Orbán Viktor kormánya nem reagált a fogyatékosok együttműködési kezdeményezésére
A magyar fogyatékosságügyi mozgalom egységes és erősebb, mint valaha – ezt a hétvégére összehívott nemzetközi találkozó is megerősíti, amelyen a European Disability Forum képviseletében az európai fogyatékosságügy vezető tisztségviselői gyűltek össze Budapesten.
Soltész Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Szociális, Család- és Ifjúságügyért Felelős államtitkára köszöntötte a szervezet elnökségét a hétvégi éves közgyűlés előestéjén. Az Európai Unió tanácsadó szerve, a European Disability Forum akciótervet mutatott be, amelyben kiemelt szerepet kap a „Freedom of Movement” (a „Mozgás szabadsága”) elnevezésű kampány.
A Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsa és az EDF közös szervezésében szombat délelőtt sor került egy a hozzáférhetőség európai szabályozásával foglalkozó, az „Accessibility Act” (hozzáférhetőségi törvény) megalkotását célzó szemináriumra, amelyet a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány szintén támogat.
A válság a fogyatékossággal élőket egész Európában, így Magyarországon is súlyosan érinti. Ezekben a válságos napokban a legtöbb uniós országban csökkentették a szociális ellátásokat, Magyarországon a szociális juttatások rendszerének átalakítása zajlik. A megszorító intézkedések hatására a fogyatékos emberek aggasztó helyzetbe kerültek. A budapesti találkozón a fogyatékosságügy vezetői a fogyatékos embereknek és az őket képviselő szervezeteknek nyújtandó anyagi támogatások biztosításának jelentőségét hangsúlyozták – hiszen ez az egyetlen fenntartható módja a válságból való kilábalásnak mind európai, mind hazai szinten. Az európai fogyatékosügyi mozgalom készen áll rá, hogy közösen hallassa a hangját. Az EDF megerősítette: a FESZT kulcsfontosságú partnerré lépett elő abban, hogy az európai mozgalom a több mint 600 000 magyar fogyatékos ember elvárásainak is megfelelve működjön.
A FESZT kiemelt célja az együttműködés során a fogyatékos emberek számára is hozzáférhető, befogadó oktatás megteremtése, a foglalkoztatási lehetőségek bővítése és a szegénység elleni küzdelem. Az idei évben Magyarországon több, a fogyatékossággal élőket érintő kulcskérdés és hosszú távú fejlesztési irány eldől. A rokkantsági nyugdíjrendszer az érdekképviseleti szervezetek előtt sem ismert átalakításának előkészületei félelemmel töltik el a fogyatékos embereket. A fogyatékossággal élők érdekképviseleti szervezetei egyeztetést várnak el a kormánytól az olyan, őket érintő, nagy horderejű kérdésekben, mint a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásának kormányzati stratégiája, a nagylétszámú bentlakásos intézmények átalakítása vagy a készülő Polgári Törvénykönyv kapcsán a cselekvőképességi szabályok újragondolása. Elsődleges, hogy a fogyatékos embereket érintő változások igazodjanak a hazánk által elsők között ratifikált Fogyatékossággal Élők Jogairól Szóló ENSZ egyezményben foglaltakhoz.
A Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsa a hét legnagyobb hazai fogyatékosügyi szervezetet tömörítő szövetség, amely összesen több mint 600 000 magyarországi fogyatékos ember érdekeit képviseli. A 2001-ben alapított szervezetben az oktatási és a foglalkoztatási helyzet javítása és a szolgáltatásokhoz való egyenlő esélyű hozzáférés a közös munka sarokkövei, ehhez alapvető cél a különböző fogyatékossági csoportokat képviselő szervezetek közötti hatékony együttműködés.
A European Disability Forum az Európában élő 80 millió fogyatékos ember érdekeit képviselő ernyőszervezet. Az EDF küldetése, hogy teljes hozzáférést biztosítson az alapvető emberi jogokhoz az európai szintű a jogszabályalkotásban és végrehajtásukban való aktív részvételen keresztül. Az EDF a Szociális Platform tagja, és szoros együttműködésben dolgozik az európai intézményekkel, az Európa Tanáccsal és az ENSZ-szel.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
3°C
Vélemény, hozzászólás?