Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Koncz Zsuzsa - Ahogy lesz úgy lesz
59
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Kedvezményes villamosenergia-ellátás igénylésének lehetősége védendő fogyasztók számára

- 2025. augusztus 21. 15:20 - 431 megtekintés

A 234/2025. (VII. 31.) Korm. rendeletben meghatározott védendő fogyasztók a lakosság részére kedvezményesen biztosított éves 2523 kWh-n felül további 1697 kWh mennyiségű villamosenergia kedvezményes igénybe vételét kérelmezhetik.
A kedvezményre olyan lakossági fogyasztó jogosult, aki maga vagy a vele egy háztartásban élő személy a rendeletben meghatározott gyógyászati segédeszközt napi rendszerességgel használja.

Ilyen segédeszköznek minősül:
a) társadalombiztosítási támogatással igényelt elektromos kerekesszék, elektromos moped, hálózati áramról működő oxigénkoncentrátor,
b) a jogosult kérelmében megjelölt egészségügyi szolgáltató által kihelyezett otthoni tartós gépi lélegeztetést biztosító lélegeztetőgép,
c) a művese ellátás keretében térítésmentesen biztosított automatizált peritoneális dialízis (APD) készülék.

A kedvezményes év minden év augusztus 1-től a következő év július 31-ig tart. A kérelem benyújtásának évében a kedvezményes évből hátralévő időtartamra időarányosan, a még hátralévő napokra jár a kedvezmény.
A kedvezmény csak egy (a jogosult lakcímkártyáján szereplő) felhasználási helyen, de több, a feltételeknek megfelelő személyre együttesen is igénybe vehető.
A kedvezményre való jogosultság megállapítását érdekében a felhasználási hely szerint illetékes fővárosi vagy vármegyei kormányhivatalnál kell kérelmezni, amely ellenőrzi a jogosultságot, egyszerűsített határozatot hoz, és a jogosultakról nyilvántartást vezet.
A határozat birtokában lehet a villamosenergia szolgáltatóhoz fordulni.
Jelenleg a kormányhivatalok weboldalán csak a most hatályon kívül helyezett 295/2022. (VIII. 9.) Korm. rendelet szerinti kérelem nyomtatvány található, érdemes felkeresni valamelyik kormányablakot.

 

(dr. Kertész Hajnalka Anna jogi referens – VGYKE)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


4 - = egy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. február 10. kedd, Elvira napja van.
Az év 07. hete és 41. napja.
Holnap Bertold, Marietta napja lesz.

1364. Nagy Lajos találkozása IV. Károly császárral Brünnben. Ott a Luxemburgi, Anjoui és Habsburg dinasztiák kölcsönös öröklési szerződést kötöttek.


1846. Vajda Péter magyar tanár és akadémiai levelezőtag halála Szarvason.


Illyés Gyula: csöpög a hólé

Cseppre csepp, csöpög a hólé
sűrűn már az ereszen,
gyöngyfüggöny leng a ház hosszán,
hajladozik fényesen.
Minden ház egy tündérkastély,
csupa ékszer, csupa disz,
gyémántos a kazal, boglya,
még a kutya óla is.

Időjárás

2026-02-10, 01:24
Overcast
E
Előjelzés
4°C
1.5 m/s
Apparent: 1°C
Nyomás: 1012 mb
Páratartalom: 83%
Szél: 1.5 m/s E
Széllökések: 8 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /4% / Rain
Napfelkelte: 06:57
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy mínusz kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya
Unable to decode JSON data from the specified URL

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com