728 millió forintot nyert a MEOSZ infokommunikációs akadálymentesítésre
Korlátok nélkül címmel hiánypótló projektet indít a MEOSZ a mozgáskorlátozott emberek infokommunikációs akadálymentesítésére, hogy az asszisztív technológiák meghonosítása révén elősegítse a társadalmi felzárkóztatásukat, javítsa a közszolgáltatásokhoz való hozzáférésüket. A program keretében hatszáz súlyosan mozgássérült személy jut jelentős eszközparkhoz.
Magyarországon szép számmal élnek négyvégtag-sérült, valamint kommunikációs nehézségekkel küzdő emberek, akik az átlagos számítógép-használattal nem tudnak a mindennapokban önrendelkező életet élni, ezáltal a közszolgáltatásokhoz való hozzáférésük is korlátozott. A Korlátok nélkül pályázatnak köszönhetően a MEOSZ mintegy hatszáz súlyosan mozgássérült személyt juttat jelentős eszközparkhoz, laptophoz, tablethez és az egyéni kommunikációs igényeiket kiszolgáló kiegészítőkhöz. A társadalmi felzárkóztatásukat könnyen kezelhető honlappal is segíti, emellett kidolgozza annak módszertanát, hogyan lehet az információs és kommunikációs technológiai eszközöket az egyéni szükségletekhez igazítani (szemegér, komplex joystick, egyéb kiegészítők).
A szövetség projektje évtizedes hiányokat pótol. Tekintettel arra, hogy a felnőtt személyek augmentatív és alternatív kommunikációját segítő szakemberek nem elérhetők az érintettek számára, tananyagot dolgoz ki a képzésükre. A MEOSZ tagszervezeteinek fejlesztésével húsz szolgáltatási pontot is létrehoz az országban, melyek összekötik az infokommunikációs eszközöket és applikációkat használó mozgássérült embereket a közszolgáltatást végző szakemberekkel. A munkában részt vesz a MEOSZ negyven sorstársi mentora is, akik segítik az érintettek társadalmi befogadását, önrendelkező életének kiteljesedését az információs és kommunikációs technológiai eszközök minél szélesebb körű alkalmazásával.
A MEOSZ projektje paradigmaváltást hozhat a mozgáskorlátozott emberek életére nézve, mert a négyvégtag-sérült és a kommunikációs nehézségekkel küzdő személyek számára elérhetővé válnak azok a kommunikációs eszközök, alkalmazások és megtanítjuk azok használatára , melyek lehetővé teszik az önrendelkező életet. A komplex kommunikációs szükségletű személyek társadalmi részvételének támogatása Magyarországon még gyermekcipőben jár, nem foglalkozott velük rendszerszinten se a szakma, se az érdekvédelem. Célunk, hogy elősegítsük a módszerek gyakorlati megvalósulását támogató, motiváló sorstársi mentorok, információs technológiai és gyógypedagógiai szakemberek felkészítését, valamint a közszolgáltatásban dolgozók tudatformálását, mert szeretnénk, hogy az információs és kommunikációs technológiai eszközök használata mielőbb természetessé és elfogadottá váljon. A projekt során szerzett tapasztalatokat a jövőben sikerrel tudjuk felhasználni a legsúlyosabban sérült emberek érdekvédelmében jelenti ki Kovács Ágnes elnök.
A MEOSZ projektje itt olvasható! http://www.meosz….C3%BCl.pdf
Forrás:meosz.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C
Vélemény, hozzászólás?