Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Népzenei kavalkád - Ferenczi István m*sora
51
hallgató

„Kerekesszékes mozgássérültnek lenni luxus” – Mennyire akadálymentes Magyarország?

- 2024. október 15. 9:07 - 806 megtekintés

Vajon a környezet, ahol a mindennapjainkat töltjük, egyformán élhető mindannyiunk számára? Az akadálymentesség már beépült a köztudatba – de a hétköznapokba is? Vagy van még tanulnivalónk ezzel kapcsolatban?

Mányik Richárd a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület elnöke és habilitációs kutyakiképző. A 80-as évek végén szenvedett balesetet, aminek következtében a 90-es évek elején került végleg kerekesszékbe. Így több évtizedes rálátása van, hogyan is alakul hazánkban a mozgáskorlátozottakkal kapcsolatos szemlélet, mennyit változott az azóta eltelt idő alatt az épített környezet akadálymentesítése.
„Igazából rengeteget alakult a helyzet – mondja Mányik Richárd –, csak lassan, fokozatosan, pedig azt hittük, mostanra már sok minden nem lesz probléma, amivel még mindig küzdünk. Én viszonylag sokat utazom, mert tréningeket tartok az ország egész területén, és folyton szembesülnöm kell vele, milyen nehéz szállást foglalni. Egy hotelszobát nem lehet megnézni utazás előtt, a honlapon általában olyan képek vannak, amik számomra nem informatívak: nem látszanak a kisebb szintkülönbségek, az ajtók szélessége, hogy van-e kapaszkodó a mosdóban.
Sok szálláshely hirdeti magát akadálymentesnek, amiről csak a helyszínen derül ki, hogy mégsem teljesen az. Ez még olyan helyeken is előfordul, ahol gyógyfürdők vannak a városban, tehát egészen biztosan mennek oda kerekesszékes személyek vagy mozgásszervi panaszokkal küzdők.
A 21. században élünk, hihetnénk, hogy nem gond egy honlapon információkat adni ezzel kapcsolatban, de nem így működik a dolog. Elvétve akad egy-egy jó példa, hogy virtuálisan, 3D-ben be lehet járni a helyet, és megnézni minden részletét, de ez nagyon ritka. Én azt hittem, hogy a technika fejlődésével ez nem lehet gond… és mégis az. Ami viszont nagy változás volt, és ma már olyan természetes, hogy fel sem tűnik talán: ahogy megjelentek a bevásárlóközpontok és a hipermarketek, azok automatikusan hoztak magukkal egy másfajta szemléletet is. Ezeken a helyeken gond nélkül lehet parkolni, van akadálymentes mosdó, és az emberek is megszokták, hogy ezek alapvető dolgok.”
Sokan bele sem gondolnak, hogy egy akadálymentes környezet nagyon sokak számára kényelmesebb: nem kell ahhoz kerekesszékben ülni, hogy gondot okozzon egy lépcső, vagy a polcon túl magasan elhelyezett termékek. Sokfélék vagyunk, és a változatosan kialakított környezet nagyobb esélyt ad, hogy mindannyian biztonsággal mozoghassunk benne, legyünk bármilyen fizikai adottságúak. Különösen, ha azt is figyelembe vesszük, hogy az, hogy jogilag és fizikailag mikor lesz mozgáskorlátozott valaki, két különböző dolog.
Minden kimozdulást előre meg kell tervezni
Mányik Richárdnak nagyjából 20 év elteltével rögzítették hivatalosan is, hogy az állapota végleges, addig rendszeresen felülvizsgálták, és mindig csak a következő alkalomig kapta meg a mozgáskorlátozottaknak járó kedvezményeket, hiába élt már évek óta kerekesszékben. A hazai jogrend még mindig úgy kezeli a különféle nehezített fizikai állapotokkal járó kedvezményeket, mint különleges adományokat, amelyeket ki kell érdemelni, nem pedig az esélyegyenlőséget biztosító természetes kiegészítésként.
Mozgáskorlátozottnak lenni sokszor azt jelenti, hogy a környezet hiányosságai korlátozzák az érintettet a szabad mozgásban.
„Az egyik alapélményem az, hogy kerekesszékes mozgássérültnek lenni luxus – mondja Mányik Richárd. –  Ha valami drága, akkor valószínűbb, hogy akadálymentesítik. Négycsillagos szállodában kell megszállnod, hogy ott biztos legyen lift és kapaszkodó. Ha kocsit vennél, automata váltósra lesz szükséged, amit régen alig lehetett kapni, és sokkal drágább volt, mint a hagyományos manuális váltós modellje. Ez mostanában kezd megváltozni, ahogy divatba jött az automata sebességváltó: de olyan kocsi nincs, amit azért gyártanának, hogy az a mozgáskorlátozottaknak jó legyen. Persze sokféle akadályozottság létezik, ehhez biztosan nehéz alkalmazkodni. Én például 15 évig használtam egy kis puttonyos autót, aminek hátrasiklott az ajtaja, kényelmesen be tudtam tenni hátra a kutyát és a kerekesszéket is, és alacsony volt az üléspozíciója. Ilyet ma már nem gyártanak. Most a magas üléspozíciójú kocsik a divatosak, ami nekem nem jó.”
