Tekintse meg Ön is a MEOSZ nemzetközi projektjének záró rendezvényét!
A MEOSZ partnerségben az Albanian Disability Rights Foundations (ADRF) (Albánia), a The Association Quip (Csehország) és az Association Institute for Independent Living (Lengyelország) közös projektet valósított meg Hálózat a fogyatékos emberek törvény előtti egyenlőségéért Albániában, Csehországban, Magyarországon és Lengyelországban címmel.
A projekt célja, hogy a civil szervezetek és a fogyatékossággal élő személyek minél nagyobb számban vegyenek részt az összehangolt érdekvédelmi tevékenységekben, valamint hogy elősegítse a fogyatékossággal élő személyek jogairól szóló ENSZ egyezmény (UNCRPD) végrehajtását a jogalkotásban, kiemelt figyelmet fordítva a törvény előtti egyenlőségre, a diszkrimináció tilalmára, támogatott életvitelre és döntéshozatalra.
A projekt keretében egy kutatást valósítottunk meg, melyben a hazai jogrendszer, jogszabályok és az ENSZ -egyezmény közti ellentéteket, a hazai jogrendszer hiányosságait vizsgáltuk meg. A kutatás a nemzetközi vitarendezési fórumok jelentősebb eseteinek bemutatásával és a szakirodalmi vélemények jelzésével készült, ugyanakkor a MEOSZ interjúkat is készített a szakmapolitika érintett szereplőivel, mint például a hazai érdekvédelem munkatársai, civil jogvédők, emberjogi szakértők, fogyatékossággal élő érdekvédők és a Kúria szakértői.
A kutatás eredményeit az érdeklődők számára nyitott szakmai műhelyen mutattuk be, ahol az eredmények alapján kijelölt három kulcsfontosságú témávt a támogatott döntéshozatal lehetőségeit, az aláírásra nem képes személyek jogi lehetőségeit, és a közösségi életvitel kérdéseit vitattuk meg a műhely résztvevőivel. A műhely során szerzett információk és tapasztalatok alapján egy közös nyilatkozatot fogalmaztunk meg a fogyatékossággal élő emberek és az érdekeik képviseletében eljáró szervezetek támogatásával a törvény előtti egyenlőség, az egyenlő bánásmód és az önálló életvitel hazai előmozdítása és az ENSZ Fogyatékossággal élő személyek jogairól szóló Egyezményében (CRPD) foglaltaknak való megfelelés érdekében.
Ezt követően a korábban megjelölt témák mentén és a rendelkezésre álló szakmai anyagok felhasználásával összesen hat kerekasztal beszélgetést szerveztünk meg, az érintett fogyatékossággal élő személyek, a velük foglalkozó civil szervezetek, érdekvédők és a szakpolitika résztvevői számára, ahol a résztvevők közösen azonosították a megadott témák mentén megoldási javaslatokat dolgoztak ki azok elhárítására. A projekt során összegyűjtött információkat, tapasztalatokat a MEOSZ továbbítja a döntéshozók, minisztériumok felé.
A projekt keretében szerzett tudást, a projekt eredményeit a projekt zárórendezvényén a MEOSZ két munkatársa foglalja össze.
A rendezvény a ZOOM-on keresztül kerül megvalósításra 2021.06.29-én 10.30 és 12.30 között.
A konferenciához az alábbi linken keresztül tud csatlakozni
https://zoom.us/j/93122957776?pwd=TzR5ekMzZ1FXR09wUjhGS3hzeTBSUT09
A projekt programterve az alábbi oldalon érhető el:
https://drive.google.com/file/d/1lsfzqCxWuwQK0iRrDYqMMsVYOoRyTQmS/view?usp=sharing
A zárórendezvény nyelve az angol.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
3°C
Vélemény, hozzászólás?