Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Pille-show
55
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Nemzetközi Táncfilm Fesztivál a Toldi moziban

- 2008. október 16. 21:46 - 2132 megtekintés

Új helyszínen, a budapesti Toldi moziban rendezik meg idén a Nemzetközi Táncfilm Fesztivált. A csütörtökön kezdődő, négynaposra bővült programsorozat a Budapesti Őszi Fesztivál kísérőrendezvényeként naponta két dokumentumfilmmel, összesen csaknem 50 rövidfilmmel, magyar filmbemutatókkal és számos egyéb programmal várja a látogatókat.

Mint azt Pintér Gábor, a fesztivál kurátora az MTI-nek szerdán elmondta, nagyon sok érdekes kisfilm gyűlt össze, másrészt újdonságként sok dokumentumfilmet is vetítenek az idén, ezért nem lett volna elég három nap. „A Toldi mozi nyitottsága lehetővé tette azt is, hogy két teremben párhuzamosan menjenek a programok, így azokat a filmeket is le tudjuk vetíteni, amelyeket az utóbbi 3-4 évben csak gyűjtögettünk” – tette hozzá. A fesztivál nyitónapján a Best of 2005-2007 című válogatás mutatja be az előző három év legérdekesebb nemzetközi rövidfilmjeit, majd este 8 órától magyar alkotásokat láthat a közönség. „A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) tavaly először írt ki pályázatot táncfilmekre, ezeknek az alkotásoknak tarjuk csütörtökön a bemutatóját” – fűzte hozzá Pintér Gábor, megjegyezve ugyanakkor, hogy olyan, idén készült magyar filmeket is levetítenek a fesztiválon, amelyek nem vettek részt az NKA pályázatán. Régebbi alkotásokkal is találkozhat a közönség: „valóságos időutazásnak számít Az életbe táncoltatott lány, amely bizonyítja, hogy már 1964-ben készült nálunk nagy film” – emelte ki Banovich Tamás alkotását a kurátor. Pintér Gábor megemlítette Péterffy András és Diószegi László művét, a Brassói pályaudvart is, amely egyszerre értelmezhető szocio-táncfilmnek és néptáncos alkotásnak. „Egy mozgássérült német koreográfusnőt meghívnak Sao Paulóba, hogy egy mozgássérült csapat számára készítsen koreográfiát, ennek a folyamatát meséli el a Making the difference” – ismertette szombat délutáni dokumentumfilmjük tartalmát a kurátor, majd hozzátette, a vetítés után egy beszélgetést szerveztek, amelyre egy mozgássérült tánccsoport vezetőjét is meghívták. Pintér Gábor elmondása szerint izgalmas kitekintést nyújt majd a Pépinieres européennes pour jeunes artistes nemzetközi előadóművészeti csereprogram videoválogatása is az elmúlt három évből. A vetítéseket minden nap beszélgetések, tánc-akciók, délelőtt elméleti előadások kísérik különböző témákban, így a filmeken kívül is sok program várja a fesztivál vendégeit – hívta fel a figyelmet Pintér Gábor. Forrás: MTI



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


kettő * 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Zenei visszatekintő Baluval
    Utazz velünk az időben a Back in Time-mal! Minden adásban egy-egy különleges évszámot veszünk górcső alá 1970-től egészen 2022-ig, hogy újraéljük a korszak legmeghatározóbb zenei pillanatait. Felcsendülnek a feledhetetlen slágerek, amelyek generációk életérzését formálták meg. Legyen szó a diszkó fénykoráról, a 90-es évek dance-lázáról vagy a közelmúlt listavezetőiről, nálunk minden dal egy időkapszula. Tarts velünk, és nosztalgiázzunk együtt a múlt legnagyobb kedvenceire! Kapcsolódj be, és hagyd, hogy a zene visszarepítsen a kedvenc éveidbe!
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. május 2. szombat, Zsigmond napja van.
Ma van a(z) Esélyegyenlőség napja.
Az év 18. hete és 122. napja.
Holnap Timea, Irma napja lesz.

926. A magyar had egy része Szent-Gallenben volt, mely táborozást és a Magyarok jellemét, szokásait és erkölcseit igen tanulságosan ismerteti Ekkehard a szent galleni bencés monostornak a X. században élt történet írója.


1523. II. Lajos király Budán kelt rendeletében eltiltotta Luther Márton könyveinek adás-vevését és olvasását.


Hajnal Anna: Májusnak első napjain

"A kútkávára süt a nap,
a cseppek gyöngyként hullanak,
himbál a vödör láncain - -
májusnak első napjain.

Az eltört köcsögön madár
kék füvön körbe-körbe jár,
új hajtást hajt rozmaring
májusnak első napjain..."

Időjárás

2026-05-02, 11:38
Overcast
N
Előjelzés
20°C
2.3 m/s
Apparent: 13°C
Nyomás: 1025 mb
Páratartalom: 31%
Szél: 2.3 m/s N
Széllökések: 7.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 05:25
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc mínusz kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com