Bár Mányik Richárd nem tömegközlekedik, autósként is van arra valamennyi rálátása, hogy kicsit javult a helyzet a tömegközlekedésben, de azért lenne még hova fejlődni. „Ahhoz, hogy kerekesszékesként leutazz a Balatonra, előtte egy-két nappal egyeztetned kell a MÁV-val, hogy melyik állomáson akarsz felszállni és hol szállsz majd le.
Nincs spontán kirándulás, mert emelőszerkezet kell a kerekesszékhez, és nem is minden peron alkalmas arra, hogy ezt használni tudják. Olyan nincs sem az én életemben, sem a sorstársaiméban, hogy csak úgy kedvünk támad valahova elmenni, és már indulunk is.
Minden kimozdulást előre meg kell tervezni, és ez akár el is veheti az ember kedvét az egésztől. Ma ez már könnyebb, mint régen volt, mert a Google Mapsen például meg lehet nézni az utcaképet, hogy van-e lejáró, milyen a talaj, van-e a közelben akadálymentesnek ígérkező épület. Érdemes figyelni, merre fejlődik a technika, és használni minden lehetőséget, ami ebből adódik.”
A kutyás egy külön „állatfaj”?
Jávor Marietta várandósan
„Hogy a társadalom magára hagyja a nőket szülés után, különösen kijön, ha az anya kerekesszékes”
Mányik Richárd volt az első Magyarországon, akinek hazánkban képzett és vizsgáztatott mozgássérült-segítő kutyája volt. Azóta eltelt közel 25 év, és ma már ő maga is ilyen kutyák képzésével foglalkozik. A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület különleges abból a szempontból is, hogy itt érintettek képeznek hasonló problémákkal élő emberek számára kutyát, emiatt később is folyamatos a kapcsolattartás, közösen tréningeznek, egy közösséget alkotnak. Rendszeresen tartanak szemléletformáló bemutatókat, foglalkozásokat, amelyek során a kutyák prezentációs felületet jelentenek, rajtuk keresztül jutnak közelebb az emberek egy olyan világhoz, amelyet talán kevésbé ismernek.
A segítőkutyákra külön jogszabályok vonatkoznak, amelyek sok szempontból megengedőbbek, mint az általános állattartási szabályok: például utazhatnak szájkosár nélkül, bemehetnek üzletekbe és középületekbe, hiszen ezek szükségesek ahhoz, hogy elláthassák a feladatukat. Ez is egyfajta akadálymentesítés; és egyben egy újabb terület, ahol érdemes még fejlődnünk.
„Idén vettük észre – mondja Mányik Richárd –, hogy mintha a bevásárlóközpontok összefogtak volna, és módszeresen elkezdték piszkálni a tanuló segítőkutyákat tréningezőket. Nemrég jogi esetünk is volt ebből. Eddig azt mondtam volna, hogy nagyon jó a helyzet, mert egyre többen tudják, hogy mi az a segítőkutya, hogy mit mond ki a jogszabály, de idén valahogy ez megbillent.
Abba nem tudnak belekötni, ha a kiképzett kutyámmal megyek be valahová, de a képzés alatt álló kutyával rendszeresen megtalálnak. Mostanában mindig arra hivatkoznak, hogy az üzlet vagy bevásárlóközpont magánterület, ahol a tulajdonos egyedileg dönthet, beenged-e: eddig soha nem találkoztam ezzel az indoklással.
Németországban például nincs külön segítőkutyákat érintő szabályozás, mégsincs probléma, ha bemegyek egy étterembe a segítőkutyámmal. Ott a segítőkutyák vizsgázatása sem olyan körülményes, mint Magyarországon, sokkal nagyobb a bizalom a kiképző szervezetek felé. És nincs káosz, hiába nagyobb szabadság, mindenki tiszteletben tartja a másikat.”
Ami a segítőkutyák képzését és vizsgáztatását illeti: az erre vonatkozó magyarországi szabályzás csak nemzeti szintű, nemzetközi jogosítványt nem ad. Aki pedig idehaza a világszinten elfogadott nemzetközi szabvány szerint szerzett tanúsítványát használná, az itthon nem érvényes automatikusan. Így aki itthon és külföldön is érvényes papírokat szeretne, annak duplán kell vizsgáznia a kutyájával, mind a két rendszer szerint. Ez egy újabb terület, ahol nem ártana „akadálymentesíteni”. Pedig a segítőkutyák nemcsak fizikai támogatást nyújtanak gazdáiknak, hanem fontos szereplői a szemléletformálásnak is.
„Ha hozzám nem is, de a kutyámhoz szívesen odajönnek az emberek, kérdezősködnek róla, és kialakul egy párbeszéd – mondja Mányik Richárd. – Ez sokat segít, mert ha valaki zavartan topog velem szemben, akkor egy idő után én is zavarba jövök, mert nem tudom, hogy segítsek neki.
