Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Okos minilabor az orvosok szolgálatában - Szabó Barnabással Balázs Zsanett beszélget
61
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A megváltozott munkaképességűek erősségeit mutatták meg Kecskeméten

- 2020. március 9. 16:49 - 1882 megtekintés

Közösen a munkáért Bács-Kiskunban címmel indította útjára rendezvénysorozatát a Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesülete, mellyel lehetőséget teremtenek a fogyatékossággal élő megváltozott munkaképességű munkavállalók és a munkáltatók találkozására. A programsorozat nyitó rendezvényét pénteken tartották a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtárban, mintegy 150 munkavállaló, munkáltató és érdeklődő részvételével.

Hencz András, az eseményt szervező Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesülete elnöke elmondta, hogy az eseményen bemutatják a megváltozott munkaképességű emberek alkalmazásának lehetőségét és előnyeit. Az elnök hangsúlyozta, hogy a megváltozott munkaképességű munkavállalók számos munkakörben kiválóan teljesíthetnek és munkavégzésük körülményeit kialakítani sem jelent számottevő plusz költséget a munkaadónak. Ilyen munkakörök lehetnek többek között a masszőri, informatikusi, programozó vagy call centeres munkák, de számos mesterség is ide tartozik, ahol ugyanazokat a feladatokat tudják ellátni, mint ép társaik. Hencz András szerint általános tapasztalat, hogy sok képzett, főiskolát, egyetemet végzett megváltozott munkaképességű szakember van a munkaerőpiacon, akiket nehezen fogadnak a munkaadók, ebből fakadóan ők gyakran képzettségük alatti szinten foglalkoztatottak. Ahhoz, hogy ez megváltozzon, meg kell ismerniük ezen munkavállalók valós képességeit. Erre kiváló alkalmat szolgáltat a rendezvénysorozat, ahol mindkét oldalnak bemutatják a jó gyakorlatokat és a munkaadók beszámolhatnak pozitív tapasztalataikról. Dr. Nagy Sándor, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöke, aki előadást is tartott a rendezvényen, elmondta, hogy a nem akkreditált munkáltatók részéről szemléletváltásra lenne szükség: a megváltozott munkaképességű munkavállalók meglévő erősségeit, képességeit és nem hiányosságait figyelembe véve kellene számukra lehetőséget biztosítani. Az egyesület eddig is kiváló kapcsolatot ápolt a Katona József Könyvtárral, ezért Ramháb Mária könyvtár igazgató és Hencz András aláírásával újrakötötték együttműködési megállapodásukat, mely keretében keresik a közös programok szervezésének lehetőségét és kedvezményes könyvtárhasználatot biztosítanak a megváltozott munkaképességű tagoknak. A projektnyitón számos szemléletformáló előadás és jó példa hangzott el munkavállalói és munkáltatói oldalról egyaránt. A programsorozat áprilisban Kiskunfélegyházán, májusban Lakiteleken, júniusban Bácsalmáson, folytatódik. Ezt követően szeptemberben Kiskőrösön, októberben Baján, szeptemberben pedig Kalocsán szervezik meg a munkavállalók és a lehetséges munkaadók találkozási lehetőségét. A záró alkalom decemberben lesz, a megyei könyvtárban. (Forrás: Bács-Kiskun megyei hírportál)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


hat - = 0

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. május 24. vasárnap, Eszter, Eliza napja van.
Az év 21. hete és 144. napja.
Holnap Orbán napja lesz.

1707. Rákóczi fejedelem pompázása az ónodi országgyűlésen. "A felséges fejedelem szép pompás török paripán, királyszínű bársony köntösben és fekete kócsagtollasan jött, kétfelől nemes seregből való ifjak és gavallérok párducbőrösen és forgósan." Mindez olyan időben, midőn a közpénztár üres és a rézpénzt devalválni kellett.


1924. Megalakult a Magyar Nemzeti Bank. Elnöke Popovics Sándor, kormánybiztosa Szabóky Alajos pénzügyi államtitkár. Ugyanekkor megszűnt az Állami Jegybank.


Május 24. / Eszter, Eliza /

Sebők Éva: Tavasz Eszterke

Egy órácska óta
szól az Eszter-nóta.
Szálló sárkányorkán
hozta el az orrán.
Ihol zeng!...Ahol zeng,
nincs ott már sehol csend.
Piros pikulákat
hajtanak az ágak
Kövér bolondgomba
fölmászik a dombra.
Lába kel a bágyadt
pitypang- pagodának.
Fenn meg csodapókok,
ébredő pirókok,
ciróka-maróka,
hat rigó-fióka,
s egy fatetőn-alvó
kócos pityipalkó!

Időjárás

2026-05-24, 15:12
Clear sky
NNW
Clear sky
30°C
2.9 m/s
Apparent: 21°C
Nyomás: 1026 mb
Páratartalom: 39%
Szél: 2.9 m/s NNW
Széllökések: 9.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 04:56
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három plusz nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

  • 2026.05.29 18:00 - Az éjszaka tapintása - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.05.30 18:00 - Az éjszaka tapintása - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.05.31 17:00 - Művészet, Spiritualitás, Reiki - Sztárvendég: Laár András - Karinthy-gyűrűs magyar humorista, költő, énekes, zeneszerző, színész, dalszövegíró, buddhista pap
    Program részletei (Kattintson a megnyitáshoz)
    17:00
    Érkezés, kapunyitás, az érdeklődők fogadása.
    18:00
    Laár András és Varga Szilárd Beszélgetés művészetről, spiritualitásról és a Reikiről.
    18:50
    Mantra-praxis Zenés szertartás és közös rezgés Laár Andrással.
    19:30
    Energia kör Csoportos kezelés Reikivel.
    Kötetlen beszélgetés 21:00 óráig Részletek itt olvashatóak!
  • 2026.06.03 17:00 - Áramszünet (érzékenyítő program) - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.06.12 18:00 - Az éjszaka tapintása - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com