Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Szivárvány - magazinm*sor vendégekkel és érdekes témákkal
63
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A magyar jelnyelv napjává nyilvánították november 9-ét

- 2017. november 6. 13:47 - 2627 megtekintés

Magyarországon több mint 60 ezer hallássérült és több mint 10 ezer siker ember él, így jelentős közösséget érint a jelnyelv használata – nyilatkozta Nyitrai Zsolt stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki megbízott.

A fideszes országgyűlési képviselő abból alkalomból nyilatkozott, hogy az Országgyűlés november 9-ét a magyar jelnyelv napjává nyilvánította. Nyitrai Zsolt hangsúlyozta: Magyarország alaptörvénye is említi a jelnyelvet mint fontos kulturális és közösségformáló erőt.

Ezért is tartották fontosnak, hogy legyen a jelnyelvnek napja Magyarországon – tette hozzá.

Emlékeztetett arra, hogy az Országgyűlés a héten egyhangú szavazással támogatta a magyar jelnyelv napjáról szóló javaslatot. Felidézte, hogy a parlament 2009. november 9-én fogadta el a magyar jelnyelvről és a jelnyelv használatáról szóló törvényt.

Nyitrai Zsolt elmondta: a javaslatot közösen nyújtották be képviselőtársával, Tapolcai Gergellyel (Fidesz), aki a magyar Országgyűlés első siket, jelnyelven kommunikáló képviselője. A Fidesznek az Európai Parlamentben is van siket képviselője, Kósa Ádám az első európai parlamenti siket képviselő – tette hozzá.
Jelezte azt is, hogy a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége ebben az évben ünnepli fennállásának 110. évfordulóját.

Forrás:dehir.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


5 * = harminc öt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. március 13. péntek, Krisztián, Ajtony napja van.
Ma van a(z) Hobby nap.
Az év 11. hete és 72. napja.
Holnap Matild napja lesz.

1407. A jászkunok kiváltságlevele. Zsigmond király a jászkunok szabadságait, vámmentességét és saját kapitányaik önálló joghatóságait megerősítette.


1838. Árvízi katasztrófa Pesten. A Duna árja Pest városát elöntötte. Báró Wesselényi Miklós a 3 vésznap alatt éjjel és nappal hajón, bár a hőmérő fagypontot mutatott, több száz embert mentett meg a haláltól. Ekkor kapta az "árvízi hajós" nevet.


Ignotus: Tavaszi bor

Gyenge rügyek, halványzöld levelek,
Sorsomba negyvenedszer visszatérők,
Új tavaszok, elvonuló telek,
Lemondva múlók, követelve kérők,
Kékségek, miknek hűse is meleg ,
És meghalások, szürkeségbe térők-
Mit tudom én, mi az, ami ragyog,
Mit tudom én, ki az , aki vagyok!..."

Időjárás

2026-03-13, 11:10
Clear sky
NNE
Clear sky
15°C
1.8 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 74%
Szél: 1.8 m/s NNE
Széllökések: 11.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /4% / Rain
Napfelkelte: 06:00
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc mínusz kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com