A legtöbb sérült idővel megtanulja kezelni ezt a helyzetet, és igyekszik türelmes lenni másokkal, megmutatni, hogy ő sem más, mint bárki, de ez kutyával ezerszer könnyebb. És a szemléletformálásban is sokat segítenek.
Ha elmegyek foglalkozást tartani, és ott arról mesélek a gyerekeknek, hogy a kutyám miben tud segíteni nekem, az sokkal jobban megmarad, mintha azt mondanám, hogy milyen segítségre van szükségem. Ha három év múlva visszamegyek, akkor a kutyám nevét fogják tudni, az enyémet nem biztos, de ez nem is baj: a lényeg, hogy megértették, amit közvetíteni igyekeztem.”
A szemlélet nem a pénzen múlik
Azt gondolhatnánk, hogy az akadálymentesítés elsősorban anyagi kérdés, de Mányik Richárd rávilágít arra, hogy nem elég a forrást biztosítani: sokszor előfordul, hogy a szabványokat csak papírból ismerő tervezők és kivitelezők alaposan mellényúlnak.
„Nemrég a Városligetben jártam, és nagyon jó érzés volt, hogy a felújítás során használhatóvá tették számunkra is: van kényelmes és jól elhelyezett parkoló, az épületek akadálymentesek, a park jól bejárható kerekesszékkel is. Látszik, hogy sok pénzt szántak rá. De a drága beruházás nem mindig garancia. Néha sok pénzt költenek valamire, de nem értő módon: sok helyen látok rosszul felszerelt kapaszkodót, amin látszik, hogy sokba került, ott volt a segítő szándék is mögötte, de mégis használhatatlan. Láttam olyan lépcsőliftet, ami nem az ajtóhoz vezetett, hanem az ajtó mellé, a falnak. Az ilyesmi sokszor azon múlik, hogy az személy, aki éppen ott van a tervezés, a kivitelezés vagy az engedélyeztetés pillanatában, hogyan áll a problémához, van-e esetleg személyes tapasztalata, vagy olyan ismerőse, aki érintett.
Léteznek már kiképzett rehabilitációs szakmérnökök, csak alkalmazni kellene őket. Hiába vannak meg a szabványok részletesen leírva, sokszor a tervező nehezen tudja elképzelni, hogy milyen apró dolgokra érdemes figyelni.
Időnként elhívnak, hogy járjak be egy helyet, nézzük meg, hogyan lenne praktikus akadálymentesen kialakítani, és ezeknek a kezdeményezéseknek mindig nagyon örülök. De ez kapcsolatokon múlik: ha a kivitelező éppen ismer valakit, aki mozgáskorlátozott, akkor nagyobb erre az esély. És vannak olyan praktikus apróságok, amelyekre én is rácsodálkoztam. Hallássérültek esetén például a tűzriadót a szállodákban sok helyen fényjelzéssel oldják meg, hiszen ők nem hallják veszélyhelyzet esetén a csengőt. Az akadálymentes mosdók ajtajának alján van egy ráccsal fedett rés, ami jól jöhet, ha elromlik a zár, vagy egyéb segítségre van szüksége odabent, mert ezen keresztül tud kommunikálni. Ezek pici dolgok, mégis nagy segítséget jelentenek adott esetben.”
Az épített környezet akadálymentesítése azért is nagyon fontos, mert ez ad esélyt arra, hogy egyre több mozgáskorlátozottal találkozhassanak azok, akik maguk nem érintettek. Így több információhoz juthatnak, legközelebb már jobban tudják, hogyan álljanak hozzá egy kerekesszékben ülőhöz – és jobban fogják tudni azt is, hogyan lehet akadálymentessé tenni egy helyet. Így ez egy öngerjesztő folyamat.
„A leginkább az segít a szemléletformálásban, ha találkozunk egymással – mutat rá Mányik Richárd. –  Ehhez nem kellenek látványos programok, inspiráló előadások, csak annyi, hogy lássuk egymást minél többféle élethelyzetben, legyenek kapcsolódási pontok a mozgáskorlátozottak és a többségi társadalom tagjai között, és akkor természetesen alakulnak a viszonyok.
Ezért is fontos az akadálymentesítés: ha nehéz kimozdulniuk, mert folyton akadályokba ütköznek, akkor a kerekesszékesek inkább otthon maradnak; így viszont nem lehet megszokni, természetesnek venni a jelenlétüket.
Régebben, amikor programokra hívtak szereplőként ide-oda, mindig az volt az érzésem, hogy az egész országban csak néhány mozgáskorlátozott van, mert mindig ugyanazokkal az emberekkel találkoztam. Most már azért jobban látszik, hogy sokan vagyunk, egyre többen merészkednek ki, ahogy nagyobb biztonságban érzik magukat. Egy ismerősöm azt mesélte, hogy a legnagyobb külföldi élménye, hogy nem kivételeztek vele sehol. Minden akadálymentes volt, de a sorban nem engedték előre, nem jött oda percenként valaki, hogy miben segítsen, teljesen ugyanolyan állampolgár volt, mint bárki más.”

