A Fővárosi Törvényszék a MEOSZ indítványa alapján kezdeményezte az Alkotmánybíróság eljárását a beszédfogyatékos emberek kommunikációját segítő eszközök támogatása érdekében
A bíróság szerint alaptörvény-ellenes és nemzetközi szerződésbe ütköző, hogy a beszédfogyatékos emberek segédeszközeit nem támogatja a társadalombiztosítás.
A MEOSZ-hoz hasonlóan tehát a bíróság is úgy ítélte meg, hogy a helyzet orvoslásra szorul, azonban ezt a jelenlegi szabályozás alapján kizárólag az Alkotmánybíróság teheti meg. Zoltán Ágoston pere – melynek az a tétje, hogy hozzájuthat -e társadalombiztosítási támogatással azokhoz a kommunikációs eszközökhöz, amelyekkel kommunikálni tud a családjával és a külvilággal, vagy a NEAK elutasító határozata alapján egyebek mellett nem lesz képes kifejezni, ha fáj valamilye – csak az Alkotmánybíróság döntését követően folytatódhat. A taláros testület döntésének azonban ennél is nagyobb tétje van. Amennyiben ugyanis úgy ítélné meg, hogy a tb támogatás elutasításának alapjául szolgáló jogszabály alaptörvénybe ütközik, úgy az kihatással lehet valamennyi beszédfogyatékossággal érintett ember életére. Valóra válhatna – amiért a MEOSZ évek óta következetesen szót emel -, hogy a hangzó beszéd pótlását elősegítő eszközök államilag támogatottak és minden érintett számára biztosítottak legyenek.
Az ügyről részletesebben az alábbi linken olvashatnak.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Lyon kapta az akadálymentesítésért legtöbbet tevő városnak járó díjat
Milliók életét könnyíthetik meg az IKEA új találmányai
Noah Wyle, az egykori Carter doki csinál minisorozatot Till Attila filmjéből
Alkalmazkodni egy új élethelyzethez – kerekesszékből dartsozik Miklós József
Rokkantak: Felülvizsgálati iszony
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás


11°C
Vélemény, hozzászólás?