Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

C+C Music Factory, Clivilles & Cole - Givin' It To You
52
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A MEOSZ várja a konkrétumokat az útdíj-kompenzációval kapcsolatban

- 2015. február 1. 15:00 - 3383 megtekintés

A kormány a D2 kategóriába tartozó kisbuszokkal közlekedő mozgáskorlátozottaknak és nagycsaládosoknak áprilistól kompenzációt tervez adni. A MEOSZ üdvözli a döntést, és várja az ezzel kapcsolatos konkrétumokat. A Szövetség ugyanakkor szeretné, ha a támogató szolgálatok gépjárműi is kompenzációban részesülnének, és reméli, hogy az áprilisig kidolgozott kompenzációs rendszer további pozitív változásokat fog hozni a mozgásukban korlátozott emberek számára.

A MEOSZ korábban levélben és közleményben is kifejezte tiltakozását a januártól bevezetett új útdíjjal kapcsolatban, Hegedüs Lajos elnök pedig részt vett azokon a szakmai egyeztetéseken, amelyeket a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, illetve az EMMI Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkársága szervezett a témában.

A megbeszéléseken az elnök az útdíjjal kapcsolatban hangsúlyozta, hogy az aránytalan terhet ró az amúgy is nehéz körülmények között élő, súlyosan mozgáskorlátozott, kerekesszékes emberekre, akik főként a városok peremére települt, akadálymentes, tágas hipermarketekben tudnak bevásárolni, ahová januártól már csak fizetősen lehet eljutni. A MEOSZ nevében kérte, hogy a városokat elkerülő gyorsforgalmi utak és az autópályák azon szakaszai, amelyeken elérhetők ezek a nagyáruházak, ne legyenek fizetősek. Az elnök ismertette a támogató szolgálatok rossz anyagi helyzetét és azt kérte, hogy a szolgálatok kisbuszainak, amelyek a mozgáskorlátozott, fogyatékos embereket, gyermekeket iskolába, munkába, orvoshoz vagy fejlesztésre viszik, ne kelljen megfizetniük az új útdíjat. Hegedüs Lajos azt is javasolta, hogy a közlekedőképességükben súlyosan akadályozott mozgáskorlátozott emberek is kapjanak mentességet az útdíj fizetése alól, de hamar nyilvánvalóvá vált, hogy a kérésnek a kormányzat részéről nincs realitása.

Fónagy János a mai kormányszóvivői tájékoztatón ismertette a kormány döntését, miszerint február 1-jétől több helyen mégsem kell majd útdíjat fizetni. Ezek közt van elkerülő út is, ám a budaörsi vagy a dunakeszi nagyáruházakhoz vezető autópálya szakaszokon továbbra is fizetni kell. Kompenzációt fognak kapni ugyanakkor azok a mozgáskorlátozottak, akik D2 kategóriába tartozó gépjárművel közlekednek. Ezzel kapcsolatban az MTI szerint államtitkár úgy fogalmazott: „ …a 4 vagy többgyermekes nagycsaládok és mozgásukban korlátozottak számára utólagos kompenzációt biztosítanak a D2 és D1 kategóriák közti különbség megtérítése érdekében, de ennek a jogszabályi feltételei áprilisra teremthetők meg.”

A MEOSZ bízik abban, hogy a támogató szolgálati autók is kaphatnak majd útdíj-kompenzációt, és reméli, hogy a kompenzációs rendszer a mozgáskorlátozott emberek számára további pozitív változásokat hoz, mert a ma bejelentett kedvezmény érdemben nem javít a közlekedési helyzetükön. A Szövetség a kompenzációk kidolgozásához felajánlja a segítségét és az együttműködését a kormánynak.

További információk az útdíjjal kapcsolatos változásokról az index.hu cikkében.
http://index.hu/belfold/2015/01/22/7_1_utdijas_fajdalmat_gyogyitott_meg_a_kormany/



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


7 - = egy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. június 7. vasárnap, Róbert napja van.
Az év 23. hete és 158. napja.
Holnap Medárd napja lesz.

1713. A Lengyelországban maradt bujdosók: Bercsényi Miklós, Forgách Simon, Esterházy Antal, Csáky Mihály XIV. Lajoshoz, a francia királyhoz folyamodtak segélyezésért.


1865. Az uralkodó a gazdasági kiállítás megtekintésére Pesten tartózkodik.


Dsida Jenő /1907. máj.17. - 1938. jún.7. /

Arany és kék szavakkal

"...úgy szeretnélek én is
lámpásom esteli fénye mellett
megörökítni, drága
arany és kék szavakkal
csak téged festeni,
mint romló fának ága
s le nem lankad fejem
a béke isteni
ölébe, én szerelmem,
világ legszebb virága.

Időjárás

2026-06-07, 15:03
Clear sky
NW
Clear sky
30°C
4 m/s
Apparent: 23°C
Nyomás: 1017 mb
Páratartalom: 42%
Szél: 4 m/s NW
Széllökések: 10.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /4% / Rain
Napfelkelte: 04:47
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy mínusz kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com