A HTML5 és az Akadálymentesítés – Nyilvános Konferencia a W3C Szervezésében
2012. szeptember 13-án, csütörtökön került megrendezésre a W3C Magyar Iroda HTML5 és akadálymentesítés témakörökben szervezett konferenciája, ahol neves hazai előadók és egy külföldi fejlesztő is megosztotta tapasztalatait az érdeklődőkkel.
Michael Smith, a W3C Japán képviselőjeként közel két órán át (angol nyelven) a HTML5 újdonságairól beszélt, említve többek közt a mobil alkalmazások technikai megvalósításait és fejlődését (geolokáció, eszközorientáció), a DRM digitális jogkezelés előnyeit, valamint a webes valós idejű kommunikáció és a WebAudio jelenlegi állapotát.
Szántai Károly, az
Akadálymentesweb.hu
készítője és publikátora a HTML5 akadálymentességi szempontjairól beszélt bemutatóval egybekötve, melynek képanyaga az alábbi linken érhető el:
Link
Szűcs Veronika, a Veszprémi Pannon Egyetem fejlesztőjeként a virtuális játékok tervezéséről beszélt, melynek előnye, hogy a tanulásban akadályozott és a Stroke-ban szenvedő gyermekek játékos módon sajátíthassák el a mindennapi élethez szükséges szituációkat, otthonosan tudjanak mozogni számukra ismeretlen terepeken.
Abonyi-Tóth Andor az ELTE egyetemi tanáraként és kurzusvezetőjeként elmondta: egyetemükön külön akadálymentességi kurzus indult, melynek során a hallgatók megtapasztalhatják, milyen is egy ténylegesen akadálymentes weboldal kinézete, felolvastatása, sőt, év végére ők maguk is el tudnak készíteni egy jól működő akadálymentes weboldalt – a jövő reménye az ő kezükben van…
Mátételki Péter, az MTA Sztaki munkatársa az ingyenes fejlesztői környezet, a WordPress
akadálymentesítési lehetőségeiről beszélt, melyet szintén prezentációval illusztrálva követhettek végig a jelenlévők, sőt, a kísérletezni vágyóknak lehetőségük volt élőben fejleszteni weboldalaikat.
Szeretnénk köszönetet mondani Pataki Máténak, aki a W3c Magyar Iroda képviselőjeként lehetővé tette a Hobby Rádió munkatársai számára a konferencia megtekintését.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
5°C
Vélemény, hozzászólás?