Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Republic - Hozd el azt a napot
50
hallgató

A sorstárs segítők szerepe a lakófelkészítő munkában

- 2019. augusztus 29. 11:22 - 1102 megtekintés

Az FSZK. TÁRS projekt (EFOP-1.9.1-VEKOP-15-2016-00001) Lakók Támogatása Csoportja folyamatosan új partnerségi együttműködések kialakításán munkálkodik.

Azon igyekszik, hogy a kiváltás és közösségi befogadás témában jártas tapasztalati szakembereknek teret, megszólalási lehetőséget, kapcsolódási pontokat teremtsenek a projektben. Ebben a szellemiségben tartott immár 6. alkalommal Kiváltás Klubot a csoport a kiváltás előtt álló zalaapáti intézményben, ahol fontos szerepet kaptak a sorstárs segítő tapasztalati szakértők is.

A Lakók Támogatása Csoport július 16-án a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) fenntartásában működő Zala Megyei Fagyöngy Egyesített Szociális Intézményben járt két tapasztalati szakértő kíséretében. Az intézmény 72 férőhelyen biztosítja pszichiátriai diagnózissal rendelkező ellátottak otthoni gondozását.

A lakók érdeklődését rendkívüli módon felkeltette a csobánkai Támogatott Lakhatásban (TL) élő tapasztalati szakértő beszámolója, legfőképpen az, milyen színesek, tartalmasak hétköznapjai kiköltözését követően. Matskássy Pál beszélt arról, hol dolgozik, és mit csinál munka után: „Járok tornázni, kéthetente a Salva Vita klubba, csütörtökönként szokott lenni capoiera edzés, vasárnap misére is szoktam járni.”

2019 júniusától bővült a Lakók Támogatása Csoport az új tapasztalati szakértő kollégával, Matskássy Pállal, aki egy TL-ben élő fiatalember és. önkéntesként korábban is részt vett a csoport felkereső látogatásain, a Kiváltás Klubok alkalmával. Pali közvetlensége, természetessége, önálló életviteléről szóló élménybeszámolója a kiváltást megvalósító intézmények lakóira és dolgozóira is egyaránt lelkesítően hat.

A zalaapáti intézmény lakóinak számára ezzel együtt nem tűnt távolinak a tapasztalati szakértő által felvázolt életút, mivel tevékenyen, eredeti elképzelések mentén készülnek a Támogatott Lakhatás éveire. Önszerveződő módon, egy-egy lakótárs vezetésével tartanak saját maguk számára csoportfoglalkozásokat, beszélik át az őket leginkább foglalkoztató kérdéseket, rendszeres kapcsolatot ápolva a Lakók Támogatása Csoport tagjaival.

A TÁRS projekt szakembereiből álló csoport különös figyelmet fordít arra, hogy az egyéni igényeket megismerve, személyre szabott szakmai szolgáltatásokat, innovációkat közvetítsen a Kiváltás Klubok során. A közös gondolkodásnak köszönhetően, több hónapos előkészítő munka eredményeként, így kerülhetett sor még ugyanezen a napon az első önsegítő, hanghalló alkalom megtartására, Gallai István tapasztalati szakértő vezetésével. A sajátélményű csoportban a pszichoszociális érintettek, hanghallással élő kliensek sok gyakorlati ötletet kaptak megküzdési stratégiáik bővítéséhez az Ébredések Alapítvány munkatársától.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: MVGYOSZ. hírlevél - A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége hírlevél műsora
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: MVGYOSZ. hírlevél - A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége hírlevél műsora
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. június 3. kedd, Klotild napja van.
Az év 23. hete és 154. napja.
Holnap Bulcsú napja lesz.

1239. Az e napi teljes napfogyatkozás miképpen hatott a tudatlan népre, azt az egykori történetíró Tamás spalóti főesperes, ekképp jegyzé föl: "Mindenkit oly rémület fogott el, hogy mintegy ész nélkül kiabálva futkostak ide s tova, azt hívén, hogy a világvége van jelen.


1657. Több tízezer főnyi lengyel sereg betör a fegyvertelenül hagyott Vereckei-hágón, felégeti Munkácsot, és Beregszászt, s Szatmárig, Viskig feldúlja a vidéket, majd a zsákmánnyal kivonul.


Szabó Lőrinc: Szerelmes Június

"...Az élet - hús és ideg a kő is!
Tündöklő mámor a június:
átlátszóan villognak a nők
s testük csillagközi erők
szent delejével koszorús:

jönnek-mennek az édes utcán,
s akinek van rá szeme,
szédülve látja, hogy mind után
kinyúl, bátran vagy tétován,
a mindenség keze."

Időjárás

2025-06-03, 02:57
Partly cloudy
NW
Partly cloudy
23°C
2.2 m/s
Apparent: 26°C
Nyomás: 1014 mb
Páratartalom: 68%
Szél: 2.2 m/s NW
Széllökések: 11.8 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /51% / Rain
Napfelkelte: 04:49
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét plusz hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 327

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com