Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Napi Evangélium - István atya rovata
57
hallgató

Vakokat is vár a gyergyói könyvtár

- 2017. október 22. 15:47 - 1532 megtekintés

A gyergyószentmiklósi városi könyvtár új szolgáltatással bővítette eddigi kínálatát. Ezúttal a mozgáskorlátozottaknak, a gyengén látóknak és vakoknak nyújtanak segítséget, továbbá egy okostáblát is bemutattak, mely szintén bárki számára ingyenesen használható. Gyergyószéken háromszázra tehető a gyengén, illetve a nemlátók száma.

A városi könyvtárban nyílt nap és sajtótájékoztató keretében mutatták be szerdán azt az eszköztárat, mellyel a gyengén látóknak nyújtanak lehetőséget az olvasás élményére, a nemlátóknak hangoskönyvolvasó-berendezést vásároltak, interaktív táblát szereltek fel, a kerekes székkel közlekedőknek pedig akadálymentessé tették a könyvtár
földszinti termeibe való bejutást. „Úgy gondolom, hogy a pályázatból megvalósított beruházással esélyt teremtünk azoknak a gyergyóiaknak, akik eddig nem tudták látogatni a könyvtárat, nem tudtak élni az intézményünk által biztosított lehetőségekkel. Ezentúl egy új közönséget is várunk könyvtárba” – mondta Ferencz-Mátéfi Kriszta könyvtárigazgató, köszöntve a Hargita és Kovászna megyei nemlátók szövetségének csíkszeredai vezetőjét, illetve a gyergyói tagokat, akik szép számmal vettek részt a rendezvényen.

Új eszközök, berendezések
Ferencz-Mátéfi Kriszta mutatta be az új eszközöket, melyek használata a lehető legegyszerűbbre van tervezve. A szövegnagyító digitális segédeszközt gyengén látók részére tervezték, használata rendkívül egyszerű. A számítógép képernyőjéhez csatlakoztatott készülék (szövegnagyító egér) segítségével könnyen lehet olvasni újságot, magazinokat, leveleket, könyveket vagy bármilyen más írott dokumentumot, de térképek, fényképek megtekintésére is alkalmas az akár hetvenszeres nagyításra is képes berendezés. A hangoskönyvolvasót vakok és gyengén látók számára fejlesztették ki hangos menürendszerrel, de hasznát veheti bárki, ugyanis alkalmas hangfelvételek készítésére, illetve hangoskönyvek, valamint zenei anyagok olvasására is.

Az elektronikus, interaktív tábla használatával a tanulás, az információszerzés egy inspiráló, motiváló és élménygazdag tevékenységé válhat. Az eszközt akár az Iskola másként program keretében is használhatják, viszont a könyvtár saját programjainak, nyelvóráinak megtartásában is nagy segítséget jelent.

Gyergyószék lakóinak javát szolgálja

„A bemutatott eszközök nagyon drágák, nem valószínű, hogy mindenki megengedhetne magának egy személyes eszközt, a könyvtárban viszont bárki bármikor használhatja, teljesen ingyenesen” – bátorította az igazgatónő az érintetteket. A Jan Post Egyesülettől pályázott összegből vásárolta meg a könyvtár az új berendezéseket. Ferencz-Mátéfi Kriszta a gyergyószéki gyengén látók és vakok nevében is köszönte az egyesület elnökének a támogatást.

Lukács Orsolya, a Jan Post Egyesület elnöke elmondta, a kiírások a gyergyószéki emberekhez szóltak, és a város fejlesztése, a közösségépítés volt a cél. Huszonnégy pályázatot sikerül az idei évtől indult projektjük keretében támogatni. „A Jan Post Egyesület egy holland alapítvánnyal közösen teremtette meg az anyagi hátteret. A pályázatok hat- és nyolcezer lej közötti összegekről szólnak. A városi könyvtárnak két sikeres pályázata volt, és nagyon örülök, hogy a megvalósítása mindenképp a gyergyószéki közösség javára van” – fogalmazott Lukács Orsolya.

A látók el sem tudják képzelni

„Amiről eddig más szemei által szereztünk tudomást, azt most mi is megtapasztalhatjuk” – mondta Lukács Ibolya, a Hargita és Kovászna megyei gyengén látók és vakok szövetségének vezetője, és mindenkit arra kért, hogyha ismerősei körében vannak olyanok, akik nem látnak, azokat biztassák, hogy minél előbb speciális oktatásban vegyenek részt, különösen a gyerekek, hogy minél önállóbban élhessék életüket. A szövetség működéséről is szólt, mint mondta, közel ezer tagja van, Gyergyószéken pedig háromszáz körüli a gyengén, illetve a nem látók száma./u]„A látók el sem tudják képzelni, milyen élni úgy, hogy az ember nem lát, és más szemén keresztül, hallásból ismeri a világot, a környezetét, és segítségre szorul folyamatosan.”