 

Forrás: nlc

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ 6 = kilenc

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: - Ferenczi István népzenei műsora
    A Népzenei kavalkád c. műsor nem egy konkrét nép zenéjével foglalkozik, hanem általában a népzenével és vonulataival. A műsor első felében népi hangszereket mutat be a műsorvezető, nemcsak történetükről, hanem azok hangját is meghallgathatjuk az adásban.
    A műsor második részében néhai adatközlőket, énekeseket, hangszereseket, illetve zenekarokat mutat be Ferenczi IStván,. majd más népek zenéjét hallgathatjuk a műsorban.
    A műsor utolsó részében ma élő adatközlőket, hangszereseket, énekeseket, és zenekarokat ismerhetünk meg, valamint olyan együtteseket, énekeseket, zenekarokat, akik ma művelik a népzenét és egy kicsit hozzá nyúltak, illetve beleraktak más műfalyokat, pl. jazz, és a könnyűzene.
  • 9:00: - Szabolccsal
    A Sztárportré egy több éve működő rádióműsor sorozat, ahol hétről-hétre közismert emberek nyilatkoznak, mindig egy-egy újabb, gyakran a személyükhöz igen közel álló témában. A Sztárportré optimista műsor, törekszik mindenről valódi képet festeni. Az adások szereplői olyan közismert emberek, akiket a legtöbb magyar ember a sajtóból jól ismer, és szívesen hallgat. Könnyű téma, nehéz kérdések, alapos válaszok.

