegekért tett közös erőfeszítések legszebb példáira irányította rá a figyelmet. A De Châtel Rudolf-emlékdíjra a csoportokat idén is saját történetük beküldésével terjeszthetik fel a betegek.
Ugyancsak tavaly került először meghirdetésre a MOTESZ Ifjú Kiválóság Díj, amely az alapítói szándék szerint a jövő orvos generációinak elhivatottságát, az áldozatos munka és a jó teljesítmény méltó elismerését kívánja erősíteni. A díjjal elismertek közé minden évben olyan 35 év alatti fiatal orvosok kerülhetnek, akik emberségük, hivatásszeretetük, szakmai felkészültségük, valamint a betegek és a szakmai környezetük által megtapasztalt tevékenységük alapján a gyógyítói pályára készülők, és az orvosi hivatást aktívan gyakorló szakemberek számára egyaránt követendő példáként állíthatók.
Az Év orvosa pályázathoz kötődő rangos elismerések sorát gazdagítja a szintén tavaly ősszel alapított Magyar Kórházszövetség Csoportos Szakmai Díj, amellyel a Szövetség évről-évre a kiemelkedő emberi és szakmai teljesítményről tanúságot tevő szakmai munkaközösségek példaértékű tevékenységét kívánja elismerni.

A pályázatindító sajtótájékoztatón hirdették meg az orvosi hivatás társadalmi megbecsülésének erősítését, a nagyszerű teljesítmények fokozottabb elismerését, valamint a hangsúlyosan pozitív hangvételű publicitás elősegítését szolgáló 2015-ös Astellas-díj – Média az orvosokért pályázatot is. A MÚOSZ szakmai együttműködésével zajló médiapályázatra saját készítésű, egészségügyi témájú anyagaikkal bármilyen magyar nyelvű médium (online vagy nyomtatott, írott vagy rádiós, televíziós) képviselői jelentkezhetnek.
A hazai gyermekorvosok áldozatkész munkája, helytállása, valamint hivatás- és gyermekszeretete előtt tisztelgő Astellas Gyermekrajz Pályázat idén immár negyedik alkalommal indult útjára. A nemes megmérettetés keretében az 5-12 éves korosztályba tartozó gyermekek doktor nénijükkel, doktor bácsijukkal kapcsolatos kedvenc történeteiket mutatják be. E pályázatra az elmúlt évek során közel négyezer alkotás érkezett, amelyeken keresztül eddig 315 gyermekorvos áldozatos munkájába pillanthattunk bele.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ egy = 10

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Mentők, tűzoltók - a T-Rádió műsora
  • 10:00: - Műsorvezető: Tandari Ági
    A Magyar Médiaválogatott 2004-ben jött létre ismert emberek, zenészek, színészek, média személyiségek, sportolók részvételével. A válogatott tagjai évente 50-80 rendezvényen vesznek részt, és jelenlétük garancia a jó hangulatra. Nem csak sportolnak, de bármilyen eseményen szívesen vállalnak tevékeny részvételt: disznót vágnak, kolbászt töltenek, rekordokat állítanak fel és színpadi produkciókkal szórakoztatnak. A Médiaválogatott Sztártitkok Havi műsorunkban olyan sztárok vallanak titkaikról, mint pl. Tihanyi Tóth Csaba, Cozombolis, Ya Ou, Beleznay Endre, Sipos Tomi, Raul, Kefir, Palcsó Tomi, Békefi Viki, Vajtó Lajos, Fésűs Nelly, Lányi Lala, Szolnoki Peti, stb... A műsor részben napi aktualitás, részben pedig egy kicsit sport, egy kicsit magánélet, egy kicsit bulvár.
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Gery
    Pletykák a nagyvilágból, érdekességek, remek zenékkel tűzdelve. A műsor élőben zajlik, így a hallgatók hozzászólását is várják a műsor készítői!
  • 15:00: Délután - benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: - Anonymous műsora
    Műsorunk az egyetemes és magyar színművészet jelentős személyiségeinek pályáját szeretné bemutatni. Ahol hozzáférhető riportok, esetleg kortársak nyilatkozatai, emlékiratok, hangfelvételek elérhetők ,ezeket is bemutatjuk . Nyílván ,mint minden ilyen műsor esetében, a teljességre csak törekedni tudunk, hiszen még közeli barátainkat sem ismerhetjük meg teljesen,egy régebben elhunyt legendás művész estében ez még nehezebb. Néha egy anekdóta többet mond, mint a tudományos értekezés. Az emlékezésekből ezek a nagyon jellemző történetek sem maradnak ki. Ja ,igen..Miért nevezem magam Anonymusnak? Talán mert én nem vagyok fontos. Legyen a művész arca a fontosabb... A műsorokhoz jó szórakozást kívánok Anonymus
  • 17:00: Nekem 80 - zenék a 80-as évekből
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Mentők, tűzoltók - a T-Rádió műsora
  • 22:00: - Műsorvezető: Tandari Ági
    A Magyar Médiaválogatott 2004-ben jött létre ismert emberek, zenészek, színészek, média személyiségek, sportolók részvételével. A válogatott tagjai évente 50-80 rendezvényen vesznek részt, és jelenlétük garancia a jó hangulatra. Nem csak sportolnak, de bármilyen eseményen szívesen vállalnak tevékeny részvételt: disznót vágnak, kolbászt töltenek, rekordokat állítanak fel és színpadi produkciókkal szórakoztatnak. A Médiaválogatott Sztártitkok Havi műsorunkban olyan sztárok vallanak titkaikról, mint pl. Tihanyi Tóth Csaba, Cozombolis, Ya Ou, Beleznay Endre, Sipos Tomi, Raul, Kefir, Palcsó Tomi, Békefi Viki, Vajtó Lajos, Fésűs Nelly, Lányi Lala, Szolnoki Peti, stb... A műsor részben napi aktualitás, részben pedig egy kicsit sport, egy kicsit magánélet, egy kicsit bulvár.

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. március 13. csütörtök, Krisztián, Ajtony napja van.
Ma van a(z) Hobby nap.
Az év 11. hete és 72. napja.
Holnap Matild napja lesz.

1407. A jászkunok kiváltságlevele. Zsigmond király a jászkunok szabadságait, vámmentességét és saját kapitányaik önálló joghatóságait megerősítette.


1838. Árvízi katasztrófa Pesten. A Duna árja Pest városát elöntötte. Báró Wesselényi Miklós a 3 vésznap alatt éjjel és nappal hajón, bár a hőmérő fagypontot mutatott, több száz embert mentett meg a haláltól. Ekkor kapta az "árvízi hajós" nevet.


Ignotus: Tavaszi bor

Gyenge rügyek, halványzöld levelek,
Sorsomba negyvenedszer visszatérők,
Új tavaszok, elvonuló telek,
Lemondva múlók, követelve kérők,
Kékségek, miknek hűse is meleg ,
És meghalások, szürkeségbe térők-
Mit tudom én, mi az, ami ragyog,
Mit tudom én, ki az , aki vagyok!..."

Időjárás

2025-03-13, 04:13
Slight rain
S
Rövid leírás
12°C
2.7 m/s
Apparent: 11°C
Nyomás: 995 mb
Páratartalom: 93%
Szél: 2.7 m/s S
Széllökések: 16.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 10.2mm /100% / Rain
Napfelkelte: 06:00
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő szorozva hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 325

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com