Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Hírek
49
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Változik az egyes egészségügyi ellátások menete

- 2021. április 14. 7:12 - 1097 megtekintés

A beutaló elektronikusan érvényes, bár kapunk még róla papíron is igazolást

A szakorvosi kezelésekre, rehabilitációs ellátásokra, a különböző gondozó intézetek kezeléseire és a krónikus intézeti ápolásra szóló beutalót az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (a továbbiakban: EESZT) eBeutaló szolgáltatásával, elektronikus úton köteles kiállítani az orvos. Az elektronikusan kiállított beutalóról 2021. december 31-ig papíralapú igazolást is adni kell a beteg részére, de fontos tudni, hogy az EESZT-ben lévő adat számít beutalónak, nem a papír alapú igazolás. Az eBeutalóról szóló papír alapú igazolást mégis célszerű megőrizni, mert ha az EESZT rendszere nem elérhető, akkor a papír alapú igazolást is el kell fogadni a rendeléseken.

Ha az EESZT útján kiállított beutalót javítani kell, akkor a beutaló orvos a beutalót visszavonja és kiállít egy újat, majd köteles erről értesíteni a beteget. Ezért fontos, hogy ha az EESZT-ben lévő beutalóban változás történt, akkor az eredeti papír alapú igazolás sem használható már.

A beutaló szerinti egészségügyi intézmény az EESZT útján ellenőrzi a beutalót és az EESZT-ben rögzíti az ellátás megtörténtét is. Ha az EESZT nem érhető el az ellátás idején, akkor a papír alapú igazolás alapján fogadják a beteget és az üzemszünet megszűnését követő négy napon belül rögzítik az ellátási adatokat.

Időpontfoglalás:

Az egészségügyi szolgáltatóknak az EESZT útján közzé kell tenni a beutaló köteles ellátások szabad időpontját. A beutaló orvos a beutaló kiállítása idején, vagy a beteg a beutaló érvényességi idején belül időpontot foglalhat a beutaló alapján.

Az egészségügyi szolgáltató módosíthatja vagy törölheti a lefoglalt időpontot, de erről köteles a beteget értesíteni és új időpontot egyeztetni.

Az EESZT beutaló részében adott időszakra, állapotra, vagy az ellátó intézményre szűrve elérhető adatok:

  • beutaló tartalma
  • beutaló továbbítása
  • beutaló felhasználhatósága
  • beutaló esetleges módosítása, visszavonása és
  • a felhasznált beutaló adatai.

Az EESZT használatáról és további szolgáltatásairól bővebben itt http://www.meosz.hu/blog/az-eeszt-szolgaltatasai-akar-eletmento-fontossaguak-is-lehetnek/ olvashat.

Bővült a háziorvosok beutalási jogköre

Az életkorhoz kötött szűrőprogram keretében „nem negatív“ eredménnyel szűrt beteg további vizsgálata érdekében speciális laborvizsgálatra, és CT vagy MR vizsgálatra az a háziorvosként dolgozó orvos is beutalhatja a beteget, aki szakorvosi szakképesítéssel rendelkezik. Felhívjuk a figyelmet, hogy a háziorvosok ezen beutalási jogosultsága a szűrőprogram eredményéhez kötött, más előzmény alapján továbbra sem jogosult a háziorvos CT/MR vizsgálatra beutalni.

Habilitációs kezelésre a háziorvos, házi gyermekorvos is beutalhatja a 3 év alatti gyermeket. A habilitáció itt a veleszületett, a fejlődési rendellenesség, betegség vagy baleset miatt fejlődésében megzavart és ezért a közösségi életben akadályozott gyermekek rehabilitációs tevékenységére vonatkozik.

Videós azonosítás az orvosnál

A járványhelyzet hozta be az egészségügybe azt az előremutató újítást, hogy nemcsak telefonos konzultációra van lehetőség, hanem az orvos a beteg személyes jelenléte nélkül is megállapíthatja a diagnózist, terápiát javasolhat, beutalót adhat, gondozást és rehabilitációs tevékenységet is végezhet. A telemedicina bevezetése a mozgáskorlátozott emberek életét jelentősen megkönnyíti, hiszen egyre több esetben nem kell elmenni az orvosi rendelőbe, mégis igénybe vehető az egészségügyi ellátás.

A telemedicina ellátás igénybevételét tovább árnyalja, hogy a veszélyhelyzet időszakában az orvos videós arcképes azonosítást is kérhet. Ez történhet úgy is, hogy az orvos, fogorvos, szakorvos a beteggel videón tartja a kapcsolatot, amíg más egészségügyi dolgozó személyesen közreműködik a betegnél.

A videós azonosítás a beteg egyes tüneteinek vizsgálata mellett a betegadatok védelmét is szolgálja.

Az arcképes videóazonosítás során fel kell mutatni a beteg személyazonosító okmányát és az azon lévő személyazonosító adatokat, okmányszámot, amit az informatikai rendszer összevet a központi adat- és arckép nyilvántartásokkal.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. szeptember 16. kedd, Edit napja van.
Ma van a(z) Hangzáskultúra napja, az óronréteg védelmének világnapja.
Az év 38. hete és 259. napja.
Holnap Zsófia napja lesz.

1817. Bernhardt Antal Carolina nevű gőzöse próbautat tesz a Dunán Pest és Komárom között.


1850. Újra megkezdi működését a Magyar Tudományos Akadémia, a Természettudományi Társulat és a Földtani Intézet.


Simon István
/ 1926. szept.16. - 1975. júl.7. /

Gyönyörű terhem

"...Gyönyörű terhem: sorsom, emlék
és hitem - mintha földutak
gödrein magánosan mennék -
annyi nyomot csak fölmutat,
mint a kihajló bokor ága
a csüngő szénaszálakat,
az örök gereblye fogába
ami mindenhol fönnakad..."

Időjárás

2025-09-16, 13:06
Overcast
NNW
Előjelzés
21°C
4.2 m/s
Apparent: 20°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 67%
Szél: 4.2 m/s NNW
Széllökések: 11.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /73% / Rain
Napfelkelte: 06:23
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


egy mínusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com