95 percet várt a repülőgépen a 45 éves mozgássérült nő, mert nem volt, aki lesegítse a gépről
Egy 45 éves mozgássérült nő 95 percig várakozott a repülőgépen landolás után, mivel a reptéri személyzet nem érkezett meg idejében, hogy segítsen neki leszállni.
Victoria Brignell, aki nyaktól lefelé lebénult, több mint másfél órát várakozott leszállás után a Londonhoz közeli Gatwick repülőtéren a British Airways máltai járatán június 4-én – írja a The Guardian.
„Amikor landoltunk Gatwickben, azt mondták nekem, hogy 50 percbe telhet, amíg a személyzet megérkezik, hogy segítsen leszállni a gépről. Később szóltak, hogy még plusz fél órát kell várnom. A légitársaság személyzete csodálatos volt. Folyton azt kérdezgették, jól vagyok-e, italokkal kínáltak, és többször is bocsánatot kértek, annak ellenére, hogy nem az ő hibájuk volt” – magyarázta a nő.
Végül a British Airways személyzete segített neki leszállni a gépről, miután a reptéri személyzet továbbra sem érkezett meg, és már mindenki belefáradt a várakozásba.
Brignell tudta, hogy várnia kell egy kicsit, de a 95 perces várakozást elfogadhatatlannak találja. Annál is inkább mivel a gépen töltött plusz másfél órát meglehetősen kényelmetlen testhelyzetben kellett töltenie, bár a gép személyzete igyekezett kényelmesebbé tenni neki a várakozást, és párnákkal támasztották meg a nyakát.
Brignell elmagyarázta, miért ilyen bonyolult folyamat a leszállás. A személyzetnek ki kell őt emelnie az ülésből egy speciális kerekesszékbe, amivel aztán az ülések közötti folyosón eljutnak a kijárathoz, és csak miután leszálltak, teszik át őt a saját kerekesszékébe.
„Ahogy távolodtam a géptől, láttam azokat a szegény utasokat, akik másfél órán át várakoztak az indulási kapunál a járatukra, mert én a gépen ragadtam. Ha javítanák a szolgáltatásokat a fogyatékkal élőknek, valójában mindenki számára javítanának a szolgáltatásokon, mivel így a következő járat is másfél órát késett” – magyarázta a nő.
Brignell barátja, Kevin Bonavia hozzátette, hogy szégyenletes, ahogy a fogyatékkal élő utasokat várakoztatják.
„Megdöbbentem, amikor a pilóta először azt mondta nekünk, hogy Victoriának legalább 50 percet kell várnia a segítségre. A mentség, hogy a személyzetben létszámhiány van, elfogadhatatlan, kellett volna, hogy legyen egy B tervük” – mondta.
Brignell azt reméli, hogy a története végre előidézheti a szükséges változtatásokat.
„Hosszú távon arra kell törekednünk, hogy a repülőgépeket áttervezzük, hogy kerekesszékben is utazhassunk rajtuk. Ezzel elkerülhető lenne, hogy a személyzetnek kelljen segítenie leszállni a gépről, kényelmesebbé is tenné az utazást, és az is elkerülhető lenne, hogy a tolószék esetleg elkeveredjen, vagy eltörjön. Utazhatok kerekesszékben buszon, vonaton és taxiban is. Manapság már lehetségesnek kellene lennie, hogy kerekesszékkel repüljek” – mondta a nő.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Erre számíthat az, akinek elhúzódik a rokkantsági felülvizsgálata
A MEOSZ elfogadhatatlannak tartja az ÉMI akadálymentesítésről szóló irányelvtervezetét
Egységes parkolási stratégia készül Budapesten
Nem akarta felengedni a kerekesszékes nőt a buszvezető
Sokan nem értették, miért járna egy kerekesszékes lánnyal az ép fiú
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-0°C
Vélemény, hozzászólás?