Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Unique - Hiszed vagy sem
60
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Még mindig kevesen tudják, hogy milyen kedvezményre is jogo

- 2008. augusztus 15. 10:40 - 1722 megtekintés

Ingyen utazhatnak a fogyatékkal élők! A helyi járatokon 100, a helyközieken 90 százalékos kedvezményt kapnak 2007 május 1-től a fogyatékkal élők.

A közlekedésben őket segítő kísérők is megkapják majd ugyanezt a kedvezményt. Ezt a megoldást elfogadta az a nyolc érdekképviseleti szervezet is – közölte a csütörtöki egyeztetés után Felsmann Balázs, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) infrastruktúráért felelős szakállamtitkára. Magyarországon körülbelül 80 ezer mozgássérült, értelmi fogyatékkal élő, hallássérült és vak él. Közülük eddig csak a vakok utazhattak ingyen a helyi tömegközlekedésben. Az új szabályozás alapján már valamennyi, kormányrendeletben meghatározott súlyos fogyatékkal élő mentesül a helyi járatokon a viteldíjtól. A távolsági buszokon és a vonatokon eddig többféle kedvezmény létezett, májustól a menetjegyeket egységesen 90 százalékos állami támogatással kapják a fogyatékkal élők. Ezt igénybe veheti az őket kísérő személy is. A kísérők nem, de a fogyatékkal élők a hivatalos ár 10 százalékáért kedvezményes bérletet is kaphatnak. A közlekedési kedvezmények megszerzéséhez szükséges egy olyan igazolás, amely bizonyítja a jogosultságot. Az elkövetkező hónapok feladata, hogy az oktatási, a szociális és az egészségügyi tárca kidolgozza, hogyan lehet majd megszerezni ezt az igazolást. A közlekedési eszközöket használó 45 ezer fogyatékkal élő kedvezményei a GKM számításai szerint 1-2 milliárd forintba kerülnek. Emellett 35 ezer olyan súlyos mozgássérült él az országban, akik nem tudnak részt venni a közösségi közlekedésben. (FH)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


7 * = tizrnnégy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. szeptember 19. péntek, Vilhelmina napja van.
Az év 38. hete és 262. napja.
Holnap Friderika napja lesz.

1333. I. Károly király fiát, Endrét Nápolyba vitte, s ott az eljegyzés a 6 éves Endre és a nápolyi trón örököse, Johanna közt létrejött.


1853. I. Ferenc József császár megtekintette a Bécsbe szállított Szent Koronát, majd elrendelte annak a budai várban való őrzését.


Petőfi Sándor: A gólya

"...Kívánt időszak az ősz a gyermekeknek,
Mint anya jön elé,
A ki fiainak számára kosarát
Gyümölccsel terhelé.
Én ellenségemül néztem az őszt, s szólék,
Ha gyümölcsöt hozott:
Tartsd meg ajándékod, ha kedves madaram,
A gólyát elcsalod..."

Időjárás

2025-09-19, 11:28
Clear sky
SE
Clear sky
25°C
0.9 m/s
Apparent: 18°C
Nyomás: 1026 mb
Páratartalom: 63%
Szél: 0.9 m/s SE
Széllökések: 6.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:27
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc szorozva öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com