Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Zoltán Erika és Kiki - Nekem férfi kell
63
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A vakok nem szánalmat, hanem értő segítséget szeretnének

- 2019. október 19. 19:41 - 2378 megtekintés

A Nemzetközi Fehér Bot Napja alkalmából ünnepi köszöntőkkel, díjátadóval és színes programokkal várta ma a sorstársakat, támogatókat, vendégeket a Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesülete a megyei könyvtárban.

Október a látás hónapja, október 15. pedig Nemzetközi Fehér Bot Napja – ebből az alkalomból szervezett ünnepséget a megyei könyvtárban a vakok és gyengénlátók megyei szervezete. Az alkalomra elhívták sorstársaikat, valamint fő támogatóikat: mások mellett a városi önkormányzat, továbbá a helyi Lions és Rotary Klubok képviselőit, akik az anyagiak, eszközök mellett rendszeres látásszűréssel is a rászorulók segítségére sietnek.Hencz András, a vakok és gyengénlátók megyei egyesületének alelnöke arra kérte a többségi társadalmat: „Figyeljünk nem látó társainkra, és nem csak ezen a napon, hiszen az ő életük minden napja erről az állapotról szól.” Elmondta,a társadalom szemlélete lassacskán ugyan változik, de sok még a tennivaló annak érdekében, hogy az esélyegyenlőség megvalósulhasson. Hangsúlyozta, nem sajnálatra, szánalomra, hanem értő segítségre van szükségük. A kecskeméti önkormányzat nevében Lévai Jánosné képviselő szólt a megjelentekhez. Elmondta, a város minden évben támogatja ezt a rendezvényt, mert lényeges, hogy a vakok és gyengénlátók összefogjanak, közösséget alkossanak a jövőben is. – Ez a nap az emlékezés és az emlékeztetés miatt fontos, hiszen csak Magyarországon 218 ezer embert érint a probléma, akik közül 33 ezren teljesen vakok.Két fontos segítőjüket is elismerte a szervezet a mai rendezvényen. A megyei egyesület fennállásának 50. évfordulója óta adományozza a Z. Kovács Bertalan emlékplakettet, melyet idén Ábelné Pintér Éva és Horváth Gyula kapott meg, akik hat éve dolgoznak az egyesülettel karöltve: a vakok és gyengénlátók rehabilitációjában jeleskednek.A program nagyobbrészt a felhőtlen szórakozásról szólt. A műsorban felléptek: Sirkó László és a Katona József Színház Minitársulata, a Kecskemét Táncegyüttes, Sulyok Péter, az első vak stand up előadó és Fekete Attila partizenész. (Forrás: Kecskeméti lapok hírportál)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


9 + nyolc =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 3. péntek, Kornél, Soma napja van.
Az év 27. hete és 184. napja.
Holnap Ulrik napja lesz.

1807. Szentes János nyugalmazott kapitány a királytól engedélyt kap nyomda alapítására Sárospatakon.


1825. Már 13 év és 3 hónap óta nem tartatott országgyűlés; de Ferenc király elvégre meggyőződött, hogy az abszolutizmussal boldogulni nem lehet, azért július 3-án országgyűlést hirdetett Pozsonyban szeptember 11-ére.


Rab Zsuzsa / 1926. júl.3. - /

Verem

"...Itt Petőfi csak olajnyomat,
Arany erre az utat se tudja,
Itt Dózsa csak szivar,
Ady meg lila bankó,
a világűr egy vicc csak a bortócsában.
De országnyi a padló,
amelyről záróra után
felsöprik a csillagokat,
a Fiastyúkot,
a botló cipők jajdulását,
a morzsolódó gerincek csontporát,
a vállakról leszakadt
karokat.

Ebből a veremből
kijutni:
egymás keze volna kötél.

Időjárás

2026-07-03, 16:37
Clear sky
NW
Clear sky
29°C
6.3 m/s
Apparent: 27°C
Nyomás: 1016 mb
Páratartalom: 65%
Szél: 6.3 m/s NW
Széllökések: 13.6 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /20% / Rain
Napfelkelte: 04:51
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc plusz kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com