A Fővárosi Törvényszék a MEOSZ indítványa alapján kezdeményezte az Alkotmánybíróság eljárását a beszédfogyatékos emberek kommunikációját segítő eszközök támogatása érdekében
A bíróság szerint alaptörvény-ellenes és nemzetközi szerződésbe ütköző, hogy a beszédfogyatékos emberek segédeszközeit nem támogatja a társadalombiztosítás.
A MEOSZ-hoz hasonlóan tehát a bíróság is úgy ítélte meg, hogy a helyzet orvoslásra szorul, azonban ezt a jelenlegi szabályozás alapján kizárólag az Alkotmánybíróság teheti meg. Zoltán Ágoston pere – melynek az a tétje, hogy hozzájuthat -e társadalombiztosítási támogatással azokhoz a kommunikációs eszközökhöz, amelyekkel kommunikálni tud a családjával és a külvilággal, vagy a NEAK elutasító határozata alapján egyebek mellett nem lesz képes kifejezni, ha fáj valamilye – csak az Alkotmánybíróság döntését követően folytatódhat. A taláros testület döntésének azonban ennél is nagyobb tétje van. Amennyiben ugyanis úgy ítélné meg, hogy a tb támogatás elutasításának alapjául szolgáló jogszabály alaptörvénybe ütközik, úgy az kihatással lehet valamennyi beszédfogyatékossággal érintett ember életére. Valóra válhatna – amiért a MEOSZ évek óta következetesen szót emel -, hogy a hangzó beszéd pótlását elősegítő eszközök államilag támogatottak és minden érintett számára biztosítottak legyenek.
Az ügyről részletesebben az alábbi linken olvashatnak.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Nem vicc, hanem szégyen
Újabb hat SMA-s gyermek juthat génterápiás kezeléshez
Ápolni az önellátásra képtelen férjet is nehéz, főleg két gyerekkel
Annyira segített elpakolni a mozgássérült vak férfinek, hogy közben lenyúlta a pénzét
MEOSZ akadálymentességi szakértői változtatásokat javasolnak az M3-as metró átadott északi szakasza ...
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C
Vélemény, hozzászólás?