[u]Forrás: szekelyhon.ro

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


kettő + = 10

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: - Tóth Márk vasárnap reggeli irodalmi műsora
    Az egyórás műsor célja, hogy hallgatóinknak igazi irodalmi élményben legyen részük, amely tökéletesen illeszkedik a nyugodt, vasárnapi reggelek hangulatához. Az Irodalom vasárnap reggel különlegessége abban rejlik, hogy a műsorban rádiójátékok, hangjátékok és regények kerülnek bemutatásra. Tóth Márk műsorvezető izgalmas és változatos irodalmi alkotásokkal készül, hogy minden korosztály számára élvezetes és tartalmas kikapcsolódást nyújtson. A műsorban nemcsak a klasszikus irodalmat, hanem kortárs műveket is bemutatunk, így mindenki találhat benne kedvére való tartalmat. „Irodalomőrült vagyok kiskorom óta. Írok verseket, novellákat, szívesen keresem a kortárs alkotásokat. Mindig is szerettem volna megosztani az irodalom iránti szenvedélyemet a hallgatókkal, és úgy gondolom, hogy egy ilyen műsor nagyszerű lehetőség erre. Az irodalom varázslatos világa nem csak olvasva, hanem hallgatva is képes elragadni minket, és remélem, hogy ez a műsor sokak szívéhez fog majd közel kerülni” – mondta Márk a műsor indulása kapcsán.
  • 9:00: - Zsuffa Péter műsora két órán keresztül
    Zsuffa Péter 1998-ban kezdett rádiózni Egerben a Rádió7 101.9-en. Akkor egy 3 fős stábbal indult a Starsky és Hutch Jazz Klub.

    Az idők folyamán sokminden változott, így a csapat is a műsor is más lett, de egy dologban 1998-óta nincs változás.
    Ebben a 2 órás Zsuffa Péter Jazz Klubban mindig a lehető legjobb zenék szólnak a világ legjobb jazz-muzsikusaitól.
    Zsuffa Péter a jazz műfaj egyik leglelkesebb hazai szakértője és kutatója. Műsora alap a jazz műsorok palettáján, ha kikapcsolódni szeretnél és elfelejteni a mindennapok rohanását; ez az amit keresel.
    A Starsky és Hát Jazz Klub kedvelőinek oldala
  • 11:00: Szevasztok - Szicsó (Gárdonyi Szilárd) fiatalos "bolondos" műsora, ahol a jókedv-kacagás a lényeg. Az önfeledt poénkodás a hallgatók szórakoztatását hivatott elősegíteni.
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - a Hobby Rádió informatikai magazinja (a pénteki műsor ismétlése)

    Érdeklik önt az informatikai újdonságok? Szeretne naprakész információkat kapni a szoftverek akadálymentességéről? Szeretne képben lenni az IT világ fontosabb történéseivel? Ha ezekből legalább egyre igen a válasz, hallgassa a műsort minden pénteken 8-tól (ismétlésként este 20-tól) a Hobby rádióban!

    Rövid bemutatók, interjúk, érdekes beszélgetések. Az önfelett szórakoztatást a három házmester biztosítja: Bojtor Zoltán, Rauch Róbert és Szakács Máté.

    Gépház - Kopogjon be hozzzánk!

  • 16:00: US fever show - listavezető dalok Amerikából két órán keresztül
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - Zsuffa Péter műsora két órán keresztül
    Zsuffa Péter 1998-ban kezdett rádiózni Egerben a Rádió7 101.9-en. Akkor egy 3 fős stábbal indult a Starsky és Hutch Jazz Klub.

    Az idők folyamán sokminden változott, így a csapat is a műsor is más lett, de egy dologban 1998-óta nincs változás.
    Ebben a 2 órás Zsuffa Péter Jazz Klubban mindig a lehető legjobb zenék szólnak a világ legjobb jazz-muzsikusaitól.
    Zsuffa Péter a jazz műfaj egyik leglelkesebb hazai szakértője és kutatója. Műsora alap a jazz műsorok palettáján, ha kikapcsolódni szeretnél és elfelejteni a mindennapok rohanását; ez az amit keresel.
    A Starsky és Hát Jazz Klub kedvelőinek oldala
  • 23:00: Szevasztok - Szicsó (Gárdonyi Szilárd) fiatalos "bolondos" műsora, ahol a jókedv-kacagás a lényeg. Az önfeledt poénkodás a hallgatók szórakoztatását hivatott elősegíteni.

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. február 23. vasárnap, Alfréd napja van.
Az év 08. hete és 54. napja.
Holnap Szökőnap napja lesz.

1839. Kossuth Lajos elítéltetése. A kir. tábla Kossuth Lajost a "Törvényhatósági Tudósításoknak" kéziratban levelezés alakjában közlése miatt, 21 havi vizsgálati fogságán túl még 4 évi börtönre ítélte.


1539. János király menyegzője, Zsigmond lengyel király leányával.


Fazekas Mihály:
/ 1766.jan.6. - 1828. febr.23. /
Esti dal
"...Oh dalolj rá csendes este
Nyugtató lehelletet,
Hogy törődött vére, teste
Újra nyerjen életet:
Szállj le rám is sátorozva
Szenderítő nyúgalom,
Közbe közbe szunnyadozva
Csendesedj le kis dalom.

Időjárás

2025-02-23, 07:29
Overcast
E
Előjelzés
0°C
1.3 m/s
Apparent: -4°C
Nyomás: 1032 mb
Páratartalom: 54%
Szél: 1.3 m/s E
Széllökések: 4.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /6% / Rain
Napfelkelte: 06:34
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három mínusz kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 325

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com