Júniusban is folytatódtak a TÁRS Projekt képzései
Júniusban folytatódtak és egyben zárulnak a májusban elindult, a TÁRS Projekt leendő esetfelelősöknek szóló „Személyközpontú megközelítés, mint a támogatott lakhatásban dolgozó szakemberek eszköze” című képzései.
Az „Esetmegbeszélés Támogatott Lakhatás (TL) szolgáltatásban dolgozó szakemberek számára” című képzés második alkalma is megrendezésre került az ország több pontján. A májusban elindított, ápoló-gondozó munkatársak részére kidolgozott, három különböző szintű tréningek résztvevői is sikeresen befejezték a képzéseket. Szakmai tanfolyamokat a TÁRS Projekt nem fog indítani a nyár folyamán, szeptembertől azonban újra várja az FSZK. az érdeklődőket.
Ahogy arról már beszámoltunk, a „Személyközpontú megközelítés, mint a támogatott lakhatásban dolgozó szakemberek eszköze” (röviden „Személyközpontú megközelítés képzés”) képzés még májusban Budapesten, Zalaegerszegen, Miskolcon, Debrecenben került elindításra. A képzés fókuszában a Támogatott Lakhatásban dolgozó munkatársak érzékenyítése, attitűdjeik változásának elősegítése állt. A különböző helyszíneken mindösszesen 64 fő intézményi munkatárs fejezte be júniusban sikeresen a képzést. A résztvevők a tréning elvégzéséről tanúsítványt kaptak.
Május hónapban először, 5 helyszínen megrendezésre került az esetfelelősöknek szóló képzéssorozatunk harmadik eleme „Esetmegbeszélés Támogatott Lakhatás (TL) szolgáltatásban dolgozó szakemberek számára” (röviden „Esetmegbeszélés képzés”) címmel. Szombathelyen, Békéscsabán, Kaposváron, Nyíregyházán és Zalaegerszegen 69-en kezdték el a tréninget, mely a Támogatott Lakhatás szolgáltatás során felszínre jövő élethelyzetek, az esetvezetéssel kapcsolatos, tematizált kérdések, problémák csoportban történő megbeszélését szolgálja. A 25 órás, 5 alkalmas (havi 1 alkalom) képzés második alkalma júniusban zajlott le. A résztvevők a tréninget szeptembertől fogják folytatni.
A „Személyközpontú megközelítés és Esetmegbeszélés” képzésekre való jelentkezésnek nem előfeltétele a „Támogatott lakhatás szolgáltatás elméleti háttere és működtetése” című képzés elvégzése, így olyan leendő esetfelelősöket is várnak szeptembertől, akik a három lépcsős képzés első részét nem végezték el. A 40 órás képzés két hónapon keresztül, egy-egy 2-napos alkalmat jelent majd. A továbbképzés szociális területen engedélyezett szakmai tanfolyamnak minősül, melyről a résztvevők tanúsítványt kapnak.
Még májusban elindultak az ápoló, gondozó munkatársaknak szóló képzések is. A három különböző képzéstípus 3 különböző tudásszinthez igazodva, különböző mélységgel tárgyalja a közösségi befogadással, kiváltással kapcsolatos kérdéseket. A Budapesten megrendezett képzések szintén júniusban zárultak le. Az ország minden területéről összesen 53 szakember végezte el a neki megfelelő típusú képzést. A 40 órás, 2 alkalmas tréning végeztével a résztvevők tanúsítványt kaptak annak sikeres elvégzéséről. A további érdeklődők szeptemberben vehetnek részt az ápoló, gondozó munkatársaknak szóló képzéseken, melyekre a nyár második felében tudnak majd jelentkezni.
Szakmai tanfolyamokat a TÁRS Projekt nem fog indítani a nyár folyamán (július, augusztus hónapban), ősztől azonban újra várják a képzésre jelentkezőket. A képzések regisztrációs felülete az FSZK honlapján az „Aktuális képzések” menüpont alatt elérhető.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C