    Bővebb információ: www.sztarportre.hu
  • 10:00: - Turcsányi Sipos Éva műsora
    Beszélgetés betegségekről és azok alternatív úton történő egyszerű meggyógyításáról, megelőzéséről ismert emberekkel.
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 15:00: 4 ütem - autós magazin
  • 16:00: -
    • A hét prózája - Zsoldos Árpád - Irodalmi rádió műsora)
    • Take away - a BBC. Angol nyelvleckéje
    • QTC - Zentai Tibor rádióamatőr műsora (Szerkesztő: Rózsa Dezső)
    HA2MN - Tibi a Hobbyrádiónak

    Hívójelem HA2MN, nevem Zentai Tibor. A név nem hiszem, hogy sokat mondana bárkinek, ugyanis a hívójelem alapján ismernek világszerte. Amatőr rádiós vagyok, az első rádió-összeköttetésemet saját építésű rövidhullámú adóval már több mint 44 évvel ezelőtt "kínlódtam össze". Azóta a rádióhullámok segítségével bejártam a világ szinte minden szegletét, s ahova eddig nem jutottam, igyekszem eljutni.

    Első szakmám szerint erősáramú üzemmérnök vagyok, s hogy elektromos területet választottam szakmámnak, köszönhető a rádióamatőrködés iránti gyermekkori érdeklődésemnek. Később külkereskedelmi végzettséget is szereztem, s valahol ebben is ott van a rádiós hobbi hatása - ugyanis a nemzetközi rádióamatőr forgalomban az angol nyelv használata kényszerűség. Én pedig tanultam a nyelvet szorgalmasan.

    A Hajdú QTC a rádióamatőrök havi hangos híradója, amelyet a rádióamatőr hullámsávokban sugároznak. A QTC nemzetközi rádiótávírász rövidítés, jelentése "közlemények vannak"

    Rózsa Dezső, HG0EK a Hajdú QTC főszerkesztője a 2000-es évek közepén keresett meg, hogy legyek QTC készítőinek munkatársa önálló anyagokkal, sorozatokkal. Ez idő óta minden hónapban jelentkezem jegyzetekkel és sorozatokkal, amelyeket magam írok és a hangfelvételt, a hanganyag szerkesztését is - mintegy botcsinálta hangmérnökként - magam végzem. Dezső tőlem adás-kész hangfelvételt kap, természetesen e-mailben.

    A rádióamatőr hobbi hazánkban éppen nem a legfényesebb éveit éli ama tekintetben, hogy az engedélyes rádióamatőrök száma évről, évre csökken, mialatt Európában, Amerikában, Ázsiában és Óceániában az e hobbit művelők száma szépen emelkedik.

    A hobbi kezdete nehéz, hiszen sokat kell tanulni és kitartás kell ahhoz, hogy valaki sikeres rádióamatőr vizsgát tegyen és hívójelet szerezhessen, azaz rádióamatőr engedélyt kapjon.

    Érzékelve a hobbi hazai gondjait elhatároztam, hogy "emberi nyelven" írok egy mesét arról, hogy mi a rádióamatőr, mit csinál a rádióamatőr, s nagyjából mit kell megtanulnia ahhoz, hogy az éter hullámain létrehozhassa első rádió-összeköttetését a világgal. Azért gondoltam "emberi nyelvre", mert ha két rádióamatőr magyarul beszélget egymással, kódokkal, rövidítésekkel, szakszavakkal, hívójelekkel dobálózik, s nincs a hobbin kívülálló ember aki azt megértené.

