Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

EDDA - A játék véget ér
58
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Együtt a jövőnkért 2025. szeptember – Biztonságban az online térben

- 2025. szeptember 12. 7:37 - 517 megtekintés

Az elmúlt néhány évben robbanásszerűen fejlődtek a mesterséges intelligencián alapuló szolgáltatások. A technológiai fejlődés által megnyílt számtalan lehetőség ugyanakkor komoly veszélyeket is rejt, melyekkel érdemes tisztában lenni. Az Együtt a jövőnkért évadnyitó eseményén a biztonságos internethasználatot támogató lehetőségekről lesz szó.

A mesterséges intelligencián (MI) alapuló alkalmazások szinte napról napra új lehetőségeket nyitnak a látássérült felhasználók előtt. Az újabb és újabb kép-, szöveg- és tárgyfelismerő rendszerek, akadálymentes navigációs és informáló applikációk mind abban segítenek, hogy önállóbban, tudatosabban, és nem utolsó sorban biztonságosabban használhassuk a digitális eszközöket. Az internet a korlátlannak tetsző lehetőségeken túl azonban számtalan veszélyt rejt, a látássérült fiatalok számára az online visszaélések, adathalászat vagy zaklatás pedig még nehezebben felismerhető. A biztonságos internethasználathoz szükséges tudás átadásához felkészült szakemberekre van szükség. A United Way Magyarország által megvalósított “Együtt a digitálisan tudatos fiatalokért” című projektben az ehhez szükséges ismeretekkel rendelkező oktatók készültek fel többek között a vak és gyengénlátó fiatalok biztonságos internethasználatának támogatására.

Az Együtt a jövőnkért szeptemberi alkalmán a projektben kiképzett látássérült és ép látású oktatók lesznek a vendégek, akik a netbiztonsággal kapcsolatos ismereteket a következő hónapokban számos látássérült fiatallal fogják megosztani.

A projektet Gyenes Zsuzsanna, a United Way Magyarország munkatársa, a projekt programmenedzsere mutatja be. A rendezvényen részt vesznek továbbá a programban részt vevő oktatók:

Bede Anita, a Vakok és Gyengénlátók Baranya-Megyei Egyesületének informatika oktatója,

Gombos Ferenc, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének segédeszköz mentora,

Fodorné Körtvélyesi Ilona, a Látássérült Gyermekeket Nevelő-Oktató Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum és Kollégium informatika tanára,

Lakatos Melitta a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesületének okoseszköz oktatója,

Markos Mirella, a Látássérültek Észak-alföldi Regionális Egyesületének informatika oktatója,

Szalatnyai Dorka, a Vakok Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye, Óvodája, Általános Iskolája, Szakiskolája, Készségfejlesztő Iskolája, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskolája, Kollégiuma és Gyermekotthonának gyógypedagógusa.

Az eseményt megnyitja: Dr. Nagy Sándor, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöke.

Az esemény időpontja: 2025. szeptember 24. (szerda) 17:00-19:00

Az esemény helyszíne: Online- Google Meet

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet 2025. szeptember 22. (hétfő) 12:00-ig fogadunk a következő online űrlapon:

https://forms.gle/1izGHmJABWL9Y8mG8

 

(Puskás Anett – MVGYOSZ. ifjúsági referens)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


egy * 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. március 17. kedd, Gertrúd, Patrik napja van.
Az év 12. hete és 76. napja.
Holnap Sándor, Ede napja lesz.

1705. II. Rákóczi Ferenc bókol a franciák királyának. Így írt XIV. Lajosnak: "Noha, már e háború kezdete óta fölséged hajlamának jótékony jeleit vettem, mégis kegyelméről újabb biztosítása annál élénkebben hat rám, mert azt nem szorítja személyemre, hanem hazámra is kiterjeszti."


1848. A felelős magyar minisztérium engedélyezése.


Hajnal Anna: Tavaszi himnusz

"Tágul a fény édes köre,
délben az árnyék rövidül,
egyre élőbb mosoly süt rám
mind áttetszőbb napok mögül,
ragyogás, ki az éjszakán
is átsütsz, úrnő, égi lány,
hogy aludtad át télidőd
a kemény, fagyos nyoszolyán?..."

Időjárás

2026-03-17, 08:13
Overcast
NW
Előjelzés
7°C
4.4 m/s
Apparent: 3°C
Nyomás: 1019 mb
Páratartalom: 70%
Szél: 4.4 m/s NW
Széllökések: 10.8 m/s
UV-Index: 0.75
Rövid leírás: 2.5mm /61% / Rain
Napfelkelte: 05:52
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét mínusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com