Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Fülpiszka - magyar zenei m*sor - L*rincz Attila m*sora
59
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Az otthoni ellátáshoz ápolási díjat kérhetnek

- 2013. március 28. 15:29 - 3236 megtekintés

Holnap már mehetek akár focizni is? – kérdezi kerekes székében ülve ingerülten, a kiszolgáltatottak keserű mosolyával Székely Ferenc. Az orvosszakértői bizottság szakvéleménye szerint ugyanis nem beteg.

kép

Olvastak a Hírlapban egy kutya esetéről, arról, hogy mennyien szívügyüknek tekintik sorsa alakulását – fogadott panaszukkal Székelyné Jutka. Arra gondoltak, hogy talán egy ember élete is megér pár sort.

Kezdjük az elején. Székely Ferenc öregségi nyugdíjas, 2009 februárjában súlyos agyi infarktuson esett át, jobb oldalára lebénult, közlekedésében gátolt. Az önkormányzat a múlt év májusában arról értesítette őket, hogy a jogszabályi változás miatt már nem állapítható meg autójukra a súlyadókedvezmény, adjanak be kérelmet a fehérvári okmányirodához.

Kérelmüket az okmányiroda a megyei kormányhivatal rehabilitációs szakigazgatási szervéhez továbbította, szakvélemény kiállítását kérve a közlekedőképesség minősítése céljából. A csatolt mozgáskorlátozottsági szakvéleményből kiderül, hogy panaszosunk járása súlyosan nehezített, képtelen a terhelhetőségre, életvitelszerűen ágyhoz kötött fekvőbeteg, közlekedőképessége korlátozott, állapota végleges.

Sokáig semmi sem történt kérelmükkel kapcsolatosan, telefonos érdeklődésükre azt a válaszolták: legyenek türelemmel, a rehabilitációs szakigazgatási szerv ki sem látszik az elintézésre váró ügyekből. Végül az orvosszakértői bizottság 2013. január 15-én kelt I. fokú szakvéleménye kimondta, hogy Székely Ferenc járása közepes nehézségű, idegrendszeri károsodásból eredő járászavara 26 százalékos, közlekedőképességének súlyos akadályozottsága nem áll fenn.

Erre borult ki aztán a liszt Székelyéknél – nem is az a pár ezer forintos súlyadókedvezmény izgatja már őket. Nem értenek egyet a határozattal, kifogásolhatónak tartják az eljárást, megalapozatlannak a szakvéleményt. Amint Székely Ferenc mondja: őt magát be sem hívta a bizottság, rá se néztek. A keserűség és a tehetetlenség mondatja velük: a doktorok biztosan távolba látók. Érzésük szerint még a leleteket, a szakorvosi véleményt sem látták.

Férje egészségi állapota az utóbbi hetekben sajnos sokat romlott ? mondja Székelyné Jutka. Keveset eszik, alig ötven kiló. A mindennapokra segítséget kértek otthonukba, de nem jár a gondozói ápolás – erről értesültek. Hova fordulhatnak? Kitől remélhetnek segítséget? – kérdezik.

Amint a megyei kormányhivatal rehabilitációs szakigazgatási szervétől megtudtuk: Székely Ferenc az irat alapján készült I. fokú szakvélemény után hozott határozatot ugyanannál a hivatalnál megfellebbezheti, ahova először beadta a közlekedési kedvezmény iránti igényét – esetükben a fehérvári okmányirodánál -, csatolva az állapotát igazoló releváns, meghatározó szakorvosi leleteket.

Boda Zsuzsanna jegyző érdeklődésünkre elmondta: Úrhidán többen is jelezték, hogy számukra kedvezőtlen döntés született, mert mozgáskorlátozottságuk százaléka a kiadott szakvélemény szerint nem éri el a 40 százalékot, így adómentességre nem jogosultak. A jegyző elutasító határozata ellen a megyei kormányhivatalhoz lehet illetékköteles fellebbezéssel élni.

Székely Ferenc otthoni ellátásával kapcsolatban lehetőség van – a jogosultság vizsgálata után – ápolási díj igénybevételére. Ennek feltételeiről a fehérvári járási hivatalban lehet bővebb információhoz jutni. A településen igénybe vehető a szociális alapszolgáltatási központ gondozóinak segítsége – tette hozzá a jegyzőnő.

2013. március 26., 06:55 szerző: V. Varga József
Forrás: feol.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


hat + 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. november 12. szerda, Jónás, Renátó napja van.
Ma van a(z) Minőségellenőrzési világnap.
Az év 46. hete és 316. napja.
Holnap Szilvia napja lesz.

1847. A nagy horderejű országgyűlés megnyitása. - István főherceg királyi helytartónak nádorrá választása.


1919. Hopp Ferenc végrendeletileg a magyar államra hagyta kelet ázsiai gyűjteményét és budapesti villáját külön múzeum létesítésére. Ebből jött létre a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum.


Bisztray Ádám: November kapui

"November kapui megnyílnak,
s beömlik rajtuk a köd,
száraz völgyét, vékonyka csemetefáit
áztatja késve jött eső..."

Időjárás

2025-11-12, 20:15
Overcast
ESE
Előjelzés
5°C
1.4 m/s
Apparent: 3°C
Nyomás: 1025 mb
Páratartalom: 92%
Szél: 1.4 m/s ESE
Széllökések: 4.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:44
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő szorozva kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com