Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- A nap receptje
58
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Varga Mihály elárulta, mi gátolja az egészségügy fejlesztését

- 2016. január 25. 19:25 - 2260 megtekintés

Nem a szándék, hanem a lehetőségek szabnak gátat az egészségügy fejlesztésének Varga Mihály szerint. A miniszter szerint az egészségügyben érzékelhetően munkaerőhiány van, ha nem tudják megtartani a munkaerőt, akkor az el fogja hagyni az országot. Azt mondta, a kormány lépései segítettek az egészségügy helyzetén, de nem oldották meg a problémákat, ezt a kormány is tudja. A kormány még mindig létre akarja hozni a budapesti szuperkórházat.

Az egészségügyi szolgáltatások színvonalának emelése elsődleges célja a kormánynak – jelentette ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, a főváros II. és III. kerületének országgyűlési képviselője az óbudai Szent Margit Kórház új röntgengépparkjának átadásakor. Mint fogalmazott, a versenyképes gazdasági környezet kialakítása teremthet stabil alapot az egészségügyi ellátórendszerek megbízható működtetéséhez is, írja közleményében a tárca.

A szándék megvan
Nem a szándék, hanem a lehetőségek szabtak gátat az egészségügyi fejlesztéseknek – hangsúlyozta Varga Mihály, kiemelve: az elmúlt évek gazdaságpolitikájának köszönhetően egyre több pénz jut az egészségügyi szolgáltatások színvonalának emelésére is. „A tavalyi évet közel háromszázalékos növekedéssel zárhattuk, és ” az idén is hasonlóan jó eredményekre számítok”
– tette hozzá a tárcavezető.

Nem lehet hátradőlni

Varga Mihály úgy fogalmazott, nem maradhat el az egészségügy fejlesztése a jövőben sem, bár emlékeztetett arra, hogy az elmúlt hat évben 500 milliárd forint forrás került a rendszerbe eszköz- és infrastruktúra-fejlesztésére.

A tárcavezető szerint ezzel együtt „nem lehet elégedetten hátradőlni”, hiszen a munkaerőhiány érzékelhető az ágazatban, és ha a jól képzett munkaerőt nem tudják megtartani, akkor el fogja hagyni az országot.

Egyéb ágazatokba is kell a pénz

Varga Mihály jelezte, nem sajátságos magyar probléma a munkaerő-elvándorlás, de a megoldást a kormánynak kell megtalálnia, lépést kell tartani a nyugat-európai bérekkel.

A miniszter úgy fogalmazott, a kormány megpróbálja megtalálni azokat az arányokat, ahol az egyéb nagy ágazatok is megkapják a szükséges támogatást úgy, hogy közben nem veszélyeztetik a gazdaság további fejlődését.

Nem oldották meg

Az elmúlt években hozott bérintézkedések, amelyeket a kormány megtett – így a bérkiegészítés, a megemelt alapilletményhez igazított pótlékok, vagy a rezidensösztöndíj – segítettek ugyan az ágazat helyzetén, de nem oldották meg a problémákat, és ezzel a magyar kormány is tisztában van – mondta.

Akarják a szuperkórházat

Varga Mihály leszögezte, hogy a kormány továbbra is elkötelezett egy új komplex, sokszakmás, sürgősségi ellátásra is alkalmas budapesti kórház létrehozásában. Az előkészítésre a 2016. évi költségvetési törvény egymilliárd forint összegű forrást tartalmaz – hívta fel a figyelmet a tárcavezető.

Forrás: Origo/MTI

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


- 1 = hét

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 16. péntek, Gusztáv napja van.
Az év 03. hete és 16. napja.
Holnap Antal napja lesz.

1847. A cenzor visszariad a "PolitikaiProgramtöredékek " tartalmától. Reseta Jánoskönyvvizsgáló magyar érzelmű egyetemi tanáre röpirat tartalmát az ellenzék irányábanigen élesnek ítélte. Erre gróf SzéchenyiIstván ezt írta a cenzornak: " Magamravállalom a felelősséget az imprimatúráért. "


1921. A budapesti Szabadság téren felavattákaz irredenta szobrokat.


Lauka Gusztáv: Butter Flórián

Bazsarózsa-lugasban
Ült a jó leány,
Oldalánál a vitéz
Butter Flórián

Philoméla hangozott
A birsalma-fán,
És szólt olvadékonyan
A sápadt leány:

Gyenge szívem szétreped
Még ez éjszakán,-
Hogyha rászed angyalom,
Butter Flórián!

Érzékeny hangon felelt
Butter Flórián:
"Holtomig imádlak én,
Sápadt jó leány!

Időjárás

2026-01-16, 06:39
Overcast
N
Előjelzés
1°C
1.6 m/s
Apparent: -4°C
Nyomás: 1025 mb
Páratartalom: 86%
Szél: 1.6 m/s N
Széllökések: 4.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /44% / Rain
Napfelkelte: 07:26
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét szorozva hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com