Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Az adatkezelési tájékoztató elolvastam és nyilatkozom arról, hogy annak megfelelő jogosultsággal

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Piramis - Ha volna két életem
25
hallgató

Alternatív kommunikációs platform a Gépházban

- 2021. április 16. 17:30 - 550 megtekintés

Az MVGYOSZ és a Net-Média Alapítvány pénteki informatikai magazinműsorában, a Gépházban egy alternatív kommunikációs platformot, a Jitsi Meet-et ismerhetik meg.

Az elmúlt évben a világot érintő krízishelyzet az online világban is hatalmas változásokat hozott. Rengeteg ember kényszerül arra, hogy munkatársaival, sőt szeretteivel az interneten keresztül kommunikáljon. Erre a célra számos kiváló szolgáltatás létesült, a Gépházban pedig már korábban is foglalkoztak a műsor készítői azokkal, amelyek látássérültként is akadálymentesen használhatóak.

Most bemutatásra kerül egy újabb ilyen szolgáltatás, amely a funkcióit tekintve többségében szintén akadálymentesen használható számítógépen és mobileszközökön egyaránt, mindemellett a szoftveres háttere nyílt forráskódú és ingyenes, így a szolgáltatás a későbbiekben is díjmentesen használható lesz. Ez azért igen fontos, mert ugyanez nem mondható el minden szolgáltatásról, a Zoom már egy ideje nem ingyenes, sőt hamarosan a Google Meet is változtat eddigi működésén és üzletpolitikáján.

Így épp itt az ideje, hogy megismerkedjünk a Jitsi Meet-tel, mely többek közt hang- és videóalapú konferenciákon történő részvételt tesz lehetővé.

Az adásból megismerhető lesz a Jitsi Meet akadálymentes használata számítógépen, valamint Android és iOS rendszerű mobilokon egyaránt.

Az online konferenciáknál már megszokott szolgáltatásokon túl a Jitsi Meet olyan funkciókat is kínál, mint közös videónézés a YouTube-on, a konferencia rögzítése vagy akár YouTube-on történő közvetítése, vagy épp a számítógép képernyőjének és kimenő hangjának megosztása másokkal, lehetővé téve ezzel prezentációk vagy akár hangos oktatások megvalósítását.

A pénteki adásból minden kiderül!

Mikor? 2021. április 16-án, pénteken 20:00 órától. Ismétlés vasárnap 13:00 órakor a Hobby Rádióban.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


nyolc - 5 =

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Reklám

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2023. március 31. péntek, Árpád napja van.
Az év 13. hete és 90. napja.
Holnap Hugó napja lesz.

1625. Bethlen Gábor követeket küld Berlinbe, hogy megkérjék a brandenburgi választófejedelem húgának, Katalinnak kezét.


1849. A magyar hadsereg felállítása.


Szabó Lőrinc
/ 1900. márc. 31. - 1957. okt.3. /

Szél hozott, szél visz el

Köd előttem, köd mögöttem,
isten tudja, honnan jöttem,
szél hozott, szél visz el,
minek kérdjem: mért visz el?

Sose néztem, merre jártam,
a felhőkből kiabáltam,
erdő jött: jaj, be szép!
-megcibáltam üstökét.

Jött az erdő: nekivágtam,
a bozótban őzet láttam,
kergettem, ott maradt,
cirógattam, elszaladt.

Ha elszaladt, hadd szaladjon,
csak szeretőm megmaradjon,
szeretőm a titok,
ő se tudja, ki vagyok.

Isten tudja, honnan jöttem,
köd előttem, köd mögöttem,
szél hozott, szél visz el,
bolond kérdi, mért visz el?

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét plusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 316
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com