“Jó volt nyíltan beszélgetni sokszor tabusított témákról.”
Sikeresen zárultak a meNŐ műhelymunkákaz ÉFOÉSZ. szervezeténél, ahol az értelmi sérült nők önrévnéyesítéséről volt szó.
A Pest Vármegyei szervezet, az ÉFOÉSZ KMRKE 2024 tavaszán műhelymunkákat szervezett értelmi fogyatékossággal élő nőket támogató szakembereknek. Két szakmai műhelyen, negyvenöt résztvevővel beszélgettek az értelmi fogyatékossággal élő nők jogairól, önérvényesítésük lehetőségeiről, valamint önállóságuk támogatásáról. Augusztusban egy záró webináriumon mutatták be a projekt eredményeit és tapasztalatait.
Az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Közép-Magyarországi Regionális Közhasznú Egyesülete (ÉFOÉSZ KMRKE) 2021-ben és 2022-ben workshopokat tartott értelmi fogyatékossággal élő nőknek. A beszélgetések a nőiség, az önrendelkezés és a szexualitás szerteágazó témáit járták körbe.
Az érintett nőknek szóló beszélgetések után, 2024-ben segítő szakembereknek szerveztek műhelymunkákat. A pályázat a Belügyminisztérium és a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet támogatásával, a „Fogyatékos személyek helyi, regionális és országos szervezeteinek szakmai programjainak támogatása 2023” megnevezésű pályázati forrásból valósult meg.
Két szakmai műhelyen, negyvenöt résztvevővel beszélgettek az értelmi fogyatékossággal élő nők jogairól, önérvényesítésük lehetőségeiről, valamint önállóságuk támogatásáról. Konkrét módszereket és feladatokat gyakoroltak, amelyeket érintett nők csoportjaiban használhatnak a szakemberek. A visszajelzések szerint “gyakorlatias, könnyen érthető és a napi munkában jól alkalmazható” volt az átadott információ. A legtöbb résztvevőnek az tetszett a legjobban, hogy Sallai Ilona önérvényesítő személyében érintett oktatótól is tanulhattak.
Augusztus 15-én, egy záró webináriumon mutatták be a pályázat eredményeit és tapasztalatait. A műhelymunkákon részt vett szakemberek a hallgatóságnak elmondták: A műhelyek óta egészen máshogy gondolkodnak az önállóság, önérvényesítés és szexuális edukáció témaköreiről. Kiemelték, hogy jó volt nyíltan beszélgetni ezekről a sokszor tabusított témákról. A közös munka hatására néhányan csoportot indítottak értelmi fogyatékossággal élő nőknek. Mások pedig az érintettek szüleivel együttműködve igyekeznek támogatói hálózatot kialakítani az önállóság és fejlődés segítésére.
Molnár Éva önérvényesítő korábban részt vett a meNŐ workshopokon. Az online szemináriumon beszámolt róla, hogy régebben nem tudta megosztani tapasztalatait a nőiségről, valamint az értelmi fogyatékossággal élő nőket érő akadályokról. Ma már nyíltabban beszél ezekről a témákról barátaival és segítőivel. Hozzátette: „A meNŐ csoport jó lehetőség volt, hogy találkozzunk a sorstársainkkal, hogy tanuljunk egymástól és elmondjuk a tapasztalatainkat.”
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C
Vélemény, hozzászólás?