Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Szemfüles - a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesületének m*sora
65
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

300 milliárdos szállásfejlesztési program: meg kell felelni az akadálymentességnek

- 2017. augusztus 25. 13:15 - 1927 megtekintés

Hazánk eddigi legjelentősebb szállásfejlesztési programjában kiemelten figyelni kell arra, hogy megvalósuljon az épületek, a közösségi terek és a szolgáltatások akadálymentessége, amely törvényi kötelezettség – írta a MEOSZ a Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program szállásfejlesztési pályázatának véleményezésében.

A tervek szerint szeptemberben indul hazánk eddigi legnagyobb volumenű turisztikai fejlesztési programja, amelyben kétezer, döntően szállodai, panziós szálláshely fejlesztésére 2030-ig mintegy 300 milliárd forintot szán a kormány hazai költségvetési forrásból. A társadalmi egyeztetés során a MEOSZ is megküldte véleményét a programért felelős Magyar Turisztikai Ügynökségnek.

A programkiírásokban megjelent ugyan az akadálymentesítés követelménye, de a pályázati kiírásban, értékelésben, ellenőrzésben már nem érvényesült következetesen, ezért a pályázati kiírás módosítását kértük, hangsúlyozva: csak azok a pályázatok legyenek támogathatók, amelyek megfelelnek ennek a követelménynek.

Az akadálymentességet nemcsak előírni, hanem ellenőrizni is kell, a használhatatlan, nem biztonságos és látszatmegoldások helyett pedig szakszerű akadálymentesítést kell megvalósítani. A szobák egy részét és minden közösségi teret akadálymentessé kell tenni, a szolgáltatásokat teljeskörűen hozzáférhetővé kell tenni mindenki számára – írtuk. Ne csak az építési, hanem a tervezési költségeknél is legyenek elszámolhatók az akadálymentesítéshez kapcsolódó költségek, az eszközök támogatásánál pedig felhívtuk a figyelmet arra, hogy a lépcső- és korlátliftek, valamint a lépcsőjárók támogatását szövetségünk határozottan ellenzi, mert középületek akadálymentesítésére ezek alkalmatlanok, a medencei mobilemelőkhöz hasonlóan. A pályázatban vállalt akadálymentes szolgáltatásokat hosszú távon kell biztosítani és azok működését ellenőrizni kell, a fogyatékos emberek alkalmazására pedig lehessen pluszpontot kapni.

„A teljeskörűen akadálymentesített szálláshelykínálat, a fogyatékos emberek méltó ellátása speciális rehabilitációs szolgáltatásokkal kiegészítve, akár az ország brandjévé is válhatnak. A Kisfaludy Program ennek nagyon fontos katalizátora kell legyen, amellett, hogy a jogszabályban előírt kötelezettségeket is teljesíti! Szövetségünk felajánlja együttműködését annak érdekében, hogy a mozgáskorlátozott emberek bevonásával olyan turisztikai paletta jöjjön létre, mely a hazai és a külföldi fogyatékos emberek számára is hozzáférhető!” – áll a MEOSZ véleményében, amely itt olvasható.

A Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési Konstrukcióról bővebben:

http://szakmai.itthon.hu/felhivasok-palyazatok/-/article/elstartolt-a-kisfaludy-turisztikai-fejlesztesi-program-zaszloshajo-projekt-1

http://kisfaludyprogram.hu/

Forrás a meosz.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


- kettő = 6

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 16. péntek, Gusztáv napja van.
Az év 03. hete és 16. napja.
Holnap Antal napja lesz.

1847. A cenzor visszariad a "PolitikaiProgramtöredékek " tartalmától. Reseta Jánoskönyvvizsgáló magyar érzelmű egyetemi tanáre röpirat tartalmát az ellenzék irányábanigen élesnek ítélte. Erre gróf SzéchenyiIstván ezt írta a cenzornak: " Magamravállalom a felelősséget az imprimatúráért. "


1921. A budapesti Szabadság téren felavattákaz irredenta szobrokat.


Lauka Gusztáv: Butter Flórián

Bazsarózsa-lugasban
Ült a jó leány,
Oldalánál a vitéz
Butter Flórián

Philoméla hangozott
A birsalma-fán,
És szólt olvadékonyan
A sápadt leány:

Gyenge szívem szétreped
Még ez éjszakán,-
Hogyha rászed angyalom,
Butter Flórián!

Érzékeny hangon felelt
Butter Flórián:
"Holtomig imádlak én,
Sápadt jó leány!

Időjárás

2026-01-16, 13:33
Overcast
NE
Előjelzés
2°C
1.5 m/s
Apparent: -1°C
Nyomás: 1026 mb
Páratartalom: 91%
Szél: 1.5 m/s NE
Széllökések: 4.1 m/s
UV-Index: 0.55
Rövid leírás: 0mm /44% / Rain
Napfelkelte: 07:26
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét szorozva egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com