    Ugyanis mi rádióamatőrök - többek között - a Titanic hivatásos rádióstisztjeinek civil és amatőr leszármazottai és örökösei vagyunk.

    Annyit még meg kell jegyezni, hogy a hangzóanyag minősége korlátozott, hiszen a rádióamatőrök a lehető legkisebb sávszélességre törekednek éterbeli munkájuk során. A hi-fi hangminőség nem ránk jellemző, ellenben a zajos viszonyok közötti legjobb érthetőség elérésére való törekvés igen.

    73 - vagyis magyarul minden jót kívánok a hallgatóknak!

    Tibi, HA2MN
  • 17:00: Live Hungary - a legnagyobb hazai előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: - Ferenczi István népzenei műsora
    A Népzenei kavalkád c. műsor nem egy konkrét nép zenéjével foglalkozik, hanem általában a népzenével és vonulataival. A műsor első felében népi hangszereket mutat be a műsorvezető, nemcsak történetükről, hanem azok hangját is meghallgathatjuk az adásban.
    A műsor második részében néhai adatközlőket, énekeseket, hangszereseket, illetve zenekarokat mutat be Ferenczi IStván,. majd más népek zenéjét hallgathatjuk a műsorban.
    A műsor utolsó részében ma élő adatközlőket, hangszereseket, énekeseket, és zenekarokat ismerhetünk meg, valamint olyan együtteseket, énekeseket, zenekarokat, akik ma művelik a népzenét és egy kicsit hozzá nyúltak, illetve beleraktak más műfalyokat, pl. jazz, és a könnyűzene.
  • 21:00: - Szabolccsal
    A Sztárportré egy több éve működő rádióműsor sorozat, ahol hétről-hétre közismert emberek nyilatkoznak, mindig egy-egy újabb, gyakran a személyükhöz igen közel álló témában. A Sztárportré optimista műsor, törekszik mindenről valódi képet festeni. Az adások szereplői olyan közismert emberek, akiket a legtöbb magyar ember a sajtóból jól ismer, és szívesen hallgat. Könnyű téma, nehéz kérdések, alapos válaszok.

    Bővebb információ: www.sztarportre.hu
  • 22:00: - Turcsányi Sipos Éva műsora
    Beszélgetés betegségekről és azok alternatív úton történő egyszerű meggyógyításáról, megelőzéséről ismert emberekkel.

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. március 31. hétfő, Árpád napja van.
Az év 14. hete és 90. napja.
Holnap Hugó napja lesz.

1625. Bethlen Gábor követeket küld Berlinbe, hogy megkérjék a brandenburgi választófejedelem húgának, Katalinnak kezét.


1849. A magyar hadsereg felállítása.


Szabó Lőrinc
/ 1900. márc. 31. - 1957. okt.3. /

Szél hozott, szél visz el

Köd előttem, köd mögöttem,
isten tudja, honnan jöttem,
szél hozott, szél visz el,
minek kérdjem: mért visz el?

Sose néztem, merre jártam,
a felhőkből kiabáltam,
erdő jött: jaj, be szép!
-megcibáltam üstökét.

Jött az erdő: nekivágtam,
a bozótban őzet láttam,
kergettem, ott maradt,
cirógattam, elszaladt.

Ha elszaladt, hadd szaladjon,
csak szeretőm megmaradjon,
szeretőm a titok,
ő se tudja, ki vagyok.

Isten tudja, honnan jöttem,
köd előttem, köd mögöttem,
szél hozott, szél visz el,
bolond kérdi, mért visz el?

Időjárás

2025-03-31, 19:59
Dense drizzle
SE
Dense drizzle
11°C
2 m/s
Apparent: 7°C
Nyomás: 1009 mb
Páratartalom: 68%
Szél: 2 m/s SE
Széllökések: 13.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 2.5mm /49% / Rain
Napfelkelte: 06:24
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc mínusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 326

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com