Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Soho Party - Az Éjjel soha nem Érhet véget
56
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A Loki utánpótlás játékosaival sportoltak a sajátos nevelési igényű gyerekek

- 2022. június 3. 16:23 - 2091 megtekintés

A DVSC Labdarúgó és Kézilabda Akadémiája is csatlakozott a látássérült gyermekek megyei iskolájának gyereknapjához. A diákok a Loki utánpótlás játékosaival közösen sportoltak. Az intézmény egyik fontos célja, hogy segítse a sajátos nevelési igényű fiatalok társadalmi integrációját, a gyereknapi programoknak több évtizedes hagyománya van

Garamvölgyi Péter, a DVSC Labdarúgó Akadémia utánpótlás edzője köszöntötte az iskolásokat. A kötetlen programon a sajátos nevelési igényű diákok a Loki foci és kézilabda akadémiájának 4-4 játékosával ismerkedhettek a sportágak alapjaival.

– Az életem majdnem csak arról szól, a fociról. Nagyon szeretem, nekem egy löketet ad az életemben a foci és szerintem mindenkinek, aki sportol – mondta Szabó Márkó. 

A DVSC akadémiái az iskola meghívására csatlakoztak a programhoz, ilyen rendezvényen korábban még nem jártak az utánpótlás játékosok.

– Egy kicsit bizonytalanul érkeztünk, hogy mire is számítsunk, de úgy érzem a srácokon, hogy jól fel tudtunk oldódni és jól tudunk játszani a gyerekekkel  mondta Egri Imre. 

A látássérült fiatalok megyei iskolájában évtizedek óta megünneplik a gyereknapot, idén közös játékokat, sportolási lehetőségeket és pikniket is szerveztek a tanulóknak.

Ide 6 és 23 év közötti fiatalok járnak. Az iskola intézményvezető-helyettese szerint a gimnáziumi képzésük országosan egyedülálló, de a puszta oktatásnál többet szeretnének nyújtani a diákjaiknak.

– Bármennyire fejlődött a társadalmunk, azért mindig egy kicsit elszigetelve vannak a látássérülésük miatt. Mi arra törekszünk itt az intézményben, hogy ezt az akadályt, ezt a hátrányt csökkentsük. Tulajdonképpen minden ilyen program az integrációhoz, a társadalmi integrációhoz vezet. Ők ebből még igazán sokat nem érzékelnek, nekik egy boldog, felejthetetlen nap, egyébként nekünk is – nyilatkozta Szabó Béla László, a Hajdú-Bihar Megyei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum és Kollégium intézményvezető-helyettese.

Az iskola gyereknapján csaknem hetven sajátos nevelési igényű diák vett részt.

A teljes riport az alábbi videóban tekinthető meg:https://www.dehir.hu/videogaleria/focistak-es-kezisek-csatlakoztak-a-latasserult-gyermekek-megyei-iskolajanak-gyereknapjahoz

(Forrás:Tóth Márkó cikke ami a Dehíren jelent meg.)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


+ 4 = tizenhárom

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. augusztus 21. péntek, Sámuel, Hajna napja van.
Az év 34. hete és 233. napja.
Holnap Menyhért, Mirjan napja lesz.

1551. I. Ferdinánd teljesen meg van elégedve Fráter Györggyel, a király tudtára adta megelégedését eljárásával, melyet Erdély megszerzésére nézve Izabellával és a rendekkel kötött egyezmény körül tanúsított. Fráter a többször is ismételt megelégedés ellenére még ez évben fellázadott.


1968. A bolgár, lengyel, a magyar, a német és a szovjet hadsereg egységei bevonultak Csehszlovákiába, hogy úgymond "baráti segítséget" nyújtsanak egy esetleges ellenforradalmi veszély elhárításához.


József Attila: Csendes kévébe...

Csendes, kévébe kötött reggel
zsömle-zizegésű világ,
porhanyó falucska, mondd el
a lágy kenyér dalát.

Ím, a könnyű szél elősurran,
tereget szép búzamezőt
tovaringatja lágy fodorban
a zümmögő időt.

Időjárás

2026-08-21, 06:40
Overcast
NNW
Előjelzés
24°C
3.5 m/s
Apparent: 29°C
Nyomás: 1011 mb
Páratartalom: 66%
Szél: 3.5 m/s NNW
Széllökések: 16.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /59% / Rain
Napfelkelte: 05:48
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc mínusz kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com