Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Mindentudás egyeteme - válogatás a legjobb el*adásokból
59
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Világszinten egyedülálló: 3D-nyomtatással mutatják meg a Naprendszert a vakoknak a Fejér megyei csillagászok

- 2021. július 6. 7:34 - 1785 megtekintés

Áttörő sikereket ért el a magyar csillagászegyesület: 3D-ben készítették el a Naprendszert, amelyet a vakok és látássérültek is megismerhetnek így.

A Naprendszert és bolygóit is megismerhetik a kiállításra ellátogató látássérültek /Fotó: Northfoto

Most már a vakok és gyengénlátók is élvezhetik a világűr különlegességeit – egy magyar csoportnak köszönhetően! A Bakonyi Csillagászati Egyesület a világon elsőként alkotta meg a Naprendszer 3D-s, tapintható másolatát, amely rengeteg látássérültnek ad így páratlan lehetőséget a bolygók felfedezésére.

„Tapinthatóvá tettük a Katrina hurrikánt és a Mount Everestet is, de a Kárpátok sem maradnak ki” – kezdte büszkén a Ripostnak Ivanics Ferenc, aki csapatával rengeteget dolgozott azon, hogy elkészüljenek az élethű modellek.

77 nyomtatott és 10 saját kezűleg készített makettet állítanak ki hamarosan Veszprémben, köztük lesz a Szaturnusz gyűrűje, rengeteg aszteroida, és többek közt a Jupiter évszázadok óta tomboló vihara is. A látogatók nem csak érintés által nyerhetnek új információkat: a makettekhez tartozó hanghatásokkal is készültek a szervezők, így fokozva az élményt. A Fejér megyei csapat hiteles forrásokból dolgozott, például a NASA elérhető adatbázisát használta a modelljei tökéletesítésére.

A kiállítás egyik legkülönlegesebb darabja valószínűleg az a makett lesz, amelyet Vértes Ernő öntött gipszből még 1974-ben, és az 1959-ben Holdba csapódott Luna–2 űreszköz másolata.

(Forrás:Blikk)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


négy * 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. május 1. péntek, Fülöp, Jakab, A munka ünnepe napja van.
Ma van a(z) Munkavállalók Szolidaritási napja.
Az év 18. hete és 121. napja.
Holnap Zsigmond napja lesz.

1833. Deák Ferenc első megjelenése az országgyűlésen. Ő, mint Zala vármegye követe, életkora harmincadik életévében jelent meg Pozsonyban.


1890. A munkásság először ünnepli meg május elsejét Európa szerte.


József Attila: Május

A rengő lomb virágban ég
és készül a gyümölcsre,
a nyílt uccára lép a nép,
hogy végzetét betöltse.
Iramlanak bogarak,
friss jelszavak repülnek.
S az aranyba vont ég alatt,
-mert beköszönt az ünnep -
a szabadság sétára megy.
Hős népe ágat lenget,
s ő kézenfogva vezeti
szép gyermekét, a rendet!

Időjárás

2026-05-01, 08:17
Clear sky
N
Clear sky
11°C
1.6 m/s
Apparent: 8°C
Nyomás: 1028 mb
Páratartalom: 22%
Szél: 1.6 m/s N
Széllökések: 7.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 05:26
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét mínusz egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com