Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Nika - Várlak még
49
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A színeket is felismerheti majd az Apple digitális tolla

- 2020. augusztus 1. 6:10 - 2076 megtekintés

A vállalat új képességgel bővítené ki a digitális tollát.

Az Apple kutatói még tavaly novemberben nyújtották be a Computer System With Color Sampling Stylus című szabadalmukat az Amerikai Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatalához (USPTO). A dokumentumot a USPTO a múlt héten fogadta el és a leírás alapján az eszköz a jövőben a mostaninál intelligensebb lenne és képes lenne arra, hogy felismerje a különböző színeket.

A szabadalmi anyagban szereplő digitális toll nagyon hasonlít az Apple Pencilre és integrált színszenzorral szerelnék fel, amely fotodetektorok segítségével dolgozik. Emellett elképzelhető lenne az is, hogy kis méretű lámpát integrálnak a kiegészítőbe, amely pontosabbá tehetné a színek felismerését.
A digitális toll hegye alkalmas arra, hogy a készüléket egy érintőképernyőn alkalmazzák. A felismeréshez szükséges elektronika az eszköz végének a felső részén található és összeköttetésben áll a toll hegyével. Az új funkció jelentős mértékben növelhetné az Apple Pencil értékét. A felhasználók érzékelhetnék a környezetük színeit és azokat gyakorlatilag azonnal befűzhetnék egy rajz- vagy egy festőszoftverbe.
A digitális toll alkalmassá válna a színprofilok létrehozására és a monitorkalibrációs eljárások során való használatra. Sőt, a szabadalom szerint még az egészségügyi célú alkalmazás is felmerülhetne.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a funkció valóban bekerül-e az Apple digitális tollába vagy sem, s ha igen, akkor erre mikor kerülhet sor


A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


* három = 27

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. június 14. vasárnap, Vazul napja van.
Az év 24. hete és 165. napja.
Holnap Jolán, Vid napja lesz.

1680. Báthory Zsófiának, II. Rákóczi György fejedelem özvegyének halála Munkácson. Ő, mint a Báthoryak utolsó sarja, roppant nagy vagyonnal rendelkezett. Hamvai Kassán, a jezsuiták templomában nyugszanak.


1801. A nádor körlevélben megújította a titkos társulatokat tiltó rendeletet. A köztisztséget viselőknek esküt kellett tenni arról, hogy semmiféle titkos szervezetnek nem tagjai.


Ady Endre:
Góg és Magóg fia vagyok én
Hiába döngetek kaput, falat
S mégis megkérdtem tőletek:
Szabad-e sírni a Kárpátok alatt?

Verecke híres útján jöttem én,
Fülembe még ősmagyar dal rivall,
Szabad-e Dévénynél betörnöm
Új időknek új dalaival?

Fülembe forró ólmot öntsetek,
Legyek az új, az énekes Vazul,
Ne halljam az élet új dalait,
Tiporjatok reám durván, gazul.

De addig sírva, kínban, mit se várva
Mégis csak száll új szárnyakon a dal
S ha elátkozza százszor Pusztaszer,
Mégis győztes, mégis új és magyar.

Időjárás

2026-06-14, 19:57
Clear sky
NW
Clear sky
22°C
3.9 m/s
Apparent: 21°C
Nyomás: 1014 mb
Páratartalom: 73%
Szél: 3.9 m/s NW
Széllökések: 21.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 7.6mm /72% / Rain
Napfelkelte: 04:46
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három plusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com